Skok w otchłań

Okładka książki Skok w otchłań
Adam Nasielski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Cykl: Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 7) Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Wielkie gry Bernarda Żbika (tom 7)
Kryminały przedwojennej Warszawy
Wydawnictwo CM
2015-12-01
2015-12-01
retro

więcej Więcej

Akcja kryminalna na warszawskim Żoliborzu. Rozwiązanie zagadki jest wyjątkowo trudne dla inspektora Żbika. Kryminał zamkniętego kręgu, podobny do Alibi, również ze sporą dawką psychologii policyjnej. Książka raczej dla tych, którzy czytali już inne, łatwiej przyswajalne Żbiki, a ten tytuł traktują jako pogłębienie tematu.

2038

Zacznę od tego, że seria "Kryminały przedwojennej Warszawy" zdawała się być wręcz stworzona dla mnie. Niestety, jakoś wydań, czy też konkretnie redakcja (a chyba raczej jej brak) wołają o pomstę do nieba. Niestety autor też dokłada do tego cegiełkę swoim niezbyt wyszukanym stylem (gdy przeczytałam zwrot "fakt autentyczny" miałam ochotę po prostu odłożyć tę książkę. Na...

Książka nudna, bez klimatu. Postacie antypatyczne, a główny bohater sili się na jakieś naukowe analizy zbrodni i stara się wszystkich przekonać .że jest ona zrealizowana według ściśle określonego schematu , a podejrzani i ofiara mają swoje określone archetypy. Można przeczytać z ciekawości- rok powstania 1935- ale lepiej sięgnąć po coś , co da więcej przyjemności.

Adam Nasielski stara się, aby każda z jego książek zaskakiwała czytelników świeżą, pozornie nie do rozwikłania zagadką kryminalną. Często nawiązuje w swych powieściach do klasyków gatunku, głównie do twórczości poczytnego angielskiego pisarza Edgara Wallace`a. „Skok w otchłań” jest kolejnym tomem wchodzącym w skład cyklu kryminalnego „Wielkie gry Bernarda Żbika”. Bohaterem...

• Audiobook
  • 2021
  • Kryminały

Dodaj cytat z książki Skok w otchłań