Dionizos. Mit i kult

2016-01-01
2016-01-01
Jerzy Korpanty

więcej Więcej

Nie wiem czy książkę Otta można nazwać jedną "z najważniejszych książek w humanistyce XX wieku" jak napisał w przedmowie prof. Włodzimierz Lengauer, jednak z całą pewnością zaliczam ją do prac wybitnych. Otto, badacz greckich mitów, sam wierzący w greckich bogów, dokonuje znakomitej analizy kultu dionizyjskiego, znaczeń świata roślinnego i zwierzęcego w kulcie, roli kobiet,...

• Zawodowe
  • Do kupienia ver. papier.
  • 2019
  • Religioznawstwo/Mitologia