Dama z fontanny

zamek miłość
literatura obyczajowa, romans
zamek miłość

Na półkach: , , , ,

Dziewiętnastoletnia,odważna,ładna i rezolutna Edyta rozpoczyna wakacyjną pracę jako pokojówka w zamku.
Pierwszego dnia trafia na pogrzeb!
Stary zamek skrywa tajemnice i stare mury,jest też wychowanka domu dziecka z Grudziądza,seniorka rodziny Mariat Bohdanowicz,która ma chyba sto lat.Jeszcze jest Kazimierz Bohdanowicz z żoną Reginą.
Każdy za kogoś się innego podaje kim nie...

Przyjemna, lekka książka.

Dziewiętnastoletnia Edyta zaczyna wakacyjną pracę jako pokojówka w starym zamku i już pierwszego dnia zmuszona jest, iść na pogrzeb jednej z pracownic, która zginęła w dziwnych okolicznościach. Atmosfera w zamku jest nieprzyjemna, a ludzie, którzy tam mieszkają wydają się być kimś innym, niż osoby, za które się podają. Jedyną osobą, która zyskuję sympatię Edyty, jest pani...

Tajemnice starego zamku …
Stare domy, podobnie jak stare przedmioty, niemal zawsze kryją w sobie tajemnice. Są one nacechowane emocjami i doświadczeniami kolejnych pokoleń, były świadkami zarówno szczęśliwych chwil, jak i bólu i cierpienia. Dlatego mówi się, że posiadają coś, czym nie mogą poszczycić się nawet najpiękniejsze współczesne wyroby – duszę. Czasami jednak emocje...

Niestety książka mnie rozczarowała. Zapowiadała się ciekawie i początek na prawdę taki był.Jednak im dalej tym było gorzej. Niby tajemnica, niby zjawiska paranormalne,niby wątek miłosny ale jak dla mnie autorka nie wykorzystała tego potencjału i wyszło coś mało strawnego. Mojego drugie spotkania z tą autorką już nie będzie.

Skuszona intrygującą okładką i tytułem zapowiadającym ciekawą, pełną tajemniczości historię z duchem w tle, sięgnęłam po raz pierwszy po powieść autorstwa Danuty Korolewicz.

I rzeczywiście pomysł na powieść jest całkiem dobry. Młoda dziewczyna rozpoczyna pracę jako pokojówka w starym zamku, w którym ma do czynienia z obyczajami niczym z minionych epok…. Jej zagubienie...

Fajna powieść w sam raz na początek wakacji.Stary zamek,dziwna rodzina i tajemnicze wydarzenia,w które wplątuje się Edyta mieszkanka Grudziądza,pracująca na zamku jako pokojówka.Polecam!!

"Dama z fontanny" to wciągająca powieść obyczajowa z odrobiną sensacji i wielką tajemnicą w tle.
Gdyby młodziutka Edyta wiedziała co ją czeka w starym zamku, na pewno nie zdecydowała by się, na pracę w nim podczas wakacji jako pokojówka.
Zimne mury, maleńki pokoik, brak prądu, brak zasięgu telefonu komórkowego i brak możliwości wydostania się z posiadłości.
A przede...

Bardzo sympatyczna książka. Historia zajmująca do tego stopnia, że nie wiadomo kiedy kończą się kartki do przewracania. Jest tam kilka niedociągnięć, ale jestem w stanie to autorce wybaczyć.
Z czystym sumieniem polecam na lato - zwłaszcza młodym czytelnikom.

To pierwsza książka Danuty Korolewicz, którą przeczytałam. Przyznam się bez bicia, że nie potrafiłam się oderwać i czytałam nawet w nocy. Ciekawa fabuła, z wątkiem paranormalnym- co najbardziej mi się podobało. A na końcu powieści miałam moment wzruszenia i uroniłam kilka łez. Polecam z całego serca!

• 2018
  • Z biblioteki
  • Obyczajowe
  • Prywatna biblioteczka
  • Książki 2016
  • BEB
  • Tajemnice z przeszłaści

Dodaj cytat z książki Dama z fontanny