Kup teraz - 11 ofert w cenie od 6.28 zł do 27.93 zł

Alicja i uczta zombi

Gena Showalter Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Kroniki Białego Królika (tom 4) literatura młodzieżowa
A Mad Zombie Party
Jan Kabat
HarperCollins Polska
A Mad Zombie Party
Kroniki Białego Królika (tom 4)
literatura młodzieżowa
Jan Kabat

"Alicja i uczta zombie "to czwarty i ostatni,już tom niezwykle popularnej serii "Kroniki białego królika " .

Książka opowiada o losach Camilli zwanej Milla i Szronie.

Szron wciąż, cierpi po stracie ukochanej Kat, która bardzo kochał i za którą szalał. Chłopak nie chce pogodzić się z tym,że nie dane im będzie być ze sobą na zawsze i usiłując zapomnieć o złamanym sercu,...

Ten tom akurat mnie zbytnio nie powalił. Historia toczy się głównie w okół Szrona i Milli oraz ich uczuć. Według mnie wyszedł z tego romans z Zombi w tle. Uczucia między tą dwójką są wybuchowe. Czytając to miałam wrażenie, że w pewnym momencie ta dwójka nie potrafi ze sobą porozmawiać. Trochę mi to przeszkadzało i irytowało. Gdyby ze sobą porozmawiali i nie żyli swoimi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cała seria warta przeczytania, w kazdej części bardzo duzo się dzieje i nie idzie się nudzic, bardzo podoba mi się zakonczenie i nie chodzi mi ze dobro wygrało a o to że choć w skrócie ale napisane zostało co stało się ze wszystkimi dalej i jak żyją i większość pewnie ze mną się z tym zgodzi :) w innych książkach rzadko w ten sposób tak się konczy i większość pewnie...

Bardzo cenie sobie takie podsumowania serii. Kiedy prócz zapierającej dech akcji i ciekawej historii otrzymuje zamknięcie wszystkich najważniejszych wątków. Nie mogę również nie zwrócić uwagi na mrugnięcie okiem autorki pod koniec powieści i czekać co przyniesie przyszłość.

Czwarty tom z założenia został napisany dla fanów serii których pozostawiono w niepewności co do dalszych losów jednego z drugoplanowych bohaterów. Czy zamysł się udał? W sumie tak, dostajemy ciąg dalszy zdarzeń z innej perspektywy i domknięcie ostateczne całej historii.

4 tom jest zdecydowanie moim ulubionym. Uwielbiam relację Milly i Szrona. Rozwijającą się powoli miłość, której na drodze stoi zdrada Milly. Pomimo, że kocham Ali i Cole'a ich relacja jest dla mnie zbyt pośpieszna i, nie mogę ukrywać, denerwująca(fanką romansów nie jestem). Ta odskocznia od Ali jest dla mnie przyjemna i sprawia mi więcej radości niż smutku.
Miło mi...

Nie wiem dlaczego jest w tytule Alicja chociaż nie jest ona tu narratorką. Głównymi bohaterami są Szron i Milla. Najlepsza z wszystkich części uwielbiam przedstawienie cierpienia i rozterek głównych bohaterów. Historia niezwykle smutna i wartka mimo to najbardziej urzekło mnie przedstawienie historii Milli jej refleksje na temat tatuaży i kolorów.

Ta cześć nie powinna mieć tytułu "Alicja..." tylko "Szron i uczta zombi". Dlaczego? Ponieważ jest tutaj historia opisana z perspektywy załamanego chłopaka. Z jednej strony miły dodatek, ale z drugiej uważam, że autorka nie musiała pisać tej dodatkowej książki

Z plusów postać Milli, ale po za tym Kat nie jest taka jak w poprzednich częściach. Jej postać jest dla mnie prowadzona w tej części na siłę i rola jaka przypadła jest taka... no nie wiem. Tej części czegoś brakowało. Jak dla mnie zepsuto postać Kat ( mojej ulubionej postaci serii). Za fabułę taką trochę na siłę tak niska ocena.

"Alicję i ucztę zombi" czyta się o wiele przyjemniej i lżej od poprzedniczek. Jest to spowodowane tym, że tym razem historia jest prowadzona z perspektywy Szrona i Camilli, zwanej Millą. A ich myśli są znacznie spokojniejsze od tych Ali. I nawet nie irytują, bo naprawdę chce się czytać o tym, co oni mają do powiedzenia. Nawet, gdy do gry wchodzą nabuzowane hormony, to...

• Chcę w prezencie
  • Fantastyka