Sekrety letniej nocy

Okładka książki Sekrety letniej nocy
Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wallflowers (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Wallflowers (tom 1)
Secrets of a Summer Night
Prószyński i S-ka
2016-03-24
2016-03-24
Agnieszka Myśliwy
sezon polowanie mąż katastrofa bankructwo propozycja kandydat uczucia miłość

Bardzo lubię styl pisania Lisy Kleypas. Książka pogodna, wciągająca, barwne i z dużym poczuciem humoru dialogi. Klimat XIX wieku ciekawie opisany, chociaż po przeczytaniu książki ogarnęła mnie duża ulga, że nie urodziłam się w tych czasach w rodzinie robotniczej czy rolniczej.

Przyjemny romans historyczny do poczytania, chociaż w moim odczuciu trochę smutny. Główna bohaterka nie pochodzi z zamożnej rodziny, po śmierci ojca ledwo z matką i bratem wiążą koniec z końcem. Na bale chodzi ubrana w już znoszone suknie, stara się ukryć brak pieniędzy, chociaż każdy zna jej sytuacje. Finalnie wychodzi za mąż za bogatego pana Hunta, który jednak nie należy do arystokracji, tak więc w końcu jej rodzina ma pieniądze, ale nie ma aprobaty socjety, na czym zawsze jej zależało.
I dlatego chociaż cała historia kończy się szczęśliwie, według mnie unosi się nad nią taka poświata smutku, najpierw z powodu biedy rodziny i rozpaczliwego szukania męża, a później wykluczenia z socjety. Myślę, że po prostu trochę więcej w niej realizmu niż w klasycznych "słodkich" romansach, ale wciąż pozostaje lekką książką do poczytania.

Przyjemna, wciągająca jednak brakuje rozpędu. Za duzo umizgow za mało problemów. Można było rozwinąć wątek lorda Hodgehama, byłoby ciekawiej i coś by się działo. Podobnie sprawa Lorda Kendalla jest pozostawiona w martwym punkcie. Simon Hunt jednak wynagradza te braki swoją osobą jest bowiem uosobieniem marzeń niejednej Kobiety .

Lisa Kleypas to autorka, której nawet słabsze powieści nadal posiadają niesamowity magnetyzm i wciągają mnie bez reszty. "Sekrety letniej nocy" może nie są moją ulubioną pozycją z tej serii, lecz stanowią doskonałe preludium dla kolejnych części i same w sobie są bardzo satysfakcjonującą opowieścią :)

Simon Hunt nie dopuszcza możliwości poniesienia porażki- ani w biznesie, ani w przypadku kobiet. Zgodnie ze swoim nazwiskiem, urządza niezłe polowanie, aby zdobyć Annabelle- opierającą mu się piękność, o wyjątkowo silnej woli. Potyczki tej dwójki pełne są humoru, ognia i namiętności, a także niespodziewanie wielkiej czułości. Kto by pomyślał, że cyniczny przedsiębiorca może być tak opiekuńczy? Jak to w romansach, okazuje się, że przy odpowiedniej kobiecie nawet najtwardszy zawodnik może pokazać swoje drugie oblicze. Za to w końcu kochamy romanse, czyż nie? :)

Szczerze uwielbiam Paprotki, dzielne, błyskotliwe dziewczyny, niesłusznie lekceważone przez towarzystwo. Wszystkie ich dialogi ociekały doskonałym humorem, a scena na polanie to mistrzostwo świata :) Sama miałam ochotę dołączyć do palanta w pumpach, mimo mojej awersji do sportów zespołowych ;) zbyt rzadko spotyka się w romansach grupę tak oddanych sobie, lojalnych i wspierających przyjaciółek- motyw, który wg mnie stanowi główny atut tej serii.

Bardzo przyjemnie spędzony czas z momentami wzruszenia, śmiechu a także ognistego rumieńca, przy kilku pikantnych scenach miłosnych. Polecam!

