Rowerem przez mrozy Jakucji

Krzysztof Suchowierski Wydawnictwo: Inne Spacery literatura podróżnicza
Inne Spacery
literatura podróżnicza
2016-04-11

Bardzo spodobała mi się od samego początku koncepcja podróży. Opisy przyrody i lokalizacji, w których przyszło spędzać uczestnikim wyprawy były bardzo obrazowe. Doceniam wyczyn. Łyżką dziegciu w beczce miodu są tutaj (w moim przekonaniu) nazbyt licze opisy problemów aprowizacyjnych (konkretnie zbytnie korzystanie z gościnności i uprzejmości spotkanych na swej drodze ludzi).

Tak, byłem świadom, że nie kupuję książki doświadczonego podróżnika. Jednak liczyłem, że będzie to relacja z ciekawej, interesującej podróży, a nie w znacznej mierze opowieść o braku rozsądku, braku pokory i złej organizacji wyprawy.

Wiele rzeczy mnie zaskoczyło. Rozpalanie ogniska w taki sposób, że serie iskier wędrują na namiot, a tym samym zachodzi obawa jego...

Wyprawę Krzysztofa Suchowierskiego śledziłem przez Facebooka już od etapu przygotowań. Byłem pod wrażeniem doniesień o noclegach pod gołym niebem przy -50 st. C, podziwiałem zdjęcia twarzy pokrytych warstwą lodu. Wiedziałem, że ta wyprawa była bardzo trudna, ale dopiero obszerne opisy zawarte w książce pokazują, że był to wyczyn na granicy wytrzymałości ludzkiego organizmu...

• 1Posiadam
  • POPULARNO-NAUKOWE