Zajrzeć do raju

Luanne Rice Wydawnictwo: Książnica literatura piękna
Książnica
2006-01-01
2006-01-01

Zmęczyłam. Nic nie wnosi, bardzo przewidywalna, głównie opiera się o opisach uczuć, przemyśleń a tak naprawdę nie dowiadujemy się żadnych faktów. Irytujące postacie kobiece. Nie polecam.

Po tragicznej śmierci czteroletniej córki i odejściu męża, świat Anny Davis legł w gruzach. Zrozpaczona kobieta wróciła do rodzinnego domu w Nowej Anglii, by wśród najbliższych znaleźć pocieszenie. Gdy pewnej zimowej nocy w domostwie wybucha pożar, życie Anny ratuje jeden ze strażaków, Thomas Devlin. Wydarzenia te zapoczątkowują między nimi znajomość, która stopniowo się pogłębia, aż dla obojga stanie się niezwykła.Piękna historia:)

2069

Piękna historia, w której zawarty jest pełen wachlarz uczuć, od bólu i cierpienia po stracie ukochanego dziecka, poprzez nadzieję, do miłości, w różnych jej odsłonach. Anna, po stracie córki i zdradzie męża, stara się odbudować swoje życie. Mimo swego cierpienia, nie jest zamknięta na nowe uczucie, podobnie jak oszpecony w pożarze Thomas, w którym odnajduje bratnią duszę. Autorka nie skupia się tylko na głównym wątku, ale równie ciekawie prowadzi wątki poboczne, przedstawiając trudne relacje rodzinne i rodzące się uczucie pomiędzy nastolatkami. Książka o pokonywaniu bólu, o miłości młodzieńczej i dojrzałej, a także o nadziei na nowe życie. Nie jest to porywająca lektura, która trzyma w napięciu, ale pełna emocji, wzruszająca historia.

Ciekawa książka. Można wczuć się w losy bohaterki, jej cierpienie, smutek i rezygnację i kiedy później rodzi się nadzieja...

Wzruszjaca powiesc o nadziei, milosci,smierci, cierpieniu. Dziecko dla rodzica jest najwazniejsze na swiecie, jest najpiekniejszym darem od Boga. Nie wyobrazam sobie,co musza czuc ludzie,ktorzy traca swoje dzieci. Jak wielki bol, wielka rozpacz i pustke musza czuc.. Dzieki tej powiesci choc w minimalnym stopniu wiem, co czuliby moi rodzice,gdyby mnie zabraklo.
Milosc rodzicielska jest najwazniejsza wartoscia w zyciu.
Kiedy umiera dziecko, jakas czesc rodzica rowniez umiera. Nie jest latwo pogodzic sie ze smiercia bliskiej osoby, nie kazdemu sie to udaje. Glowna bohaterka bardzo cierpi po stracie dziecka, rodzina nie jest w stanie ulzyc jej bolowi. Dopiero gdy poznaje mezczyzne,ktory rowniez stracil ukochana osobe zaczyna zaznawac spokoju, choc cierpienie nie mija, milosc powoli pozwala ukoic bol, poczucie straty staje sie do wytrzymania, pozostaje tylko ogromna milosc do dziecka i wiara w to,ze jest szczesliwe w Niebie..

Milosc ...

Dobra, zaskakujące zakończenie.

Dobra, zaskakujące zakończenie.

Bardzo dobra powieść o bólu i cierpieniu po utracie ukochanej osoby. Autorka w sposób bardzo obrazowy nakreśliła, jak różne osoby odmiennie reagują na niewyobrażalną stratę. Czy Thomas Devlin okrutnie potraktowany przez los, oszpecony na całe życie i pozbawiony najukochańszej żony, odnajdzie bratnią duszę? Czy Anna potrafi się podnieść, widząc jak jej jedyna córeczka umiera? Po przeczytaniu tej powieści człowiek uświadamia sobie, że śmierć jest czasami nieunikniona. Warto jednak dalej żyć dla tych, którzy razem z nami w sercu noszą ten ogromny ciężar. Można też znaleźć miłość, jakże odmienną od pierwszej, a jednak równie, a nawet bardziej kojącą i odznaczającą się niesamowitą głębią uczuć. Polecam

Kupiłam tę książkę kilka lat temu podczas powrotu do domu z obozu. Na pierwszej lepszej stacji benzynowej wysiadłam i pobiegłam kupić jakąś gazetę. I tam właśnie obok stoiska z gazetami zatrzymałam wzrok na tej książce. Chwilę zastanawiałam się czy wziąć ją, bo obok były równie ciekawe tytuły. Jednak skusiłam się na nią i to był strzał w dziesiątkę! Książka bardzo mnie wciągnęła. Ciężko było się od niej oderwać chociaż na chwilkę. Historia pełna miłości i smutku po stracie małego dziecka. Jeśli się głębiej zastanowić nad historią głównej bohaterki... pokazuje ona nam, że po każdym smutku i ciężkich chwilach, przychodzi spokój i radość.

Czytając tą książkę można doznać wiele sprzecznych uczuć - gniew, miłość, litość, rozpacz, zazdrość. Autorka zręcznie opisuje ciąg dalszy tragicznego wydarzenia, jakim była śmierć czteroletniej córki oraz odejście męża. Polecam.

Książka niosąca nadzieje na lepsze jutro i potwierdzająca teorię że po każdej burzy wyjdzie słońce.

• Domowa biblioteczka
  • Obyczajowe
  • Literatura amerykańska
  • ✚ Pozyskane w 2013
  • ➤ Wyd.: Książnica

Dodaj cytat z książki Zajrzeć do raju