30 Dni do Zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni

Okładka książki 30 Dni do Zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni Edyta Zając
Okładka książki 30 Dni do Zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni
Edyta Zając Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2015-04-23
2015-04-23

Zmienić chcesz coś w swoim życiu koniecznie przeczytaj to ciekawa książka jeśli się zaglebisz w treść i z nich skorzystasz dasz radę coś zmienić poczuć się lepiej i lepiej funkcjonować

Super Inspiracja do zmian w życiu dla kogoś kto takiej motywacji potrzebuje :) ja trochę się wynudziłam

Może przemawia przeze mnie złośliwość, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to kolejny poradnik dla ludzi bez rzeczywistych problemów życiowych.

Wyrzuć 300 balsamów do ciała (!),posprzątaj dom, zrób listę stu marzeń...

Czy są jakieś poradniki dla ludzi w kryzysach (finansowych, zawodowych, wypaleniu, itd.),którzy są zbyt załamani, by motywować się wyrzuceniem śmieci? (proszę mi polecić, jeśli tak) Zamieszczone tu "recepty" są wręcz dołujące wobec ciężkiej codzienności.

Poza tym autorka mogłaby nie polecać lekko i łatwo akupunktury z nudów, skoro nawet nie poświęciła minuty, by zbadać na czym polega ta wiara w magiczne prądy kosmiczne (czyli okultyzm) - trochę wstyd prezentować takie lenistwo i dawać ludziom porady

(czy to dziwne, że poleca też jogę? - poważnie, czy tacy autorzy nie mogliby chociaż przekartkować np. takiej książki - https://notkioksiazkach.blogspot.com/2011/08/wielkie-religie-wschodu.html ???).

Wyrzuć 300 balsamów do ciała (!),posprzątaj dom, zrób listę stu marzeń...

Na samym początku przyznaję szczerze, że do każdej tego typu książki podchodzę z dużą dozą rezerwy i ostrożności. Wiele, naprawdę wiele z nich proponuje przeprowadzenie życiowej rewolucji w tydzień, obiecując, że dane rady na pewno sprawdzą się u każdego czytelnika, bez wyjątku.
Edyta Zając w książce „30 Dni do Zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni” proponuje miesiąc jako czas przeprowadzenia życiowej rewolucji. Całe szczęście, autorka daje naprawdę proste rady, obejmujące podstawy i wykonalne absolutnie dla każdego. Nie wierzyłam początkowo w działanie tych słów, ale zrobiłam mały test, wcielając jej rady w życie. Nie było łatwo, miałam sporo wątpliwości. Czy i jak się zmieniło moje życie? Pozwólcie, że ocenię sama. Na pewno jest mi lżej – dosłownie i metaforycznie.
Komu polecam? Osobom, które nie chcą stać w miejscu, które chcą wyrwać się z marazmu i otępienia. Małymi krokami to wielkich celów – tak powinno brzmieć motto tej książki 😊

Na przestrzeni całego życia zachodzi wiele zmian w człowieku, jedne możemy uznać za pozytywne a inne za negatywne. Zmiany zachodzą często samoistnie lecz czasem pod wspływem wydarzeń czy impulsów. Często jesteśmy zmuszeni dostosować się do panujących warunków. Sama kiedyś uwielbiałam wychodzić na miasto i spotykać się ze znajomymi i to ładowało mnie pozytywnie, obecnie stronię od wyjść i przynoszą mi one wyczerpanie, najczęściej spowodowane stresem jaki odczuwam na samą myśl, że muszę wyjść. Czy jest jakiś sposób by samemu zmienić to co w nas nam przeszkadza bądź naszym bliskim? Czy można dokonać życiowej metamorfozy w kilka tygodni jak głosi poradnik autorstwa Edyty Zając "30 dni do zmian", który został wydany nakładem wydawnictwa Sensus?

Wierzę, że każdy może się zmienić i stać się zupełnie inną osobą, jest to jednak proces, który nie następuje z dnia na dzień. Życie to zmiany na które jesteśmy gotowi i takie, które przychodzą niepostrzeżenie. Książka jest swoistym przewodnikiem na cztery tygodnie naszego życia. Pierwszy tydzień polega na wyrzuceniu zbędnych rzeczy, drugi tydzień skupia się na próbowaniu przez nas czegoś nowego, kolejny tydzień to próba perfekcyjnego stylu życia zaś ostatni to tydzień gdzie próbujemy nauczyć się planowania i organizacji. Na koniec dostajemy krótki rozdział o zmianach i kim się możemy stać dzięki nim. Każdy z rozdziałów zawiera słów kilka o praktyce, o zasadach, trikach czy przeszkodach oraz o liście rzeczy do zrobienia w trakcie jego trwania.

