Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatek

Okładka książki Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatek Magdalena Makarowska
Okładka książki Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatek
Magdalena Makarowska Wydawnictwo: Feeria Young kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Feeria Young
2016-05-18
2016-05-18
odchudzanie dieta zdrowie

Okładka książki Dietooporne. Kobiecy przewodnik po skutecznym odchudzaniu Patrycja Kłósek-Bzowska, Magdalena Makarowska
Dietooporne. K... Patrycja Kłósek-Bzo...
Okładka książki Kuchnie świata w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Kuchnie świata... Magdalena Makarowsk...
Okładka książki Jak dbać o odporność w insulinooporności Magdalena Makarowska, Dominika Musiałowska
Jak dbać o odp... Magdalena Makarowsk...

Przyznaję, książka absolutnie mnie zachwyciła swoim konkretnym, prostym i jednocześnie bardzo motywującym przekazem. Dzięki niej wiem, na co zwracać uwagę w diecie nastolatków oraz w jaki sposób o tym rozmawiać, aby brzmieć fachowo i nikogo nie zanudzić. Wiem, że do wieku nastoletniego moich pociech mam jeszcze trochę czasu ale jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że ten czas nadejdzie bardzo szybko…

Recenzja: http://mamao.pl/zniszcz-te-kilogramy/

Jak dla mnie książka napisana bardzo pozytywnie i choć daje wiele cennych wskazówek wydaje mi się dla nastolatki trochę zbyt skomplikowana. Mam na myśli takie zagadnienia jak zakup jedzenia. Bez KONKRETNEGO wsparcia ze strony rodziców realizacja diety będzie trochę trudniejsza. Oprócz tego autorka nie za bardzo popiera spożywanie m.in. skrobi (tym właśnie zniechęciła mnie do siebie). Dlatego jeśli ta książka ma być poważną "inwestycją" to radziłabym bardzo to przemyśleć, a jeśli zakup tej książki nie zrobi Wam zamieszania w portfelu to śmiało.

Któregoś dnia na tablicy na Facebooku wyświetlił mi się post wydawnictwa Feeria, w którym zamieszczony był link do krótkiej opinii o książce, której autorką jest dietetyczka Magdalena Makarowska „Zniszcz te kilogramy! Megaproste odchudzanie dla nastolatki”. Może nie jestem od niedawna nastolatką, ale stwierdziłam, że ten poradnik jest w sam raz dla mnie. Nie zastanawiając się długo, zamówiłam jeden egzemplarz przez dyskont książkowy Aros (dorzuciłam do tego drugą część biografii Metalliki, wyszło taniej). Ponieważ wśród czytelniczek mojego bloga znajdują się nastolatki, postanowiłam krótko zrecenzować pracę pani Makarowskiej.

Książka została podzielona na trzy części. Największy jej fragment poświęcony jest poradom dietetycznym. Kilka słów o tym, skąd biorą się zbędne kilogramy, o diecie w ogóle, list skierowany do rodziców, czy dziesięć przykazań efektywnej diety, a także oczywiście sama dieta z przepisami rozpisana na 2 miesiące. Następnie kilka stron poświęcone zostało radom trenera personalnego Pawła Zbieżaka, który opowiada o dyscyplinach sportu wspomagających proces odchudzania. Na koniec wypowiada się psycholog Magdalena Pyrich-Pacholska.
Poradnik ten napisany został prostym językiem, który z pewnością trafi do młodzieży. Jest kolorowy, znajduje się w nim mnóstwo ilustracji, w tym zdjęcia niektórych potraw. Wyglądają naprawdę apetycznie, a przede wszystkim są zdrowe!
Co najważniejsze, w książce nie znajdziemy diety cud, która pomoże nam zgubić 10 kg w ciągu miesiąca. Podany w niej jadłospis ma nauczyć nas nowych, zdrowych nawyków żywieniowych. Stąd też znajdziemy szereg zamienników niezdrowego jedzenia na to, które jest naturalne, pyszne i z pewnością nikomu nie zaszkodzi. Na uwagę zasługują listy zakupów, zamieszczone po każdym tygodniu diety. Wydaje mi się, że te zakupy nie będą zbyt kosztowne. W końcu musimy zrezygnować z niezdrowych produktów i słodyczy, więc te oszczędności można dołożyć do puli pieniędzy przeznaczonej na te cotygodniowe sprawunki.

