Wielka ucieczka dziadka

Okładka książki Wielka ucieczka dziadka David Walliams
Okładka książki Wielka ucieczka dziadka
David Walliams Wydawnictwo: Mała Kurka Seria: Na kurzej łapie literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2016-10-24
2015-09-24
Karolina Zaremba
Karolina Zaremba

Czytałam fragmenty z synem i musiałam wrócić sama jako dorosła. Cudna historia, jak to u Walliamsa bez owijania w bawełnę najtrudniejsze tematy - tym razem problem coraz większego zapominania w coraz starszym wieku.

Ciekawa, trzymająca w napięciu przygoda. Czasem może minimalnie przesadzana ale w granicach możliwości.

Zabawa i pouczającą historyjka na 1-2 popołudnia z dzieckiem.

Zabawa i pouczającą historyjka na 1-2 popołudnia z dzieckiem.

Superowa

Superowa

"Wielka ucieczka dziadka" to niesamowicie ciepła historia o miłości wnuka do swojego dziadka, który boryka się z chorobą. Jej lektura w zabawny sposób ukazuje jak wygląda starość i jak czasami ciężko z nią żyć. Walliams, w tej książce chciał podkreślić jak istotna dla wielu starszych osób jest kwestia odchodzenia w szacunku i Wielka ucieczka dziadka funduje prawdziwą perełkę.

Jest to przepiękna książka, która z pewnością zafunduje czytelnikowi emocjonalny rollercoaster. Miejscami rozbawi do łez, po to aby po chwili łzy ponownie napłynęły do oczu, jednakże tym razem z innego, smutniejszego powodu.

Więcej o książce: https://karolinalubas.pl/2020/06/05/niesamowite-przygody-dziadka-dla-ktorego-szacunek-godnosc-i-honor-maja-najwyzsza-wartosc/

Kolejna mądra, wciągająca lektura tego autora. Nawiązująca do historii i przekazująca ważne wartości.

Bardzo wzruszająca książka. Piękna powieś o dziadku i jego wnuczku. Tak czy siak jest super

"Leć, leć w przestworza!"
Jack każdą niedzielę przebywał ze swoim ukochanym dziadkiem. Chłopiec uwielbiał spędzać z nim czas, odwiedzać muzea oraz słuchać opowieści o jego przeszłości, a była ona nie byle jaka! Dziadek był pilotem Królewskich Sił Powietrznych i uczestniczył w bitwie o Anglię. Często wracał do tamtych lat, a Jack marzył by być jak on. Kochał starca bezwarunkową miłością, ale nadszedł w ich życiu ciężki okres, gdy dziadka dopadły problemy z pamięcią. Zaczęło się niewinnie zapominając o wodzie w wannie, jednak z czasem zapominał już o swej zmarłej żonie oraz o tym, że druga wojna światowa już dawno się skończyła! Mimo prób opieki nad dziadkiem, rodzice Jacka postanowili oddać go do domu starców o nazwie "Zmierzch Życia". Nie brzmi zbyt zachęcająco, a wytatuowane i zarośnięte pielęgniarki nie dawały Jackowi spokoju. Dziadek święcie przekonany, że trafił do obozu koncentracyjnego, postanawia uciec, w czym pomaga mu wnuk. Nie obędzie się bez kłopotów, co rusz wpadną w nowe tarapaty, a ucieczkom nie będzie końca. Jednak będzie to dla nich a przede wszystkim dla chłopca niesamowita przygoda, którą zapamięta do końca życia. Czy ucieczka zakończy się sukcesem? Sami znajdźcie na to odpowiedź!
Kolejna książka Davida, od której ciężko się oderwać! To wzruszająca opowieść o przywiązaniu i miłości do drugiego człowieka. Autor zafundował czytelnikom huśtawkę emocji, w dużej mierze był to śmiech, ale nie zabrakło również strachu, smutku czy złości. Cała historia daje nam możliwość przeanalizowania ważnych spraw i uświadamia, jak bardzo człowiek potrafi być bezduszny, działając na swoją korzyść czy po prostu z wygody. Walliams umiejętnie łączy dobry humor z problemami takimi jak starość, demencja, samotność czy śmierć bliskiej osoby, dzięki temu dzieciom łatwiej "wejść" w te trudne tematy. Przedstawione zostały życiowe prawdy, z którymi niestety nie jedna starsza osoba musi się mierzyć. Po tej książce na pewno spojrzymy nieco inaczej na staruszków i zaczniemy doceniać każdą chwilę spędzoną z nimi, póki jeszcze są. Kiedyś tego zabraknie, a człowiek doceni dopiero po utracie.

"Leć, leć w przestworza!"

Czytałam razem z córką. Bardzo fajnie napisane, zrozumiałym językiem. Smaczku dodawały dowcipnie napisane dialogi.

Wspaniała historia opowiadająca o miłości rodzinnej wnuka i dziadka, o ich pasji do lotnictwa i przeżywania na nowo historii. Książka jest pełna przygód i perypetii związanych głównie z przeświadczeniem dziadka, że nadal trwa wojna, a on służy w RAF-ie. Jest niebanalna i przezabawna!

• Dla dzieci
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Wielka ucieczka dziadka