Potęga huraganu

Sonia Draga
2006-01-01
2006-01-01
Joanna Piątek

Ja wciąż się zastanawiam - co to było? I wciąż nie wiem. Może scenariusz do taniego amerykańskiego horroru klasy B? W zasadzie mamy główny, "przerażający" wątek (huragan),mamy dwie głupiutkie dziewczyny w stringach, mamy huraganowego miłośnika ryzykanta, mamy także parę główną, która nie zważając na rozgrywający się dookoła kataklizm dostarczy nam pikantnych scen erotycznych. Ach, no i jest jeszcze bezsensowne zakończenie. Dodajmy do tego marne dialogi, i pożal się Boże język. TADAM - "POTĘGA HURAGANU"!
A co broni się w tej książce? Ładna okładka. Pochlebne komentarze z tyłu książki. I oczywiście opis autora, jaki on jest zdolny i spełniony. Człowiek który ma tyle talentów i tyle osiągnął że nie musi się reklamować ani nic nikomu udowadniać. Można się nabrać i przeczytać, prawda? Ja się nabrałam, i zdecydowanie odradzam tę książkę.

Niewiele osób wybiera się na maleńką wyspę karaibską Dampier Cay – goście pojawiają się tam zazwyczaj przypadkowo. Ale w ten weekend parę osób dociera tam nie po opaleniznę czy rozrywkę, ale dlatego, że mają nadzieję napotkać coś, co większość ludzi unika za wszelką cenę: huragan. Wygrana na loterii i kilka godzin egoizmu pozbawiło Caldwella wszystkiego, co było dla niego cenne. Beverly, prześladowana od dzieciństwa przez tragiczny pech, rezygnuje z życia. Jimmy Newton, profesjonalny badacz huraganów i kamerzysta, zrobi wszystko dla dobrego ujęcia. Szef hotelu w Dampier, Maxwell Hope, również znalazł się na wyspie przypadkiem: urodził się tam. Potomek piratów, którzy żeglowali po Karaibach setki lat temu, Hope wierzy, że dzięki ciężkiej pracy jest w stanie pokonać wszystko, co nieuniknione. Aż do momentu, gdy podnosi się morze… Filmowa i wstrząsająca, doprawiona doskonałym humorem Quarringtona, książka Potęga huraganu jest opowieścią o miłości i stracie, oraz o odnajdowaniu odkupienia w oku cyklonu. Paul Quarrington, Kanadyjczyk, jest autorem ośmiu powieści, znanym również jako muzyk, nagrodzony scenarzysta, reżyser i publicysta.

Nuda wynikająca ze zmęczenia światem potrafi być równie destrukcyjna jak szaleńczy gniew.

Trochę zwariowana, nie wiadomo co się wydarzy. Teraźniejszość przeplata się z przeszłością

• 2010
  • ( __ )
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Oddam/sprzedam/wymienię
  • Przeczytane przed 2011
  • Na mym regale

Dodaj cytat z książki Potęga huraganu