Sekretne lato

Daria Pruszyńska-Obiedzińska Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
Lucky
2016-07-01
2016-07-01

Do wypożyczenia książki z biblioteki zachęcił mnie ciekawy opis. I to by było na tyle - opis to jedno, a rzeczywistość drugie. Jak dla mnie szkoda czasu, bo tyle jeszcze dobrych książek czeka aż wezmę je w ręce :-) Niestety kiepsko napisana, niespójna, wręcz nudna fabuła, zdarzenia przewidywalne... Dałam radę przeczytać tylko trochę ponad pięćdziesiąt stron. Szkoda, bo nie lubię odkładać książek niedokończonych.

1998

"Sekretne lato" czyli wakacje z duchem pradziadka w tle.
To przede wszystkim romans z tajemnicą z przeszłości i odrobiną sensacji w tle.
Temat ciekawy, jednakże wykonanie fatalne.
Książka przegadana, mało ciekawa a do tego napisana w takim naiwnym stylu, jakby pisało to dziecko albo ktoś bardzo młody i niedoświadczony w sztuce pisania.
Trzy pary ciągle się ze sobą kłócą ,przekomarzają, żeby potem iść do łóżka. Duch pradziadka, który został zamordowany ukazuje im się w biały dzień i wskazuje, gdzie są ukryte jego pamiętniki. Wątek sensacyjny wcale nie wciąga i jest potraktowany bardzo pobieżni. Brak emocji, wszystko takie sztuczne, ciągle te same sceny...jak kto się ubiera, co jedzą, co będą robić...po prostu nuda. I te ciągłe sceny w łóżku.
Jestem na siebie zła, że wydałam tyle pieniędzy na taką "szmirę", ale opis na książce zapowiadał ciekawa lekturę. Szkoda było mojego czasu i pieniędzy.

"Sekretne lato" czyli wakacje z duchem pradziadka w tle.
To przede wszystkim romans z tajemnicą z przeszłości i odrobiną sensacji w tle.
Temat ciekawy, jednakże wykonanie fatalne.
Trzy pary ciągle się ze sobą kłócą...

To druga książka Darii Obiedzińskiej, którą miałam przyjemność przeczytać. Jestem pod wrażeniem ciekawie prowadzonych wątków z bohaterami powieści. Cóż może być interesującego w spędzaniu czasu grupy przyjaciół w pensjonacie "Lusia"? Wkrótce po przyjeździe trafiają do tajemniczego, opuszczonego przed laty gospodarstwa kryjącego zagadkę zabójstwa jego właściciela. Mieszkańcy miejscowości twierdzą, że widują jego ducha. W międzyczasie do pensjonatu przybywa przystojny, młody mężczyzna Michał, który zakochuje się z wzajemnością w jednej z dziewczyn z grupy przyjaciół.Odtąd wspólnie starają się rozwikłać zagadkowe morderstwo, jak się okazuje na krewnym Michała.Więcej nie zdradzę. W książce znajdziecie opisane ze smakiem sceny miłosne,ciekawe dialogi. Książkę polecam z czystym sumieniem i myślę, że nie odłożycie jej, dopóki nie przeczytacie ostatniej kartki. Danuta Korolewicz.

Lekka powieść obyczajowa z romansem i zagadką kryminalną w tle w sam raz na letni czas Polecam.

Książka dla starszej młodzieży, a może nawet nie, bo trudno mi uwierzyć, że ludzie około 30tki zachowują się jak niedojrzali nastolatkowie. Przeczytałam do końca tylko dlatego, że jak coś zaczynam to kończę.

• Tajemnice z przeszłaści
  • Przeczytane w 2017 :)
  • Posiadam [×××dolna półka w szafce nad telewizorem w małym pokoju×××]
  • Czytam Polskich Autorów!
  • Ksiązki do których nigdy już nie wrócę

Dodaj cytat z książki Sekretne lato