Myślnik. Twój codzienny motywator.

Okładka książki Myślnik. Twój codzienny motywator. Ewa Chodakowska
Okładka książki Myślnik. Twój codzienny motywator.
Ewa Chodakowska Wydawnictwo: Edipresse poradniki
poradniki
Edipresse
2016-05-18
2016-05-18
ewa chodakowska myślnik motywator

Okładka książki Moja Pasja Mój Biznes Ewa Chodakowska, Magdalena Pawłowska
Moja Pasja Mój... Ewa Chodakowska, Ma...
Okładka książki Zdrowe koktajle II Karolina Brzostek, Ewa Chodakowska
Zdrowe koktajl... Karolina Brzostek, ...

Z jednej strony ładnie wydana, kolorowa, hasła z różnej czcionki, zdjęcia, grafiki, teksty, które trafiają motywująco, ale z drugiej strony są banalne i książka zamiast 220 stron mogłaby ich mieć pewnie 15-20. Może dla osób, które dopiero decydują się rozpocząć "naukę" o odżywaniu czy sporcie to pomoże, dla bardziej świadomych znajdą się inne pozycje do poczytania, a nie przejrzenia.

Fajna książka jako kop motywacyjny. Czyta się ją szybko, bo tekstu jest niewiele. Nic odkrywczego tu nie znajdziemy, ale fanów Ewy powinna ucieszyć :)

Lubię Ewę, jeśli komuś ta książka pomaga to nic mi do tego, jednak trzeba szczerze powiedzieć że nie jest górnych lotów... i ciężko te kilka haseł i zdjęć zakwalifikować.

Zbiór banałów, które można znaleźć na instagramie i facebooku autorki. Strata pieniędzy. Dziwią mnie te wysokie oceny.

Ta książka Ewy Chodakowskiej to nie opowieść o tym jak autorka osiągnęła swoją szczupłą figurę. Jak sam tytuł wskazuje jest to zbiór luźnych przemyśleń, haseł, myśli mających na celu zmotywować czytelnika do działania. Mamy tu niekiedy jedno - dwa zdania na całą stronę opatrzone fotografią (a czasami i to nie). Cel takiej formy napisania książki jest zapewne jeden - to książka, do której można wracać wielokrotnie, choćby po to aby otworzyć pierwszą lepszą "stronę motywującą" po czym ruszyć tyłek z kanapy i wziąć się do działania. Czy rzeczywiście ten cel będzie osiągnięty? Myślę, że sama książka tego nie sprawi. Liczą się chęci osoby, która chce w sobie coś zmienić.

To niezły poradnik, który porusza takie tematy jak osiąganie szczęścia poprzez motywowanie samego siebie do treningu, zdrowego odżywiania, stylu życia i uśmiechu każdego dnia. Czyta się bardzo szybko bo są tu gównie hasła motywujące. Wszystko podane w ładnej, przyjemnej dla oka szacie graficznej.

Opinia opublikowana na moim blogu:

Książka napisana w celu poprawy samopoczucia czytelnika. Tekstu niewiele, ale rozumiem, że nie chodzi w niej o przedstawienie zawiłej historii, a raczej nasiąkanie pozytywnymi hasłami i utrwalenie ich w głowie. Czytelnik ma poczuć się lepiej i zmotywować do działania nie tylko "jednorazowo" po przeczytaniu/ obejrzeniu książki. Niektórzy krytykują ją za dużą liczbę zdjęć, które są na tyle widoczne, że łatwo jest podjąć decyzję o jej zakupie lub odłożeniu. A jeśli nie są to może jednak jest ich za mało :)

Szybka książka motywująca, szybka bo czyta się ją góra 2 godziny.

Szybka książka motywująca, szybka bo czyta się ją góra 2 godziny.

Forma książki nietypowa - prawie same obrazki, ale doceniam autorkę za to, że eksperymentuje i szuka sposobu na poprawienie ludziom nastroju. Książka świetnie wydana, bardzo pozytywna.

Mówi się, że najwięcej klientów fizjoterapeutów to osoby ćwiczące z … Ewą Chodakowską. Pewnie coś w tym jest, że bez nadzoru i odpowiedniej wiedzy nie powinniśmy zabierać się za ćwiczenia. Z drugiej strony to właśnie ta kobieta przebiła się przez media wprost do domów i podniosła ludzi z kanapy. Aktywność fizyczna jest niezbędna do zdrowia – to fakt. Jednak podjąć decyzję, zacząć i jeszcze do tego wytrwać to zadanie dla niektórych zbyt trudne. Ja również przyznaję się, że ruch u mnie bywa (raz częściej, raz rzadziej),ale niestety nie jest nawykiem, choć wciąż walczę ze sobą. Na pomoc takim jak ja przychodzi Myślnik. Twój codzienny motywator autorstwa Ewy.

Poradnik-motywator to po prostu zbiór cytatów, tekstów, złotych myśli opatrzony w twardą oprawę oraz piękne fotografie i grafiki. Ewa Chodakowska starała się dawać pozytywnego kopa do działania. Tylko czy jeden tekst obarczony ogromną grafiką zajmującą całą stronę potrafi przekonać do działania?

Źródło przemyśleń autorki może pomóc w refleksji i odpowiedzeniu sobie na pytanie czy chcemy być szczęśliwi i zdrowi [oczywiście jeśli potrzebujesz do tego książki]. Niektóre z tych myśli były dla mnie ciekawe i nowe (w mniejszości),jednak większość to banały albo teksty, o których zapomniałam zaraz po przeczytaniu. Ważne jest natomiast to, że Myślnik przekazuje dużą dawkę wiary w siebie, swoje możliwości i stawiania na budowanie relacji z bliskimi. To, oprócz treningu i diety, istotny aspekt naszego życia.

Bądź silna, ale nie niemiła. Bądź miła, ale nie słaba. Bądź odważna, ale nie despotyczna. Bądź pokorna, ale nie płochliwa. Bądź szczera, ale nie bezczelna. Bądź dumna, ale nie zarozumiała.

Przeczytanie całej książki na raz nie ma sensu, bo założeniem trenerki było dokładne jej studiowanie każdego dnia. Dobrym pomysłem wydaje się zaznaczenie ważnych cytatów i wracanie do nich w chwilach słabości. Drugą opcją jest wypisanie motywatorów na kartkę i przyczepienie jej w miejsce, gdzie możecie ją często czytać.

Plusem Myślnika jest podejście Chodakowskiej do siebie samej. Ona zna opinie społeczeństwa i potrafi się do niej zdystansować i śmieć się z siebie. To ciężkie zadanie, a Ewa dała radę.

Jeden z lepszych myślników i motywatorów na rynku. Twarda okładka, śliski papier, który nieziemsko pachnie ( mole książkowe zrozumieją ) :) Masa bardzo ciekawych zdjęć oraz mądrych słów Ewy Chodakowskiej. W dodatku są ćwiczenia, które mają pomóc nam pokochać i polubić siebie. Na samym końcu jest notatnik. Bardzo polecam, bo warto! Ja się nie zawiodłam. Ta książka bardzo mnie wciągnęła. Pochłonęłam ją w dwa dni.

• Zdrowie
  • 52 KSIĄŻKI - 2021