Oddech Boga

Agnieszka Kalus

Światło religii

Słaba, szkoda czasu

Słaba, szkoda czasu

Książka według mnie jak najbardziej godna polecenia.
Akcja dzieje się właściwie od samego początku i nie zatrzymuje się ani na chwilę dzięki czemu bardzo wciąga.

Kontrowersyjny temat tej historii ukazuje wiele podobieństw między trzema największymi religiami na świecie.

Główny bohater - Grant - jest człowiekiem z niedoskonałościami, który nie ma zbyt dużego wpływu na wydarzenia mające miejsce i w których uczestniczy tylko dzięki swojej determinacji.
Kinley to bardzo przyjemna postać i motor całej fabuły.
Wątek miłosny jak najbardziej wporządku - bez Kristin by się nie obyło choć z początku podeszłam jej osoby z lekkim dystansem.

Myślę, że ta lektura może dać do myślenia - albo raczej do przemyśleń.

Książka według mnie jak najbardziej godna polecenia.

"Kimże ja jestem, żeby osądzać, czy to jest pech, czy też szczęśliwe zrządzenie losu?"

"Czasem znajdujemy nie to czego szukaliśmy, ale to czego powinniśmy byli szukać."

Sekretny buddyjski manuskrypt to łącznik między wszystkimi religiami świata, podwaliny życiowych drogowskazów. Niedostępny klasztor wysoko w Himalajach staje się celem tych, którzy pragną posiąść tajemnicę wiary.

Pozycja w stylu Dana Browna. Idealna odskocznia od lukrowanych romansów i mrocznych kryminałów.

Dla mnie " Oddech Boga" to tylko przeciętna pozycja chociaż sugeruje, że autor ma potencjał. Niestety nie znalazłam innej jego książki aby przeczytać i móc ocenić, czy autor rozwija swój talent. Do połowy prawie nic się nie dzieje, akcja jest leniwa. Później jest trochę lepiej ale zachwytu pana Remigiusza Mroza ( okładka) nie rozumiem. Mam wrażenie, że autor wzoruje się trochę na Danie Brownie, ale jeszcze dużo brakuje. Nie mniej jednak nie skreślam autora. Jeśli coś jeszcze napisze to postaram się przeczytać.

Co za nudna książka... Kilkukrotnie już zasnęłam w trakcie czytania. No nie dało się. Z jednej strony niby jest jakaś akcja, jakaś fabuła, jakiś zalążek intrygi. Ale z drugiej powieść jest przegadana, mam wrażenie, że przedłużana na siłę. Tajemnica rozwiązuje się już po pierwszej stronie, a historia jest przewidywalna jak rosół w niedzielę.
Autor stara się nadrobić, podkręcić niedostatki jakąś akcją, odrobiną brutalności, dynamicznymi opisami. Ale wystarczy, że pojawia się dialog i od razu oczka same się wywracają.
Nie wiem, skąd dobre opinie. Dla mnie słabo.

Autor stara się nadrobić,...

"Oddech Boga" Jeffreya Small'a to interesująca pozycja, zwłaszcza dla miłośników książek utrzymanych w stylu "Kodu Leonarda da Vinci". Tutaj także mamy naukowca, odkrycie mogące podważyć fundamenty wiary, fanatycznego zabójcę i wplątaną w intrygę młodą dziennikarkę. Niby podobnie, nie mniej mocno inaczej. Inny temat przewodni, bo tym razem poszukuje się dokumentów opisujących życie Jezusa w latach jego wczesnej i nieco późniejszej młodości, o których ewangelie milczą. Ślady prowadzą do Indii i klasztorów w Himalajach. W całość akcji bardzo zgrabnie wplecione są mądrości i nauki buddyjskie, hinduskie, chrześcijańskie i muzułmańskie. Aż chciałoby się powiedzieć: jak to się wszystko pięknie zaplata.
Książkę czyta się miło i lekko, a jednocześnie autor skłania czytelnika do refleksji i przemyśleń.
Warto sięgnąć po tę pozycję.

Niby pomysł dobry, ale wykonanie już niespecjalne. Książka mnie nie wciągnęła. Początek jeszcze jakoś się zapowiadał, ale późniejsze "przygody" z czarnym charakterem, który praktycznie zawsze był o krok przed głównymi bohaterami, były po prostu nudne. Zawsze wyglądało to mniej więcej tak: bohaterowie coś odkrywają, jadą w określone miejsce, ale ten "zły" już tam jest, już wszystko ma zaplanowane. Można by to pewnie ciekawie opisać, ale autorowi się to nie udało.
Myślałam, że sięgam po pozycję w stylu Dana Browna, ale okazało się, że to tylko kiepska podróbka.

Takie powieści to ja lubię.
Akcja, informacja, nauka i wiedza połączone w zgrabną całość.
Więcej takich książek proszę.

Takie powieści to ja lubię.
Akcja, informacja, nauka i wiedza połączone w zgrabną całość.
Więcej takich książek proszę.

Fajna opowieść dla otwartych umysłów

Fajna opowieść dla otwartych umysłów

• E-booki
  • Kindle