Podbój

Sven Lindqvist Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Poruszyć Świat literatura faktu
Utrota varenda javel; Terra Nullius
Irena Kowadło-Przedmojska, Milena Haykowska
W.A.B.
Afryka Australia historia Afryki historia Australii reportaż kolonializm ludobójstwo rasizm literatura faktu
Utrota varenda javel; Terra Nullius
literatura faktu
Irena Kowadło-Przedmojska, Milena Haykowska
Poruszyć Świat

Na półkach: , , , , , , , ,

"Podbój" to wspólne wydanie dwóch reportaży szwedzkiego dziennikarza, ale też historyka literatury, Svena Lindquista: "Wytępić całe to bydło" oraz "Terra Nullius", podejmujących problem rasizmu. Reportaży wbrew pozorom zupełnie różnych i nie pasujących do siebie. Ale osobno zwyczajnie świetnych. Zapraszam.

Ciąg dalszy...

Ojjjjj ..... ciężko było.
Po opisie, spodziewałam się rzetelnego reportażu, z którego dowiem się ciekawych rzeczy, nowych faktów.
Pierwsza część "Wytępić całe to bydło" - bardzo słabiutka, odgrzewanie prac innych autorów, zero własnych badań, dużo niezrozumiałych i niewyjaśnionych pojęć. Czytało się ciężko.
Druga część "Terra nullius" - dla mnie bardziej przystępna....

Na półkach: , , , ,

Przyznam szczerze, że po tytuałch zawartych w tym wydaniu (tj. "Wytępić całe to bydło" oraz "Terra nullius") spodziewałem się nieco więcej. Całe moje uwielbienie dla Afryki nie znalazło swojego odzwierciedlenia w treści pierwszego z wymienionych tytułów, zaś z drugiej strony "Terra nullius" zaskoczył pozytywnie, ba! nawet bardzo pozytywnie.

Warto przeczytać, choć uważam,...

Dyskusje

• Reportaż