Dalsza część recenzji: http://tamczytam.blogspot.com/2016/06/zniszcz-te-kilogramy.html

Zniszcz te kilogramy to książka, którą powinniśmy subtelnie pokazać naszym córkom, ale i przeczytać je samodzielnie. Dlaczego? Książka zawiera mnóstwo fachowych porad dotyczących odżywiania, zdrowego trybu życia i garść faktów psychologicznych o podejściu do dziecka. Od zarania dziejów powtarzane jak mantra proste słowa – pielęgnuj dobre nawyki w swoim domu i tu znajdują odwzorowanie. Pokazując dziecku orzechy zamiast chipsów i słodkie, owocowe koktajle zamiast puszki coli uczymy ich dobrych manier żywieniowych. Często zapominamy o chowaniu niezdrowych przekąsek, albo doraźnym nagradzaniu słodkościami. Każdy z nas jest inny i każdy skusi się na coś innego. Książka ta nie jest banalnym zlepkiem przepisów i porad. Autorka pokazuje, że dane posiłki możemy schować do pudełka i zabrać do szkoły/pracy, a inne zjeść na zimno. Prezentuje nam również pełne menu na kilka tygodni, jednocześnie nie pozbawiając nas ulubionych smaków. Zniszcz te kilogramy do książka, która zasługuje na uwagę. Bez restrykcyjnych diet i drakońskich przekonań „zastaw się, a postaw się” możemy zmienić swoje życie. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do nastolatek, ale wierzcie mi, kilka przepisów i ja zdążyłam z niej skraść :D

www.odslonkulture.pl

Ostatnio powstaje coraz więcej poradników, w których możemy dowiedzieć się, jak szybko oraz skutecznie schudnąć. Przyznaję, że rzadko kiedy sięgam po pozycje o takiej tematyce, jednak tym razem postanowiłam dać im szansę oraz zobaczyć, czy mogą okazać się przydatne w utrzymaniu dobrej figury. Jednak czy było warto? Zdecydowanie TAK. Magdalena Makarowska w swojej książce daje czytelnikom wiele wskazówek oraz porad dotyczących przyrządzanych przez nas posiłków. W niezwykle prosty oraz przystępny sposób pokazuje, jakie produkty warto jeść, a jakich powinniśmy za wszelką cenę unikać. Ponadto autorka obala wiele mitów dotyczących odchudzania oraz pomaga nam ustrzec się przed najczęściej popełnianymi błędami podczas naszego odchudzania.

W „Zniszcz te kilogramy” znajdziemy wiele przepisów, które mogą okazać się pomocne w tworzeniu nowego jadłospisu. Sama postanowiłam kilka wypróbować i zrobiłam własne batoniki żurawinowe, w których są płatki owsiane, trochę miodu, siemię lniane i inne składniki. Batoniki wyszły naprawdę przepyszne i na pewno w najbliższym czasie postaram się wypróbować więcej przepisów z tej książki. Bardzo podobało mi się część książki, w której Magdalena Makarowska pokazuje, jak zamienić jedzenie fast food na znacznie zdrowszą i mniej kaloryczną wersję. Jest tutaj przepis na domowego hamburgera, nuggetsy z indyka, czy też razową pizzę.

