Polowanie

Okładka książki Polowanie Ursula Poznanski Patronat LC
Okładka książki Polowanie
Ursula Poznanski Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Beatrice Kaspary (tom 1) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-04-20
Data 1. wydania:
2013-07-01
Miłosz Urban, Anna Urban
kryminał niebezpieczeństwo powieść kryminalna psychopata seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna

Okładka książki Darknet Ursula Poznanski, Arno Strobel
Ocena 7,4
Darknet Ursula Poznanski, A...
Okładka książki NIEznajomi Ursula Poznanski, Arno Strobel
Ocena 7,1
NIEznajomi Ursula Poznanski, A...

Oficjalne recenzje i

Czy masz odwagę szukać?

Link do recenzji

78 21 46

Niepokojąca z dobrze ukrytym motywem. W zasadzie do samego końca nie mogłam doszukać się odpowiedzi.
Finał nie wbija w fotel, ale warto było.

Finał nie wbija w fotel, ale warto było.

Kryminał dla mnie słaby , przewidywalny . Nic odkrywczego , kontrowersyjnego z mdłym nijakim zakończeniem . Dla mnie to pierwsza i ostatnia część . Nie zapamiętam tej książki . To jest już pewne.

Bardzo dobry kryminał. Kropka.

Bardzo dobry kryminał. Kropka.

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Niezwykle polecam wszystkim! Doskonała seria :)

Calkiem ciekawa fabula, chociaz druga czesc o wiele bardziej mi sie podobala:)

Calkiem ciekawa fabula, chociaz druga czesc o wiele bardziej mi sie podobala:)

Jest to pierwsza książka austriackiej autorki wydana w Polsce przez wydawnictwo Gorzka Czekolada. To samo wydawnictwo ma na swoim koncie również książki Nele Nauhaus którą bardzo lubię. I myślę,że Poznanski i Nauhaus piszą w podobnym stylu.

"Polowanie" to rasowy kryminał. Świetnie napisany,wciągający. Cała akcja książki to prowadzone dochodzenie w sprawie morderstw i trochę wątków obyczajowych,niezbyt dużo.

Bardzo dobra pozycja,warto po nią sięgnąć :) zarówno austriacki,jak i niemiecki kryminał przypadł mi do gustu.

książka fajna trzymająca w napięciu prawie do samego końca nie mogłam zgadnąć kto jest mordercą a w sumie rozwiązanie było mega proste polecam

Od dłuższego czasu przymierzałem się do lektury „Polowania”, i w końcu ten czas nadszedł. Jest to moja pierwsza książka tej Autorki, więc tradycyjnie dostaje ona u mnie pewien kredyt zaufania. Ogólnie nie jest to zły kryminał, niemniej jednak pewne ‘ale’ mam. Sam pomysł, czyli geocaching jako element układanki jest ciekawy i na pewno oryginalny; osobiście nie przypominam sobie żeby coś podobnego występowało w innych książkach. Początek jest dobry, wciągający, i przez pewien czas lektury taka tendencja się utrzymuje. Niestety, gdzieś mniej więcej w połowie książki napięcie siada, powieść staje się dość monotonna, żeby nie powiedzieć nudna. Policja niby szuka sprawcy, sprawdza wszelkie możliwe tropy i ślady, ale tak po prawdzie do niczego to nie prowadzi, a jedynie wydłuża niepotrzebnie objętość książki. No i mamy zakończenie, dość zaskakujące, ale czy aby na pewno? Jakoś ta osoba, która finalnie okazuje się być zabójcą, pasowała mi do tej roli najbardziej…
Oceniając w dwóch słowach - niezły średniak. Myślę jednak że do powieści Ursuli Poznanski, a co za tym idzie, do sympatycznej Beatrice Kaspary jeszcze powrócę…

Kryminał bez polotu. Początek ciekawy, ale potem dłużyła mi się ta książka. Ciekawa zakończenia doczytałam do końca, ale nie jest to pozycja, którą się czyta jednym tchem.

