Wypowiedz jej imię

Say Her Name
9788328020740
Marcin Sieduszewski
YA!
Marcin Sieduszewski nastolatkowie młodzież Krwawa Mary tajemnica upiór Halloween przetrwanie literatura brytyjska
Say Her Name
horror
9788328020740
Marcin Sieduszewski
Inne

,,Wypowiedz jej imię'' to książka opowiadająca historię Krwawej Marry z innej strony. Dwie przyjaciółki i jeden nowo poznany chłopak zostają postawieni przed lustrem by wypowiedzieć trzy razy jej imię . A co się potem dzieje to już się nie mieści w głowie. Coś chce iść porwać tylko co to jest i jaka historia się za tym kryje.

Książka mi się bardzo podoba, szczególnie...

Wciągająca historia uczennicy Piper's Hall, która próbuje rozwiązać zagadkę Krwawej Mary zanim będzie za póżno...
W Halloween odprawia rytułał po którym następują dziwne zjawiska, ma tylko 5 dni na odnalezienie prawdy.

Nie mogłam oderwać się od książki, sytuacje w niej są oczywiste, lecz kryją pewną tajemnice. Polecam kazdemu, kto lubi tego typu "historie z...

Książka " Wypowiedz jej imię"- bardzo zagadkowa, trzymająca w napięciu. Czyta się ją z dreszczykiem. Mało kiedy czytam książki tego gatunku, ale ta jak najbardziej mi odpowiada.

Żadna ze mnie znawczyni horrorów, a po książkę sięgnęłam z polecenia i właściwie nie żałuję. To historia z dreszczykiem skierowana przede wszystkim w stronę młodzieży. Nie jest wypełniona przesadnym gore ani psychologicznymi zabawami, ale stanowi naprawdę świetną mieszankę horroru z młodzieżówką, która powinna zadowolić ludzi jeszcze niewprawionych w czytanie...

Młodzieżówka, mało straszna jednak czytało się przyjemnie. Typowi szkolni bohaterowie. Mimo wszystko nie nudziła ani przez chwilę.

Mało straszne, bohaterowie dość irytujący. Pomysł niezły, ale wykonanie w moim odczuciu przeciętne. Język i styl pisania również przeciętny, fabuła trochę przewidywalna, oklepana. Nie w moim stylu.

Książka typowo młodzieżowa o wywoływaniu Krwawej Mary przez grupę nastolatków w szkolnej toalecie. Biorąc ją do ręki nie zdawałam sobie sprawy, iż jest to młodzieżówka. Mimo wszystko czytało się przyjemnie Język prosty i oddający grupę wiekową bohaterów.

Przyjemny młodzieżowy horror. Stary temat w całkiem nowej odsłonie, to nie jest ta nudna oklepana Krwawa Mary, tylko dziewczyna z klątwą, która daje bohaterom czas na rozwikłanie jej mrocznej tajemnicy. Nastolatkowie w książce mają różne charaktery i miło się obserwuje, kiedy łączą siły by przezwyciężyć zjawę, którą razem dla zabawy przywołali. Po okładce spodziewałam...

Nie zdziwiłabym się gdyby na jej podstawie nakręcony amerykański film klasyczny straszak dla nastolatków. Podobał mi się pomysł.

Niestety, nie zwróciłam uwagi, że to młodzieżówka. Dość przyjemna ale z horrorem ma niewiele wspólnego. Typowo dla młodzików i to tych młodszych.

Dyskusje

2 013