rozwińzwiń

Planet Hulk Omnibus

Okładka książki Planet Hulk Omnibus Greg Pak
Okładka książki Planet Hulk Omnibus
Greg Pak Wydawnictwo: Panini Publishing Ltd komiksy
Kategoria:
komiksy
Tytuł oryginału:
Planet Hulk Omnibus
Wydawnictwo:
Panini Publishing Ltd
Data wydania:
2007-08-02
Data 1. wydania:
2007-08-02
Język:
angielski
ISBN:
1905239661
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Star Wars: Darth Vader. Tom 6: Powrót Dwórek Raffaele Ienco, Greg Pak, Ibraim Roberson, Luke Ross
Ocena 0,0
Star Wars: Dar... Raffaele Ienco, Gre...
Okładka książki Star Wars: Darth Vader. Tom 5: Cień cienia Marco Castiello, Raffaele Ienco, Greg Pak
Ocena 6,5
Star Wars: Dar... Marco Castiello, Ra...
Okładka książki Star Wars: Darth Vader. Tom 4: Szkarłatne Rządy Raffaele Ienco, Leonard Kirk, Greg Pak, Guiu Vilanova
Ocena 6,4
Star Wars: Dar... Raffaele Ienco, Leo...
Okładka książki Incredible Hercules Vol. 2 Clayton Henry, Ed McGuinness, Greg Pak, Fred Van Lente
Ocena 0,0
Incredible Her... Clayton Henry, Ed M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
11 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
188
107

Na półkach: , , , ,

Ta opinia dotyczy dwóch publikacji, a mianowicie „Planet Hulk Omnibus” oraz „World War Hulk” autorstwa Grega Paka oraz szeregu rysowników na czele z Carlo Pagulayanem i Johnem Romitą Jr. Postanowiłem podzielić się łączną opinią na temat obu wydań, gdyż są one w zasadzie jednym wielkim story arkiem, który w latach 2006-2007 definiował postać Hulka.
Postać Hulka nie jest zbyt wdzięcznym materiałem dla scenarzysty. Motyw doktora Jekylla i pana Hyde’a został już dosłownie przeorany przez dekady wewnętrznej walki Bruce’a Bannera z jego zielonym alter ego, a w zasadzie pomijając ten wątek, Hulk zdaje się nie dawać twórcom większego pola do popisu. Przez lata był za to używany jako mięśniak, który gdy trzeba wspierał Avengers, a innego razu sam stanowił dla nich problem tocząc odwieczny bój między personami bohatera i potwora. Niezależnie od obranej strony, wiadomym było, że Hulk wrzeszczy, miażdży i robi zadymę, a Banner po wszystkim ma moralnego kaca; a jednak, mimo tego, że Hulk jest częścią uniwersum Marvela od dawien dawna, mniemam, że większości komiksiarzy ciężko byłoby wymienić chociaż jeden ikoniczny run z tą postacią. To jest, byłoby to trudnym zadaniem, gdyby nie Planeta Hulka i Wielka Wojna Hulka, ma się rozumieć.
Historiom tym udało się pokazać Hulka w innym wymiarze i dodać mu nieco głębi. Oto nasz zielony koleżka zostaje zdradzony przez grupę marvelowskich iluminatów i wystrzelony podstępnie w kosmos, by tam, na nieokreślonej rajskiej planecie nie stanowić już dla nikogo zagrożenia. Oczywiście plan nie idzie po myśli tęgich umysłów Starka, Reeda, Strange’a i Black Bolta i Hulk ląduje na okrutnej i pełnej przemocy planecie Sakaar, gdzie zamiast odnaleźć w końcu harmonię, od pierwszego momentu rzuca się w wir walki i zniszczenia, by następnie wrócić na Ziemię i przedyskutować ze swoimi dawnymi przyjaciółmi to i owo.
Hulk przybiera w tych historiach wiele masek: jest wybawicielem niewolników i rewolucjonistą obalającym tyranię, by sam zasiąść na tronie i budować lepsze jutro dla planety o zaskakująco zawiłej historii i zróżnicowanej sytuacji społecznej. Jest także siłą natury, personifikacją zemsty, kolosem nie do zatrzymania, który osiąga najwyższe poziomy gniewu i potęgi w swojej historii. Źródło nadziei i strachu, gorejący gniew, który można albo ukoić, albo spuścić ze smyczy, przywódca, przyjaciel, niewygodny problem… Niesamowite ile Greg Pak wyciągnął z tak prostej postaci. Hulk jest tu w końcu wielowymiarowym bohaterem, a nie zielonym buldożerem (chociaż ilość czystej, brutalnej jatki w obu komiksach osiąga zawrotne poziomy). Pakowi udaje się grać dwuznacznością i ambiwalencją sytuacji Hulka, który z jednej strony szuka sprawiedliwej zemsty na wydawać by się mogło prawdziwych potworach, z drugiej jednak wciąż pozostaje żądny krwi i sam do siebie pałą nienawiścią. Od zawsze była to również postać tragiczna, ale to tu Hulk otrzymuje bodaj najcięższe ciosy w swojej historii, gdzie cały jego trud i wysiłek włożony w zmianę siebie i swego otoczenia zostaje niezwykle brutalnie obrócony w pył.
Planeta Hulka dodatkowo świetnie wygląda – wyjątkowo podszedł mi design planety Sakaar i zamieszkujących ją raz. Scenariuszowa analogia Imperium Rzymskiego zostaje dopełniona artystyczną, a mi cieszą się oczy, gdy widzę kosmiczne walki gladiatorów i Hulka w rzymskim pióropuszu (notabene widoków tych nie trzeba od niedawna oglądać tylko na kartach komiksu, bowiem nowy film MCU, Thor: Ragnarok, przeniósł je na duży ekran). Poziom rysunków spada w moim odczuciu w World War Hulk, chociaż jednak chaotyczna miejscami kreska zdaje się współgrać z szaleństwem i kipiącą akcją scenariusza.
Jeżeli do tej pory nie zapoznaliście się z Planetą Hulka i Wielką Wojną Hulka, a latka lecą i strach pomyśleć, że od pierwszego wydania tych komiksów upłynęła już dekada, to polecam nadrobić zaległości. Są to bardzo przyjemne akcyjniaki, które w końcu robią z Hulka pełnoprawną postać, umiejętnie igrają z poczuciem moralności czytelnika oraz zapewniaj kilka epickich momentów i scen, które pamięta się na długo.

Ta opinia dotyczy dwóch publikacji, a mianowicie „Planet Hulk Omnibus” oraz „World War Hulk” autorstwa Grega Paka oraz szeregu rysowników na czele z Carlo Pagulayanem i Johnem Romitą Jr. Postanowiłem podzielić się łączną opinią na temat obu wydań, gdyż są one w zasadzie jednym wielkim story arkiem, który w latach 2006-2007 definiował postać Hulka.
Postać Hulka nie jest...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    12
  • Chcę przeczytać
    5
  • Komiksy
    2
  • 2017
    1
  • W oryginale
    1
  • Komiks
    1
  • Posiadam
    1
  • Komiksy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Planet Hulk Omnibus


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,7
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Quo Vadis Patrice Buendia, Cafu, Henryk Sienkiewicz
Ocena 6,0
Quo Vadis Patrice Buendia, Ca...

Przeczytaj także