36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni

Szymon Hołownia

Czerwone i Czarne
religia
chrześcijaństwo wiara Katechizm

Kup książkę

Można przeczytać, pomimo że napisane przez fanatyka religijnego, który pomimo skażenia fanatyzmem jest nadal dobrym człowiekiem.

Ciekawa książka, myślę, że warto przeczytać. Pan Szymon rzuca nowe światło na tematy ważne dla katolików, porusza również tematy niby oczywiste, ale nie zawsze uświadomione.
Książka ta ma w sobie również sporo praktycznych wskazówek np. dotyczących tego, jak można sprawdzić które firmy produkujące odzież wykorzystują swoich pracowników w sposób niegodny człowieka czy jakie...

Dynamiczny język, bezpośredniość i mądry katopop. I tego właśnie oczekuję od pana Hołowni.

Denerwuje w tej książce przede wszystkim język, na siłę luzacki i niedopasowany do tematu. Nie wymagam super teologicznych terminów, ale zwroty typu "ziomkowie Jezusa", sprawiają wrażenie, że książka próbuje być na siłę śmieszna. Zastanawia mnie też, dla kogo jest ta książka, bo osby z choćby małą wiedzą religijną raczej się przy niej wynudzą, a tych sceptycznych raczej nie...

Zapowiada się całkiem fajnie. Niestety przebrnęłam prze 10% z zainteresowaniem Resztę przekartkowalam.

To pop wersja katechimu: katechizm rzetlumaczony na ludzki jezyk. Styl znany juz z poprzednich ksiazek Szymona Holowni.
Minusem jest pewne zaciecie polityczne autora - i wrecz komunizujace poglady.

Książka niesamowita, obowiązkowa pozycja dla katolika. O Dekalogu, Błogosławieńśtwach, Prawdach Wiary oraz uczynkach miłosierdzia względem ciała. Pouczająca, sprawiająca, że zaczynamy zastanawiać się nad swoim postępowaniem, nad każdym wypowiedzianym słowem czy nawet gestem. Pan Hołownia pisze o naszym codziennym życiu, a mimo to niektóre rzeczy zdają się nam być dalekie....

cenne rady jak żyć. i inne spojrzenie na kierunki wiary !!! jasno i przystępnie jak zawsze U Pana Szymona :)

Moja druga ksiazka Cholowni i ponownie wysoka nota. Krotko o kluczowych zasadach chrzescijanskiego zycia, w dostosowaniu do obecnej rzeczywistosci. Jeszcze krocej dla tych, ktorych to niezbyt interesuje albo maja opory, a jednak chcieliby czegos sie dowiedziec. Do tego garsc ciekawostek o ubostwie ludzi i praktyczne sposoby pomocy ludziom i swiatu.

• 2018
  • Chcę w prezencie