Miażdżąca groza

Junji Ito Wydawnictwo: J.P. Fantastica Seria: JUNJI ITO - kolekcja horrorów komiksy
潰談
Ula Knap
J.P. Fantastica
manga horror
潰談
komiksy
Ula Knap
JUNJI ITO - kolekcja horrorów
manga horror

Pokusiłam się na kolejny tom Ito pomimo, że chciałam już sobie dać spokój z jego psychodeliczną twórczością..

Podobnie jak w przypadku pozostałych części tutaj także ukazanych jest 11 niepowiązanych ze sobą opowiadań. Ich poziom jest bardzo różny, natomiast to co muszę ze smutkiem przyznać to to, że tym razem nie było tu ani jednego opowiadania, które szczególnie by we...

Azjatycka groza jest bardzo egzotyczna dla zachodniego odbiorcy. Jest ona znacznie subtelniejsza i bardziej stonowana od amerykańskiej szkoły straszenia. Dzięki temu działa też na wyobraźnię odbiorcy. Nie inaczej jest również z mangami Junjiego Ito.

Miażdżąca Groza oferuje 14 krótkich opowiadań. Spotkamy tu m.in: demonicznego, rzucającego na lewo i prawo klątwami...

Na półkach: , , , ,

Piszę to z 100% pewnością-nie ma lepszych chorych mang od tych tworzonych przez Junjego.
Powyższy zbiór to prawdziwa perła wśród jego twórczości.W środku znajduje się 7 niepowiązanych histori z których prawie każda jest przerażająca.
Moim numerem jeden jest "zagadka nawiedzonego domu",z pozoru krótka ale pełna strachu przypominająca psychodeliczne majaki obłąkanej...

Dyskusje

• Manga
  • Komiks
  • Mangi
  • 2020
  • Ebook: mangi
  • ▤ Posiadam (powieści graficzne)
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytane

Dodaj cytat z książki Miażdżąca groza