Ogromnie spodobała mi szata graficzna tej książki, która jest niezwykle przyjemna dla oka. W „Zniszcz te kilogramy” znajdziemy przepiękne zdjęcia potraw, które sami możemy zrobić korzystając z licznych przepisów. Cieszę się, że w tej pozycji znalazło się trochę teorii dotyczącej odchudzania, dzięki której możemy uniknąć licznych błędów oraz krok po kroku gubić nasze zbędne kilogramy. Jedyne czego zabrakło mi w tej książce to ilość kcal przy każdym przepisie, które byłyby świetnym dodatkiem. „Zniszcz te kilogramy” to niezwykle dobrze napisany oraz przydatny poradnik, który pomoże nam utrzymać dobrą sylwetkę. Książkę naprawdę gorąco polecam!

W dzisiejszych czasach każdy z nas chce być chudy. Każda dziewczyna chce mieć rozmiar xs i wyglądać jak supermodelka. Tylko czy warto osiągnąć to wszystko za cenę zdrowia? Nie, oczywiście, że nie. W końcu zdrowi jest najważniejsze! No, ale co z tą figurą? Tutaj z pomocą przychodzi Pani Magdalena Makarowska ze swoją książka.

"Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatek" to nie jest zwykła książka z przepisami czy gadką o tym, że powinniśmy być szczupli. Jest to pozycja oferująca zdrowe i smaczne przepisy (wiem to bo sama miałam okazję kilka z nich już sobie ugotować!). Zawiera również porad jak schudnąć, ale zrobić to jak należy czyli zdrowo i z głową. Autorka otwiera nastolatką oczy, zwraca uwagę na to, że dieta to nie wszystko, uczy jak wybierać pełnowartościowe produkty czy opisuje proces gotowania! Proponowane przez nią dania są proste w przygotowaniu, smaczne, różnorodne i niedrogie.

Wiele młodych dziewczyn chce być chude. Aby to osiągnąć nie cofną się przed niczym, próbują wszystkiego byle tylko osiągnąć swój wymarzony cel, ale przecież to nie zawsze jest dobra droga. Muszę przyznać, że już od dłuższego czasu szukałam książki gdzie mogłabym mieć wszystko w jednym miejscu. Nie tylko przepisy na dobre dania, ale porady na temat zdrowej żywności i tego jak prawidłowo się odżywiać, bo przecież nie chodzi tylko o to by być na diecie, ale by zmienić swe nawyki żywieniowe! "Zniszcz te kilogramy" zawiera wiele porad jak sprawić by nasze życie w strefie żywieniowej się poprawiło. Autorka jest dietetykiem więc jej rady nie są wyssane z palca, są to rzeczy, które usłyszelibyśmy na prywatnej wizycie w gabinecie lekarskim. Wszystko co możemy przeczytać w książce to słowa fachowca a nie kolejna dieta z internetu sprawdzona przez koleżankę. Ja osobiście mam już za sobą wizytę u dietetyka i mogę z czystym sercem potwierdzić, że rady z tej pozycji to rady, które się sprawdzają.

Jedną z największych zalet tej książki jest jej przyciągająca wzrok szata graficzna. Jest ona w środku czytelna, przejrzysta, ale i bardzo kolorowa. Jej czytanie to sama przyjemność a zwiększa się ona jeszcze bardziej kiedy uświadomimy sobie, że ta pozycja to jest nasz pierwszy krok do zrzucenia zbędnych kilogramów!

Każdy z nas potrzebuje czegoś co nas pokieruje na właściwa drogę a "Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatek" dla każdej nastolatki/ nastolatką będzie idealnym drogowskazem w walce o idealną figurę i co ważniejsze zdrowe ciało! Jest to pozycja, która ma wszystko czego potrzeba by zacząć dbać o siebie.
Gorąco polecam sie z nią zapoznać, ale nie tylko nastolatkom! Myślę, że nie jeden dorosły znajdzie tutaj coś dla siebie. Ogrom dobry rad i smacznych przepisów sprawia, że jest to pozycja dla każdego i moim zdaniem każdy powinien się z nią zapoznać. Dajcie się przekonać do zdrowego stylu życia! Polecam :)

"Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie...

