Puama E

Adam Nasielski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Cykl: Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 6) Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo CM
retro
Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Kryminały przedwojennej Warszawy
retro

Dla mnie jeden z najlepszych Żbików. Jeden z dwóch tytułów (obok Asa Pik), którego akcja nie dzieję się w Warszawie (tylko w Zakopanem). Bardzo fajna zagadka kryminalna, czyta się z zaciekawieniem, trzyma w napięciu, rozwiązanie nie jest wcale oczywiste.

„Puama E” jest trzydziestą pozycją w serii Kryminały przedwojennej Warszawy. Ukazało się w niej już siedem tomów, których bohaterem jest inspektor warszawskiego urzędu śledczego Bernard Żbik. Po raz pierwszy książka Adama Nasielskiego została wydana w 1936 r. i podobnie jak większość utworów tego autora nie była dotychczas wznawiana.

Tym razem opromieniony sławą pogromcy...

• Kryminał/Triller/Sensacja-polskie
  • L. polska