wrotkaczyta.blogspot.com

"Rzeczywistość może drastycznie różnić się od wyobrażeń"

Przyznam się szczerze, iż niewiele mogę powiedzieć o literaturze austriackiej. Próbowałam przypomnieć sobie jakiekolwiek nazwisko współczesnego pisarza austriackiego, którego znam i oprócz Elfriede Jelinek żadne inne nie przychodziło mi do głowy. Z wielkim więc zaciekawieniem sięgnęłam po propozycję Wydawnictwa Media Rodzina, wydaną w ramach serii kryminalnej Gorzka Czekolada. Ursula Poznanski to była dziennikarka specjalizująca się w czasopismach medycznych, która jest jedną z najpoczytniejszych austriackich autorek kryminałów i thrillerów dla młodzież. "Polowanie" jest jej debiutem dla dorosłych czytelników.

Na pastwisku niedaleko Salzburga znaleziono zwłoki kobiety. Na miejsce zbrodni zostają wezwani śledczy Beatrice Kaspary i Florin Wenninger. Denatka prawdopodobnie została zepchnięta ze skały, można byłoby również podejrzewać samobójstwo gdyby nie fakt, iż miała związane na plecach ręce, a na podbiciu każdej ze stóp wytatułowane cyfry. Okazało się, że są to współrzędne miejsca, w którym śledczy znajdują tajemniczy pakunek z makabryczną zawartością, z dołączonym do niego listem zaczynającym się od słów - Gratulacje, znalazłeś! i zakończony tajemniczym podpisem TFTH. Plastikowy pojemnik, zawierał dwie odcięte ludzkie dłonie, a list zachęcał to wzięcia udziału w grze, której celem jest odnajdywanie ukrytych skarbów. Tatuaż na stopach pierwszej ofiary wskazywał miejsce ukrycia szczątków drugiej. Wskazówki ukryte w odnalezionym pojemniku zawierały zagadkę, której rozwiązanie prowadziło do kolejnego etapu gry, do kolejnego ukrytego skarbu.

"Polowanie" jest kryminałem o bardzo dobrze zarysowanych postaciach i ciekawej fabule. Nie spodziewajmy się w nim szaleńczych pościgów ani śledczych w stylu Bonda. Tutaj dedukcja, intuicja i czas grają pierwsze skrzypce. Bardzo ciekawym zabiegiem jest też wykorzystanie przez autorkę elementów interesującej gry terenowej, o której wcześniej nie słyszałam, chodzi mianowicie o geocaching. Ludzie na całym świecie, w tym również w Polsce, zaopatrzeni w odbiorniki GPS poszukują skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Skrytki te zawierają dziennik odwiedzin, który należy uzupełnić po odnalezieniu skarbu, a także drobne fanty, które można zabrać jako trofeum, wkładając w zamian do skrzynki inne drobiazgi. W tym przypadku w skrzynkach policjanci nie znajdują fantów na wymianę, znajdują drogowskazy.
Autorka przez całą książkę trzyma nas w napięciu, co rusz dodając nowe, zaskakujące elementy. Powoli cały obraz intrygi nabiera ostrości, z pozoru niepasujące do siebie elementy łącza się w całość, a cel nabiera sensu. Wiele hipotez, błędne ścieżki śledztwa i skomplikowane życie osobiste głównej bohaterki kreują naprawdę ciekawą fabułę. Bardzo długo byłam wodzona za nos przez autorkę. Za nic nie mogłam znaleźć motywu i wytypować mordercy, jednak już pod koniec śledztwa wszystko zaczęło się logicznie klarować - moje podejrzenia się sprawdziły. Naprawdę dobrze się bawiłam czytając tę książkę.

Nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić do sięgnięcia po "Polowanie". To dobry kryminał z bardzo ciekawą zagadką podaną na geocachingowej tacy. Zapraszam do gry - może i wam uda się odnaleźć skarb.

wrotkaczyta.blogspot.com

"Rzeczywistość może drastycznie różnić się od wyobrażeń"

Ursula Poznanski Polowanie Zobacz więcej