Wędkarstwo spławikowo-gruntowe

poradniki
Wydawnictwo Olesiejuk
2016-01-01
2016-01-01

Książka podzielona jest na 5 rozdziałów: Właściwy sprzęt, Właściwe przynęty, Przewodnik po gatunkach, Szkoła umiejętności oraz Siedliska. W pierwszym z nich autor charakteryzuje sprzęt niezbędny do wędkowania opowiadając o wędkach, kołowrotkach, tyczkach i innych dodatkach. W drugim charakteryzuje najróżniejsze przynęty wskazując przy tym co sprawdza się podczas wędkowania na konkretny gatunek. Dalej mamy taki mini leksykon ryb słodkowodnych gdzie bliżej przyjrzymy się gatunkom takim jak brzana, leszcz, karp, kleń, okoń, szczupak, płoć, lin, sum, karaś, węgorz, jelec, sandacz i wzdręga. Kolejny rozdział adresowany jest do początkujących wędkarzy gdyż autor opowiada w nim o tym jak nawijać żyłkę na kołowrotek, zarzucać, wyważać spławik, zrobić zanętę, wiązać węzły, właściwie używać tyczki czy jak znaleźć właściwy zestaw gruntowy. Na koniec kilka wskazówek odnośnie siedlisk ryb czyli jak podejść rybę w kanale, jeziorze, gliniance, na rzece i przy śluzach.

Cała publikacja jest wręcz kopalnią wiedzy, wykorzystując którą jej odbiorca ma szansę nie tylko na owocne połowy ale również fachowe i etyczne podejście do wędkarstwa. Książka jest też ciekawie zilustrowana. Znajdują się w niej ilustracje sprzętu, omawianych technik tak by łatwiej było je pojąć oraz fotografie złowionych okazów.

Jest to bardzo interesujący poradnik napisany w sposób wciągający i ciekawy dla każdego wędkarza. Zawiera wszystkie potrzebne wędkarzowi informacje i wprowadza tych mniej doświadczonych na głębokie wody. Robi to natomiast stopniowo tak aby na tych wodach czytelnik czuł się w pełni przygotowany zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym.

Dodaj cytat z książki Wędkarstwo spławikowo-gruntowe