Jak pierwszy tydzień wyrzucania rzeczy był dla mnie dość ciężki tak kolejny okazał się łatwizną! Jako, że już jakiś czas temu podjęłam decyzje o zaprowadzeniu zmian w sobie i swoim życiu więc tydzień trzeci poszedł w miarę sprawnie i jakoś nawet nie wiele odczułam zmian niż te, które już wprowadziłam wcześniej. Obecnie kończę tydzień o organizacji i planowaniu i tu wiele się nauczyłam i wyciągnęłam z tego tygodnia. Jak zawsze byłam dobrym planistą i zapisywałam co mam zrobić tak zapał często za jakiś czas znikał, mam nadzieję, że teraz wejdzie mi to w nawyk i grafik w każdym tygodniu będzie wypełniony po brzegi!

Osobiście jestem zachwycona tą książką i być może za wiele z niej nie wyciągnęłam ale pomogła mi ona przypomnieć sobie i utrwalić zasady, których chce się trzymać i według nich działać. Mam nadzieję, że moje życie teraz stanie się znacznie lepiej zorganizowane i znajdę czas na wszystkie aktywności, na które najdzie mnie ochota.

Zdecydowanie mogę Wam tą książkę polecić jeśli marzy Wam się lepsze zorganizowanie Waszego stylu życia.

Za egzemplarz do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo Biuru Prasowemu Grupy Helion.

Każdy powód oraz nowy dzień może być bodźcem do wprowadzenia zmian w życiu. Nie należy jednak robić tego drastycznie by nie wprowadzać się w stresujące i niekomfortowe sytuacje. Najlepiej robić to stopniowo oraz rozważnie.

"Program 30 dni do zmian" udowadnia, że zamiast narzekać i użalać się nad sobą powinniśmy postawić na własne marzenia oraz pragnienie osiągnięcia celu. Żadna zmiana nie może być realizacją czyichś uwag czy wizji. Sami musimy poczuć na jakim etapie życia jesteśmy a kim staniemy się w obliczu zmiany.

W książce oprócz praktycznych porad w stylu; "tydzień perfekcyjnego stylu życia" autorka opisuje również przeszkody na jakie możemy natrafić i listę rzeczy które musimy obowiązkowo w tym tygodniu wykonać.

Drugie wydanie bestsellerowego poradnika świadczy o tym, że książka jest stale potrzebna zarówno jako poradnik jak i program działania do wprowadzenia życiowych zmian.

Lubicie zmiany w swoim życiu? Według mnie bez nich życie byłoby zdecydowanie zbyt nudne! Uwielbiam dokonywać zmian nie tylko w swoim otoczeniu, ale i w sobie. Mowa tutaj o stylu, fryzurze, ale i nawykach. Zauważyłam, że wiele osób boi się zmian, bądź po prostu nie wiedzą jak do nich podejść. Dlatego wbrew pozorom w tym przypadku przydatne mogą okazać się być poradniki takiej jak chociażby „30 dni do zmiany. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni” Edyty Zając.
Książka ta może okazać się być przydatnym narzędziem do wykonania pierwszego kroku do zmian. Całość napisana jest bardzo lekki i zrozumiale dla każdego czytelnika.
Dzięki autorce w pełni poznałam pojęcie minimalizmu w życiu. To dzięki niej udało mi się wiele rzeczy uporządkować, bo przecież nasze myśli to tak naprawdę odzwierciedlenie tego co się wokół nas dzieje.
Każdy rozdział to dla nas nowy tydzień zmiany. W podrozdziałach znajdziemy ogrom motywacji, porad i ćwiczeń, które mają nas przybliżyć do oczekiwanych przez nas zmian. To dzięki radą tym nauczymy się oszczędzać, lepiej organizować swój czas, czy chociażby prowadzić zdrowszy tryb życia. Być może niektóre z rad do mnie nie przemówiły, jednak zdecydowanie więcej było tych świetnych. Sądzę, że w waszym przypadku będzie identycznie i uwierzcie, że to zupełnie normalne. Dlatego wybierajcie to co Wam odpowiada i działajcie.

