Dzień dobry. Śniadania z Małgosią Mintą

kulinaria, przepisy kulinarne
Agora
2016-06-02
2016-06-02

Okładka książki Ciao! Włoskie opowieści, miejsca i smaki Flavia Borawska-Bromska, Małgorzata Minta
Ciao! Włoskie ... Flavia Borawska-Bro...

Pyszne te śniadania prezentowane tutaj!

Pyszne te śniadania prezentowane tutaj!

Świetna pozycja. Zbiór rozmaitych przepisów podzielonych na to ile czasu mamy na ich przygotowanie, w domu czy na wynos, na ciepło i zimno, słodkie i wytawne, na zapas do spiżarni, na różne pory roku, dla każdego coś dobrego. Przepisy o różnym stopniu trudności,bez udziwnień, smaczne, zdrowe, do zrobienia z powszechnie dostępnych składników.

Śniadanie to mój ulubiony posiłek dnia, o ile tylko mam czas go pocelebrować. Tak i ta książka - pomysły na różne śniadania, stała się moją ulubioną. Przepisy łatwe, czytelne, sprawdzone!

Książki z przepisami to właśnie te, które przegląda się setki razy, zaznacza ulubione strony - one zawsze stoją na wyciągnięcie ręki :)

"Śniadania..." to bardzo wyczekiwany przeze mnie prezent urodzinowy; cudownie było wreszcie wziąć ją do ręki, przeglądać bez pośpiechu i zachwycać się.

Przede wszystkim nienawidzę stać nad garami, ale uwielbiam jeść - muszę sobie z tym radzić ;) A śniadania to mój ulubiony posiłek, kocham je! Ja po prostu musiałam mieć w kuchni coś z prostymi śniadaniowymi przepisami ♥

Książka wydana jest przepięknie; apetyczne zdjęcia, duża i czytelna czcionka, bardzo ładnie graficznie rozplanowana przestrzeń i tasiemka, którą można zaznaczyć np. śniadanie zaplanowane na jutro - takie niby nic a cieszy.

Fajnym zwyczajem w książkach kucharskich jest podanie przez autora na początku co zawsze ma w kuchni, czego często używa - dzięki temu od razu wiadomo na co się przygotować. Małgosia Minta zdradza nam co ma zawsze w szafkach i w lodówce, jakie przyprawy to must have - fajna, konkretna lista.

Całość podzielona jest na rozdziały:

Bladym świtem czyli szybkie śniadania; granole, musli, twarogi, jajka.

O poranku czyli przepisy nie wymagające wielkiego pośpiechu; owsianki, kanapki, omlet, koktajle.

Na wynos czyli pomysły na śniadanie w pracy czy na uczelni; warzywa z dipem, pity z dodatkami, muffiny, batoniki i słodkie przekąski.

Na leniwie czyli śniadania idealne :D - ten rozdział jest baaaardzo obszerny, są przepisy delikatniejsze i takie na ostro, od pomysłów na jajka przez tortille po tosty, gofry i inne słodkości a nawet lekkie owocowe drinki - bosko!

Na zapas czyli możemy kupić w sklepie ale po co skoro własnoręcznie przyrządzone na pewno będzie lepsze; granole, pesto, domowy majonez, jogurt, masło, konfitury a nawet biały ser.

Ostatni rozdział poświęcony jest przepisom znajomych autorki czyli w zasadzie każdy pomysł jest z innej bajki :)

I to już. Jeśli nie bawi Cię tylko i wyłącznie szukanie przepisów w sieci, w kuchni chcesz mieć zawsze pod ręką coś co sprawi, że Twój dzień rozpocznie się pysznie i zdrowo to bez wahania polecam Ci tę pozycję. Przepisy są tak proste i łatwe do zrobienia jak tylko można sobie wymarzyć, książka idealna będzie dla wegetarian (nie ma pomysłów na parówki czy inne boczki) i osób, które naprawdę są już znudzone codzienną śniadaniową rutyną.

• Kulinarne
  • Kuchnia