Płonące Kresy - Markowski Damian

Damian Markowski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM powieść historyczna
Oficyna Wydawnicza RYTM
powieść historyczna
2008-01-01

„Płonące kresy” Damiana Markowskiego to jak na razie jedyna znana mi publikacja, która w sposób kompleksowy i bardzo wnikliwy kreśli dorobek zbrojny Armii Krajowej na całych dawnych wschodnich kresach II Rzeczypospolitej w okresie II wojny światowej. Dotyczy o ogromnego, obejmującego obszar od Wileńszczyzny, przez Wołyń aż po Karpaty, zakresu działalności polityczno –...

• Kresy
  • Historyczne