Simon Hunt nie dopuszcza możliwości poniesienia porażki- ani w biznesie,...

Kolejny wspaniały początek świetnej serii!

Kolejny wspaniały początek świetnej serii!

Klasyczny romans historyczny, z gatunku tych, w których zaczytywałam się lata temu.

Annabelle jest panną bez posagu, a więc niemal skazaną na podpieranie ścian na wszelkich spotkaniach towarzyskich - bo kto chciałby poślubić kobietę bez grosza przy duszy? Nie brak za to takich, którzy chętnie widzieliby ją w innej roli - jednak Annabelle nie ma zamiaru poddawać się podobnemu losowi. Na wszelkie więc zabiegi Simona Hunta, pozbawionego tytułu szlacheckiego, ale obrzydliwie bogatego przedsiębiorcy, dziewczyna reaguje oburzeniem i wkrótce sam jego widok wzbudza jej niechęć. Jednego nie można mu jednak odmówić - jest diabelnie pociągający. Annabelle z kolei nie ma wyjścia - jej dramatyczna sytuacja sprawia, że po prostu musi znaleźć męża. I to w dodatku bogatego męża. Jak jednak tego dokonać, nie posiadając posagu?

Przypomniały mi się wszystkie noce, kiedy - jeszcze jako nastolatka - zaczytywałam się w powieściach podobnych do tej właśnie. Od zawsze uwielbiałam romanse historyczne i zwykłam pochłaniać jeden po drugim, w każdej wolnej chwili. Z biegiem lat bardziej zainteresowałam się powieściami, rozgrywającymi się w mniej lub bardziej współczesnym świecie i to im poświęcałam najwięcej czasu, choć z tyłu głowy wciąż odczuwałam tęsknotę za szelestem sukien i ograniczeniami, narzucanymi przez konwenanse. Los jednak chciał, że przez całe lata nie sięgałam po romanse historyczne, zbyt zajęta tymi nowoczesnymi. To właśnie sprawiło, że lektura powieści Lisy Kleypas dostarczyła mi takiej przyjemnej nostalgii. Przypomniałam sobie, co kocham w takich książkach i zdecydowanie zamierzam poświęcać im odtąd więcej uwagi.

Pomysł Paprotek był bardzo ciekawy - szczególnie, że należące do nich Amerykanki dodają ich spotkaniom i rozmowom nutki szaleństwa - i z chęcią sięgnę po kolejne części, żeby przekonać się, w co zaowocuje owa przyjaźń w życiu reszty dziewcząt. Liczę też na to, że wciąż będę mogła liczyć na spotkanie Annabelle w kolejnych częściach - bardzo polubiłam jej postać.

Fajne romansidło na letni wieczór przy herbacie. Choć czasem powieść wydawała mi się irytująca, miło spędziłam przy tej książce czas.

przyjemne czytadło, sporo namiętnych scen i zabawnych ripost

przyjemne czytadło, sporo namiętnych scen i zabawnych ripost

Typowy babski romans. Zwróciłam uwagę na przedstawienie przez współczesną autorkę angielskiej arystokracji jako grupy nadętych, próżnych dziwaków w zestawieniu z prężnym przemysłowcem z tzw nizin społecznych (oczywiście jako bohatera pozytywnego). Młode kobiety, których jedyną szansą na życie jest dobrze wyjść za mąż. Trochę to żałosne i mało odkrywcze. Lektura taka sobie na 1 wieczór. Nie pozostanie w pamięci.

Historia całkiem przyjemna, dobrze się czyta. Niestety Annabelle w ogóle mi nie podeszła, ciągle miała tylko głowie pieniądze, a zwłaszcza aby złapać męża z dobrą pozycją społeczną. Zero wstydu przez co jej matka przechodziła. Simon cudowny, na prawdę ta ocena tylko dlatego, że on ratuje całą tą historię. Raczej nie czytałabym dalej bo jak dla mnie to nic specjalnego (niestety) ale dużo osób wychwala kolejną część więc jeszcze dam szansę.