Książka według mnie jest naprawdę fajna i warta przeczytania. Znajdziemy w niej ogromną dawkę motywacji i pomysłów jak odmienić swoje życie. Jest dobra dla osób, które radykalnie chcą zmienić swoje życie, ale i tych którzy delikatnie chcą je „podrasować”. Pamiętajcie tylko, że samo czytanie nic nie da. Aby książka i rady zadziałały trzeba je wprowadzić w życie!

,,30 dni do zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni" Edyta Zając

Masz wrażenie, że twoje życie jest monotonne? 😩 Ciągle tylko praca, dom, obiad i sen. Może myślisz, aby coś zmienić, ale w sumie sama/sam nie do końca wiesz co?

Właśnie ta książka może pomóc ci dokonać pierwszego kroku 👣 do zmiany. Znalazłam tutaj sporo rad dotyczących minimalizmu. Ponieważ jeśli mamy zbyt wiele rzeczy i bałagan wokół siebie, to i nasze myśli 💭 często będą odzwierciedlały ten stan. Autorka motywuje czytelnika do wypróbowania nowych rzeczy, daje sporo wskazówek oraz zadań. Przyznaje, nie wszystkie do mnie przemawiały, jak np. zapisz sobie 100 celów. Nie czuję, że aż takiej obszernej listy potrzebuje. 😆 Jednak ja korzystam z tej książki wybiórczo, to co mi się spodobało, stosuje. To, co nie przemawia do mnie, omijam. W końcu to ja mam się tu dobrze bawić. 😉 W książce sporo tematów, bo dzięki niej możemy się nauczyć gospodarować pieniędzmi, wprowadzić zdrowy styl życia, zorganizować lepiej swój czas, wypracować metody na radzenie sobie ze stresem. Ponadto ciekawe pytania pomagają jeszcze bardziej skupić się na zadaniu. 😌

Mogę nazwać tę książkę motywacyjną i pełną pomysłów. Dobra dla osób, które szukają pewnej rewolucji w swoim życiu, ale nie wiedzą jak się za to zabrać. Jednak jeśli faktycznie chcemy coś zmienić, to trzeba jej poświęcić sporo czasu. 😃

,,30 dni do zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni" Edyta Zając

Zgadzam się z osobami, które miały wrażenie, że autorka czerpie satysfakcję z bycia lepszą! Wręcz umniejsza znaczenie i wartość czytelnika. Po przeczytaniu fragmentów blogu i zrobieniu jednego z kursów autorki czułam się "taka mała"… jakby autorka celowo drwiła z problemów czytelnika. Książka zdecydowanie mnie nie zmotywowała, pomocne mogą być jedynie rady z pierwszych 50 stron. A cała reszta frustruje, przygnębia i sprawia, że mam wyrzuty sumienia, że nie jestem idealna.... Nie polecam.

Książka nie wniosła nic odkrywczego do mojego życia. Być może dlatego, że większość z rzeczy tam proponowanych już stosuję w życiu codziennym.

Na plus wg mnie pierwszy rozdział traktujący o pozbywaniu się niepotrzebnych rzeczy oraz propozycje nowych doświadczeń (200 punktów być może trochę oklepanych/podobnych do siebie, ale mimo wszystko inspirujących i zachęcających do wdrożenia w życie).
Minusem niewątpliwie wg mnie jest druga połowa książki, podczas której zacząłem już się nudzić i odliczać strony do końca. Częste powtarzanie o "WIELU sytuacjach", "WIELU inspiracjach", "WIELU problemach", "WIELU możliwościach" (nie wiem czemu ale mierzi mnie słowo "wielu" i inne ogólnikowe używane w poradnikach - nie powinny się one tam znajdować, tylko konkrety!!) stało się w pewnym irytujące. Dodatkowo zakończenie książki - po opisaniu zadania na ostatni, 28. dzień, książka nagle się urywa bez żadnego podsumowania. Dziwne podejście jak na poradnik, moim zdaniem powinien on zawierać krótkie zakończenie i parę słów od autorki.

Podsumowując, dobra książka dla zaczynających pracę nad sobą. Dla osób, które już wypracowały w sobie pozytywne nawyki, może okazać się zbiorem inspiracji. Dla doświadczonych czytelników poradników o podobnej tematyce, może okazać się nużąca i być powieleniem treści dostępnych w internecie.

• Rozwój osobisty
  • 2015
  • Rozwój

Edyta Zając 30 Dni do Zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni Zobacz więcej