Ustrój terroru: obóz koncentracyjny

Wolfgang Sofsky Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny historia
Die Ordnung des Terrors
Małgorzata Łukasiewicz
Żydowski Instytut Historyczny
holocaust shoah ludobójstwo nazizm zbrodnia przemoc II wojna światowa obóz koncentracyjny Żydzi Niemcy
Die Ordnung des Terrors
historia
Małgorzata Łukasiewicz

Spodziewałem się czegoś innego. Myślałem, że "Ustrój terroru" to doświadczenia obozowe zebrane w jedno opracowanie w formie popularnonaukowej. A ta książka to bardzo profesjonalny, naukowy opis działania obozów koncentracyjnych i obozów zagłady. I bardzo szczegółowy, w rozdziale dotyczącym pracy więźniów w zakładach zewnętrznych liczba szczegółów wręcz przytłacza. Kilka...

Ciekawa i świeża interpretacja funkcji obozu koncentracyjnego jako miejsca absolutnej władzy. Sofsky nie stroni od brutalnych opisów, nie sprawiają jednak one wrażenia nastawienia na szokowanie, są tylko obrazową ilustracją jego słów. Warto przeczytać jeśli chce się wiedzieć czym był obóz.

• XX wiek
  • E-Booki
  • Druga wojna światowa
  • II wojna światowa
  • Prezent komuś
  • Półka Tm
  • Ze znakiem zapytania
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ustrój terroru: obóz koncentracyjny