Szajka Biedronki

Okładka książki Szajka Biedronki
Marek Romański Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kryminały przedwojennej Warszawy
Wydawnictwo CM
2006-11-01
2006-11-01
Ciekawe Miejsca CM kryminał kryminał retro Kryminały przedwojennej Warszawy lata dwudzieste Marek Romański Mirko Borkowicz Szajka Biedronki

więcej Więcej

Jak na przedwojenny kryminał książka jest rewelacyjna: szybka akcja, wiele postaci, skomplikowana fabuła, różne plenery (Warszawa, Kraków). Warto wspomnieć o szerokim tle obyczajowym i pogłębionych rysach psychologicznych postaci. Współpraca Marka Romańskiego z Sławomirem Dunin-Borkowskim wyszła tej książce na dobre.

Warszawa, lata dwudzieste ubiegłego wieku. Do drzwi dyrektora jednego z największych stołecznych banków puka młody mężczyzna – doktor Jerzy Czarski. Prosi finansistę o rękę jego pięknej córki – Marty. Niestety spotyka się z odmową. Bankier bez ogródek tłumaczy zakochanemu młodzieńcowi, że o jego córce, pierwszej partii w Warszawie, marzy wielu utytułowanych i majętnych...

• Cykl
  • Kryminałki retro