Aneta

Profil użytkownika: Aneta

Warszawa Kobieta
Status Autorka
Aktywność 1 rok temu
258
Przeczytanych
książek
384
Książek
w biblioteczce
23
Opinii
503
Polubień
opinii
Warszawa Kobieta
Dodane| 1 ksiązkę
"Turyści na Wenus"-wycieczka w przyszłość z nietypowym przewodnikiem :) ******************************** „Najlepszy sposób, by się rozweselić, to spróbować rozweselić kogoś innego.” ~ Mark Twain.

Opinie


Na półkach: , ,

Książka ma sprytną formę. Zaczyna się od listy pytań dotyczących lotu w kosmos, życia na stacji kosmicznej, zadań przed wylotem i po powrocie na Ziemię. Pytania działają jak wędka z przynętą. Wabią :) wzbudzają ciekawość i zanim się człowiek obejrzy już jest „przyczepiony” do tekstu w książce.
Odpowiedzi udziela doświadczony astronauta Tim Peake, który przekazuje informacje w taki sposób jakby chciał, aby każdy na własnej skórze odczuł pobyt w kosmosie. Oprócz pełnych odpowiedzi na pytania zamieścił szkice, zdjęcia, rysunki oraz schematy pozwalające lepiej wyobrazić sobie kosmiczne warunki. Świetna książka pozwalająca częściowo doświadczyć życia w innej rzeczywistości gdzie „nic nie znajduje się do góry nogami”.

Książka ma sprytną formę. Zaczyna się od listy pytań dotyczących lotu w kosmos, życia na stacji kosmicznej, zadań przed wylotem i po powrocie na Ziemię. Pytania działają jak wędka z przynętą. Wabią :) wzbudzają ciekawość i zanim się człowiek obejrzy już jest „przyczepiony” do tekstu w książce.
Odpowiedzi udziela doświadczony astronauta Tim Peake, który przekazuje...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

Autorka książki zajmuje się tresurą zwierząt. Bardzo różnych. Nawet tych, które najmniej się tego spodziewają. Na przykład nauczyła kraba pociągania szczypcami za sznurek dzwonka wzywającego na posiłek. Metodologię jaką opracowała podczas tresury zwierząt zastosowała też w pracy z ludźmi. Chodzi w niej głównie o wzmacnianie pozytywnych zachowań, co w konsekwencji ma prowadzić do zmiany charakteru osoby o cechach trudnych do zniesienia. Książka jest całkiem przekonująca, podano w niej szczegółowe uzasadnienia i liczne przykłady. A przede wszystkim samo słowo „wzmocnienie” zostało użyte tak wiele razy, że mimowolnie utrwala się, zostaje w głowie, sprawia, że łatwiej przychodzą myśli o pochwaleniu lub docenieniu drugiej osoby. Według autorki należy też pamiętać o wzmacnianiu samego siebie, co pomaga łatwiej przetrwać w życiu codziennym, uchronić się przed irytacją i depresją. Tak więc, kończę tę niczego sobie opinię :)

Autorka książki zajmuje się tresurą zwierząt. Bardzo różnych. Nawet tych, które najmniej się tego spodziewają. Na przykład nauczyła kraba pociągania szczypcami za sznurek dzwonka wzywającego na posiłek. Metodologię jaką opracowała podczas tresury zwierząt zastosowała też w pracy z ludźmi. Chodzi w niej głównie o wzmacnianie pozytywnych zachowań, co w konsekwencji ma...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Spod zamarzniętych powiek Adam Bielecki, Dominik Szczepański
Ocena 7,9
Spod zamarznię... Adam Bielecki, Domi...

Na półkach: , ,

Kiedy stacje telewizyjne relacjonują wyprawę na ośmiotysięcznik pokazują zwykle zdjęcie góry z oznaczonymi bazami od 1 do 4 lub 5. Między nimi kolorowa linia wskazuje drogę jaką mają przejść himalaiści. Wydaje się, że zdobycie takiej góry jest bardzo proste, trzeba tylko pilnować kolejności namiotów, oby nie wejść od razu do piątego. Dzięki książkom napisanym przez uczestników wypraw można zrozumieć jak taka przechadzka po górach wygląda naprawdę.
Adam Bielecki szczegółowo opisuje swoje wejścia na szczyty, walkę z niedotlenieniem, przemęczeniem, temperaturami sięgającymi -50 stopni, silnym wiatrem, głodem. Ciekawe było wspomnienie jednej z jego pierwszych wysokogórskich wspinaczek, kiedy jako młody wspinacz, siedząc w połamanym namiocie przemarznięty i głodny cieszył się, że w końcu spotkała go przygoda jakiej oczekiwał. Taki optymizm może towarzyszyć tylko prawdziwej pasji. Chociaż ta pasja niesie ze sobą też duże ryzyko i jest naznaczona dramatami. Adam Bielecki opisał sytuacje, w których niejednokrotnie ratował zdrowie i życie innych ludzi za co należy mu się uznanie. Ale uznanie niknie w pretensjach po historii na Broad Peaku. Ja tego wydarzenia nie oceniam bo nigdy nie byłam w tak skrajnym środowisku, warunkach zbliżonych, ani nawet w kriokomorze. Dla mnie wniosek z książki jest jeden – ze względu na ogromne fizyczne i psychiczne obciążenia, jakich wymagają Himalaje i Karakorum, będę podziwiać je z daleka. A w ramach zamiłowania do gór wolę wybrać coś pośredniego między K2 a Giewontem. :)

Kiedy stacje telewizyjne relacjonują wyprawę na ośmiotysięcznik pokazują zwykle zdjęcie góry z oznaczonymi bazami od 1 do 4 lub 5. Między nimi kolorowa linia wskazuje drogę jaką mają przejść himalaiści. Wydaje się, że zdobycie takiej góry jest bardzo proste, trzeba tylko pilnować kolejności namiotów, oby nie wejść od razu do piątego. Dzięki książkom napisanym przez...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Aneta Jabłonowska

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


ulubieni autorzy [8]

Krzysztof Bochus
Ocena książek:
7,5 / 10
16 książek
4 cykle
237 fanów
Mark Twain
Ocena książek:
6,9 / 10
73 książki
4 cykle
305 fanów
George R.R. Martin
Ocena książek:
7,2 / 10
96 książek
14 cykli
Pisze książki z:
5843 fanów

Ulubione

Carlos Ruiz Zafón Cień wiatru Zobacz więcej
Dan Brown Cyfrowa Twierdza Zobacz więcej
Stanisław Lem Solaris Zobacz więcej
Albert Einstein - Zobacz więcej
Stephen King Cztery pory roku Zobacz więcej
Mark Twain - Zobacz więcej
Umberto Eco Imię róży Zobacz więcej
Krzysztof Bochus Czarny manuskrypt Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
258
książek
Średnio w roku
przeczytane
11
książek
Opinie były
pomocne
503
razy
W sumie
wystawione
256
ocen ze średnią 7,9

Spędzone
na czytaniu
1 742
godziny
Dziennie poświęcane
na czytanie
12
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
1
książek [+ Dodaj]