Na krawędzi ciemności

Ian Rankin Wydawnictwo: Albatros, Ringier Axel Springer Polska Cykl: Malcolm Fox (tom 2) Seria: Kryminały na lato kryminał, sensacja, thriller
The Impossible dead
2016-07-18
Jan Kraśko
Kryminały na lato
Malcolm Fox na krawędzi ciemności

Nieco przekombinowana powieść. Nie porwała mnie. Rankin mnie nie przekonuje.

Przyznam, że zawsze dobrze kojarzył mi się Ian Rankin. No więc czytam, czytam i coś jest bardzo nie tak. Zerkam na tył książki i olśnienie. Brak tu inspektora Rebusa. Zauważyłam już nie pierwszy raz, że w momencie gdy autor nagle decyduje że postać do której zostaliśmy przyzwyczajeni - znika, to książka już nigdy nie jest dobra. Przez pierwsze 50 stron nie dzieje się...

Nieco bardziej monotonne od perypetii Johna Rebusa,ale i Malcolm Fox daje radę. Intryga wciągająca, ale jej tło nie każdemu przypadnie do gustu. Mimo wszystko warto.

Nieźle napisany kryminał, choć trochę to wszystko naciągane (co jest raczej normą w tym gatunku) ale i średnio wciągające. Być może dlatego, że akcja z jednego wątku przenosi się na drugi, ale oba są trochę powierzchownie potraktowane. Solidna książka ale i lekki niedosyt.

Książka dobra, ale nie wciąga tak jak seria z Rebusem.
Ogólnie historia dość ciekawa, ale nieco rozwlekła. Trzeba się do tego stylu autora przyzwyczaić.

Na dodatek trochę dziwnie Rankin prowadzi wątek Foxa.
W "swojej" serii trochę przypomina Rebusa, niepokorny, nie przepada za przełożonymi, chodzi swoimi drogami.
Różni ich tylko to, że jest zadeklarowanym abstynentem i...

Ciekawe, chociaż trochę rozwlekłe. Ale na pewno zainteresuję się bliżej tym autorem.

Książka, która wciąga. Bardzo ciekawe śledztwo, mnóstwo wątków i odwołań do przeszłości i historii. Historia trzyma tempo, nie pozwala czytelnikowi oderwać się od książki. Naprawdę solidny kryminał.

Dobry kryminał, ale temat jakoś tak mnie nie wciągnął... Dużo informacji na temat ruchów nacjonalistycznych w Szkocji w XX wieku.
Nigdy się tymi wydarzeniami specjalnie nie interesowałam, a po przeczytaniu tej książki w dalszym ciągu interesować się nie będę...
Sympatykom kryminałów oczywiście POLECAM

To druga książka Iana Rankina, którą przeczytałem. Na początku byłem zawiedziony,że nie występuje w niej detektyw Rebus ("Stojąc w cudzym grobie"), ale w miarę upływu czasu przekonałem się do innego bohatera.Książka jest b.dobra w tym gatunku (kryminał), dobrze przetłumaczona, ma ciekawą fabułę i dobre tempo. Polecam .
Chris

Inteligentny kryminał!

• Kryminały
  • Ze Szkocją w tle
  • Chcę w prezencie
  • E-book
  • Kryminał brytyjski
  • 2.1. Kryminały

Dodaj cytat z książki Na krawędzi ciemności