Polowanie

Patronat LC
Ursula Poznanski Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Beatrice Kaspary (tom 1) Seria: Gorzka Czekolada kryminał, sensacja, thriller
Funf
Data 1. wydania:
2013-07-01
Miłosz Urban, Anna Urban
Media Rodzina
kryminał niebezpieczeństwo powieść kryminalna psychopata seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem zabójstwo zagadka kryminalna
Funf
Beatrice Kaspary (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Miłosz Urban, Anna Urban
Gorzka Czekolada

Okładka książki Darknet Ursula Poznanski, Arno Strobel
7,3
Darknet Ursula Poznanski, A...
Okładka książki NIEznajomi Ursula Poznanski, Arno Strobel
7,2
NIEznajomi Ursula Poznanski, A...

Oficjalne recenzje i

Czy masz odwagę szukać?

[ 13 ] Link do recenzji

Calkiem ciekawa fabula, chociaz druga czesc o wiele bardziej mi sie podobala:)

Jest to pierwsza książka austriackiej autorki wydana w Polsce przez wydawnictwo Gorzka Czekolada. To samo wydawnictwo ma na swoim koncie również książki Nele Nauhaus którą bardzo lubię. I myślę,że Poznanski i Nauhaus piszą w podobnym stylu.

"Polowanie" to rasowy kryminał. Świetnie napisany,wciągający. Cała akcja książki to prowadzone dochodzenie w sprawie morderstw i...

książka fajna trzymająca w napięciu prawie do samego końca nie mogłam zgadnąć kto jest mordercą a w sumie rozwiązanie było mega proste polecam

Od dłuższego czasu przymierzałem się do lektury „Polowania”, i w końcu ten czas nadszedł. Jest to moja pierwsza książka tej Autorki, więc tradycyjnie dostaje ona u mnie pewien kredyt zaufania. Ogólnie nie jest to zły kryminał, niemniej jednak pewne ‘ale’ mam. Sam pomysł, czyli geocaching jako element układanki jest ciekawy i na pewno oryginalny; osobiście nie przypominam...

Kryminał bez polotu. Początek ciekawy, ale potem dłużyła mi się ta książka. Ciekawa zakończenia doczytałam do końca, ale nie jest to pozycja, którą się czyta jednym tchem.

wrotkaczyta.blogspot.com

"Rzeczywistość może drastycznie różnić się od wyobrażeń"

Przyznam się szczerze, iż niewiele mogę powiedzieć o literaturze austriackiej. Próbowałam przypomnieć sobie jakiekolwiek nazwisko współczesnego pisarza austriackiego, którego znam i oprócz Elfriede Jelinek żadne inne nie przychodziło mi do głowy. Z wielkim więc zaciekawieniem sięgnęłam po...

Pochłonięta. Bez reszty zostałam wciągnięta w rozgrywki Beatrice i Owner'a. Napięcie potęgowało aby w kluczowym momencie kompletnie zaskoczyć, co zupełnie rekompensuje schematyczną fabułę. Jedna z niewielu książek, której zakończenie nie pozostawia lepkiego posmaku niedosytu.

Niby nic nowego - pani policjant, ambitna, nie radząca sobie z domowymi obiadkami i opieką nad dziećmi po rozwodzie.
Niby nic nowego - zwłoki kobiety, sznureczek ofiar, morderca wciąga policję w grę.
Nie ma, co ukrywać, to już wszystko było i jeszcze wiele takich książek zostanie napisanych.
To skąd ta 7 w mojej ocenie? Jest to na prawdę bardzo dobra ocena. Bo czyta się tą...

To było moje pierwsze spotkanie z autorką i w sumie bardzo udane. „Polowanie” to typowy kryminał ze sprawnie poprowadzoną akcją. Co prawda autorka nie wymyśla niczego nowego i wykorzystuje wszystkie klisze gatunku ale robi to w sposób umiejętny i książkę czyta się bardzo dobrze. Dorzucam jedną gwiazdkę za świetne tłumaczenie. Polecam i zachęcam do czytania :)

"TFTC/TFTB"

Mój wpis w dzienniku znalezień (tzw. logbooku) wyglądałby następująco: "moje początkowe obawy - na szczęście! - się nie potwierdziły. Książka, mimo objęcia ją patronatem przez portal LC - a to ci niespodzianka! - nie okazała się trudnym do przełknięcia gniotem. To całkiem przyzwoity kryminał, może nie najlepszy, jaki czytałam, ale na pewno nie najgorszy, i w...

Dyskusje

• 2018