Wypowiedz jej imię

9788328020740
Marcin Sieduszewski
YA!
horror
Marcin Sieduszewski nastolatkowie młodzież Krwawa Mary tajemnica upiór Halloween przetrwanie literatura brytyjska

Say Her Name
9788328020740
Marcin Sieduszewski
YA!
horror

Kup książkę

Okładka książki Love Hurts Philip Pullman, Markus Zusak, Lauren Myracle, Maureen Johnson, Marcus Sedgwick, Gayle Forman, Melvin Burgess, Lauren Kate, David Levithan, Jenny Downham, Malorie Blackman, Matt Haig, Catherine Johnson, Patrick Ness, Bali Rai, Tabitha Suzuma, E. Lockhart, Andrew Smith, James Dawson, Susie Day, Laura Dockrill, Non Pratt, Phil Earle
0,0
Love Hurts Philip Pullman, Marku...

Przyjemny młodzieżowy horror. Stary temat w całkiem nowej odsłonie, to nie jest ta nudna oklepana Krwawa Mary, tylko dziewczyna z klątwą, która daje bohaterom czas na rozwikłanie jej mrocznej tajemnicy. Nastolatkowie w książce mają różne charaktery i miło się obserwuje, kiedy łączą siły by przezwyciężyć zjawę, którą razem dla zabawy przywołali. Po okładce spodziewałam...

Nie zdziwiłabym się gdyby na jej podstawie nakręcony amerykański film klasyczny straszak dla nastolatków. Podobał mi się pomysł.

Niestety, nie zwróciłam uwagi, że to młodzieżówka. Dość przyjemna ale z horrorem ma niewiele wspólnego. Typowo dla młodzików i to tych młodszych.

Szkoła, Halloween, wywoływanie Krwawej Mary. Nie spodziewajmy się wiele po takim zestawieniu. Książka w teorii należy do gatunku horror, ale w praktyce dotyka jej tylko rąbkiem okładki.
Jak wielu komentujących już trafnie stwierdziło - jest to horror młodzieżowy. Nie najgorzej napisany, przystępny i momentami ciekawy, ale do literatury grozy sporo mu brakuje.

A ja uważam, że to całkiem dobra książka, do której z chęcią wracam, kiedy mam ochotę na coś z lekkim klimatem.
Autor już na wstępie dzięki dość obszernemu przedstawieniu nam płaszczyzny wydarzeń i odpowiedniemu budowaniu klimatu dosłownie wciąga nas w mury Piper's hall. Bez problemu  jestem w stanie wyobrazić sobie, jakbym tam była.
Główni bohaterowie nabierają...

O czym jest książka

"Wypowiedz je imię" to opowieść o Bloody Mary (Krwawej Mary) i tym, co się dzieje, gdy wypowiesz jej imię.
Legenda Krwawej Mary ożywa, gdy w pewnej brytyjskiej szkole trzy osoby postanawiają udowodnić, że ta opowieść to zwykłe kłamstwo. Uważając wywoływanie duchów za głupią zabawę, wypowiadają jej imię i robią to w jedyny słuszny dzień - w...

Na półkach: , , , , , , ,

Przyjemny młodzieżowy horror, przyznaję, że podczas wieczornej/nocnej lektury ciarki mnie przechodziły i bałam się czytać w samotności :)
Nieco rozczarowujący punkt kulminacyjny i rozwiązane akcji, ale poza tym bardzo fajna książka do przeczytania "just for fun"

Sięgnęłam po tę książkę z wielkim zainteresowaniem i mimo, że spodziewałam się czegoś straszniejszego to książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Zawsze lubiłam legendę Krwawej Mary i nieraz w Halloween korciło, żeby stanąć przed lustrem i wypowiedzieć to imię. ;) Nasi bohaterowie postanowili to uczynić. Cóż może się stać? Przecież to tylko zabawa, stara legenda, bajka dla...

Przyjemny horrorek z dosyć ciekawą historią, oczywiście wątkiem miłosnym, bo przecież warto zaznać pierwszej miłości, kiedy czeka nas perspektywa śmierci. Ostatni rozdział wydawał mi się nieco naciągany i bez niego oraz pewnego "plot twistu" w nim się znajdującego cała historia podobałaby mi się bardziej. Skończyłam ją czytać przed północą i nie miałam żadnych koszmarów,...

Wciągające, ciekawa perspektywa, jednak nie jest to horror, po prostu książka młodzieżowa.

Dyskusje

2 041