Odchudzanie nigdy nie było proste, a już zwłaszcza w dobie wszechobecnej i modnej diety "głodówki", która otacza nas ze wszystkich stron. Liść sałaty dziennie może jednak spowodować więcej szkody niż pożytku, a żeby zadbać o swoją figurę, musimy przede wszystkim zmienić trwale nasz sposób odżywiania. Jak? Magdalena Makarowska pokazuje, że aby być szczupłym i jednocześnie zdrowym trzeba jedynie chcieć, a dzięki oryginalnym przepisom i wielu wyjaśnieniom odchudzanie okaże się dużo łatwiejsze, niż się tylko wydaje.

Magdalena Makarowska, z zawodu dietetyczka, znana jest także z wielu poradników żywieniowych, w których pokazuje i tym starszym i tym młodszym, jak zadbacie o zdrowe odżywianie. Autorka m.in. serii Jedz pysznie. Jej najnowszy poradnik przeznaczony jest przede wszystkim dla nastolatek, które borykają się z problemem nadwagi.

Poradniki to taki typ książek, po który rzadko sięgam i to nie tylko przez liczne uprzedzenia. Przede wszystkim, większość z tych porad można przecież zawsze znaleźć w internecie, więc po co wydawać pieniądze na coś, co jedynie zbiera tę wiedzę w całość? Otóż okazuje się, że są wyjątki i Zniszcz te kilogramy okazuje się jednym z nich. Nie jest więc jedynie zrzutkiem różnorakich porad w zakresie żywieniowym, ale przede wszystkim pomocą wszystkim nastolatkom, które marzą o pięknej figurze.

Więcej na: http://faaantasyworld.blogspot.com/2016/05/jak-schudnac-zdrowo-zniszcz-te.html

Marząc o idealnej - a przede wszystkim zdrowej! - sylwetce, na pierwszym miejscu jej osiągnięcia MUSIMY postawić dietę. I jako dietę nie mam na myśli odrzucenie wszystkiego co złe i życia na listku sałaty. Dieta = racjonalne żywienie. Mam wrażenie, że w obecnych czasach jesteśmy zalewani z różnych stron coraz to nowszymi propozycjami, które i tak, i tak opierają się na tych samych zasadach. Czy nie lepiej mieć swoją encyklopedię żywieniową pod ręką - w jednej książce? Oczywiście że lepiej!

Z tymi oto przemyśleniami przygarnęłam pod swe czytelnicze skrzydełko książkę-przepisy i nie tylko, których dwa zdania: Zniszcz te kilogramy! Megaproste odchudzanie dla nastolatek naprawdę przyciągnęło moją uwagę! I sądzę, że nie tylko moją.

Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatek to zbiór rad oraz przepisów, które zostały zaprezentowane w prosty i przystępny sposób, aby każda młoda osoba mogła samodzielnie przygotować daną potrawę i w końcu zrozumiała, że zdrowe ciało to wynik racjonalnego odżywiania, a głodówka prowadzi jedynie do wyniszczenia organizmu.

Książkę przygotowała dietetyczka - Magdalena Makarowska - znana z takich publikacji jak Dojrzała i szczupła, Schudnij pysznie latem i wiosną czy Koktajle. Klinika soku. Jedną z nich, jak możecie zauważyć, zrecenzowałam. Autorka na co dzień pomaga swoim pacjentom w gabinecie dietetycznym w Łodzi.

Bardzo pozytywnie nastawiałam się na tę książkę. Wydaje mi się, że nigdy wcześniej nie powstał zbiór przepisów - prostych, niedrogich - takich, na które stać nastolatka. A przecież bardzo wiele młodych licealistów, gimnazjalistów czy studentów chce od najmłodszych lat zadbać o siebie i o swoje zdrowie (a przy tym spoglądać w lustro z uśmiechem)! Moim zdaniem to najwyższy czas, by Megaproste odchudzanie trafiło na półki księgarni... oraz półki w domu!

Zacznę może od oprawy wizualnej, ponieważ książka naprawdę wpada w oko. Okładka, wszystkie zdjęcia oraz wszelkie zapisy, wskazówki, porady - naprawdę mi się podobają! Są przyjemne dla oczu, aż z prawdziwą przyjemnością kartkuje się dane przepisy i wręcz zajada się wzrokiem! Za to należy się ogromny plus!

