Wędrówka do wolności. Katolicki poradnik dla dorosłych dzieci alkoholików

Okładka książki Wędrówka do wolności. Katolicki poradnik dla dorosłych dzieci alkoholików Dominika Krupińska
Dominika Krupińska Wydawnictwo: WAM poradniki
poradniki
WAM
2016-01-29
2016-01-29

Trudno by mi było po kolei przedstawić wartości i ilość przełomowych dla mnie informacji, zawartych w tej książce. Na początku warto podkreślić, że samo podejście autorki do tematu było mi do tej pory całkowicie obce – pani Krupińska przedstawia wpływ trudnych i traumatycznych przeżyć (u np. DDA, ludzi cierpiących na zachowania obsesyjno- kompulsywne) na stan naszej wiary i na nasz odbiór Boga, a tym samym, na nasze z nim relacje. Dla mnie osobiście takie podejście do tematu było przełomowe, bo uświadomiło coś, z czego do tej pory nie zdawałam sobie sprawy - jak daleko w nasze życie sięga wpływ trudnych przeżyć. Rozpoczynając rozpatrywanie problemu z tego punktu widzenia, autorka wyjaśnia nam wiele spraw dotyczących sposobu myślenia, reagowania i odczuwania przez osoby z trudną przeszłością. Dzieło to stanowi więc kopalnię wiedzy, przede wszystkim na temat syndromu DDA, a pobocznie też na temat osób z ich otoczenia (współuzależnionych, alkoholików itd.),oraz innych, borykających się z traumami ludzi.
Jednakże, książka ta to nie tylko kopania informacji – to przede wszystkim podręcznik, który pomaga się zmienić, pozwala poznać złe toki rozumowania i nakreśla drogę do właściwego sposobu myślenia i zachowania.
Na końcu warto też wspomnieć o walorach estetycznych samej okładki, bo wizerunek który przedstawia jest naprawdę rozczulający i zasługuje na uwagę.
Podsumowując, pozycja bardzo wartościowa, bogata w wiedzę i wiele cennych informacji, podchodząca do tematu DDA z wyjątkowej perspektywy. Jest także niemałą pomocą dla osób z problemami, które starają się zmienić swoje życie, krok po kroku i konkretnie wskazuje jak można nad sobą pracować. Stanowi więc gratkę, zarówno dla ludzi ciekawych informacji na ten temat, jak i osób bezpośrednio związanych z tematem książki.

Rewelacyjna książka nie tylko dla DDA. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, ponieważ poruszane problemy dotyczą tak naprawdę każdego. Autorka dzieli się własnym doświadczeniem i pokazuje drogi wyjścia z różnych życiowych niedomagań. Świetne połączenie psychologii i duchowości! Szczerze polecam!!

• Religijne
  • Psychologiczne