Teraz pora na część merytoryczną, lecz od razu zaznaczam - a wręcz ostrzegam! - nie ma doskonałej książki na temat diety! Po prostu nie ma! I Zniszcz te kilogramy nie stanowią żadnego wyjątku. Autorowi po prostu nie starczyłoby miejsca, a i nie każdy przepis jest odpowiedni dla wszystkich ludzi z całego świata. Każdy z nas jest na swój sposób indywidualistą, i to że jedna koleżanka waży tyle samo i je to samo co Ty nie znaczy, że schudniecie w tym samym momencie.

To teraz kwestia spisu treści: książka została podzielona siedem części, w czym dwa pierwsze to: Wstęp oraz List do rodziców (brawo za niego!). Następnie zaczyna się ta główna część, czyli wyjaśnienie właściwie, skąd się biorą kilogramy, w którym znajdziemy najważniejsze informacje typowo naukowe opowiedziane w nietypowy sposób, następnie przechodzimy do pierwszej części przepisów, w których to mamy schudnąć, by kolejno płynnie przejść do przepisów, dzięki którym utrzymamy swoją wagę (oczywiście znajdziemy także niezbędną listę zakupów). Na sam koniec odnajdziemy wisienkę na torcie, czyli kilka słów od trenera personalnego, Pawła Zbieżak, oraz lekarza Magdaleny Pyrich-Pacholskiej, którzy jeszcze pogłębiają naszą wiedzę na temat zdrowego stylu życia oraz nas samych!

I cóż mogę rzecz? Jeżeli miałabym powiedzieć, czy mi się publikacja podoba - to rzeczą oczywistą jest, że się podoba! Książka zawiera naprawdę proste (i na ogół bardzo tanie!) propozycje na pięć posiłków dziennie, które są pysznie przedstawione i które naprawdę zachęcają do spróbowania. Oczywiście nie wszystkie przepisy trafiły w moje gusta, ale może z czasem się to zmieni. Nie zgadzam się też z niektórymi radami (fruktoza na kolację nie jest najlepszym rozwiązaniem, białko jest niezbędnym elementem do odchudzania, a chociażby karkówka od czasu do czasu nie zaszkodzi!),jednakże sądzę, że Zniszcz te kilogramy mogą być naprawdę dobrą propozycją by zacząć!

Ogromnym plusem jest też cena książki. Przyrównując ją do sposobu wydania oraz części merytorycznej, naprawdę jest przystępna. Raczej każda nastolatka będzie mogła pozwolić sobie na zakup publikacji Magdaleny Makarowskiej.

Czy będę korzystała? Będę! Niektóre propozycje są naprawdę ciekawe i jak najbardziej wpadają w mój gust! A kto wie? Może Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatek stanie się jednym z elementów mojej kuchni?

Atutem książki jest grafika i rozpisany plan żywieniowy na 2 miesiące. Zarówno osoba początkująca jak i średniozaawansowana znajdzie coś dla siebie :) Duży plus zależy się za dużą ilość przepisów i kolorowe, apetyczne zdjęcia, Książkę tą warto kupić jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z odchudzaniem i byciem "fit", ale także jeśli brakuje Ci pomysłów na dania, bo w gąszczu internetowych informacji się pogubiłaś :)
szczegółowa recenzja : http://tluszczunadchodze.blogspot.com/2016/05/recenzja-ksiazki-zniszcz-te-kilogramy.html

SUPER
Naprawdę PRZEPYSZNE pomysły i niektóre naprawdę ZASKAKUJĄCO POMYSŁOWE. A dodatkowo przewidziane porcje są do najedzenia.
Nie tylko dla nastolatek ;)

SUPER
Nie tylko dla nastolatek ;)

• Kulinarne
  • Zdrowie
  • Na mojej półce
  • Żywność, diety i przepisy

Dodaj cytat z książki Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatek