Aladyn

Francesca Rossi Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk Seria: Francesca Rossi (ilustr.) literatura dziecięca
Firma Księgarska Olesiejuk
literatura dziecięca
Francesca Rossi (ilustr.)

Nieskomplikowana historia Aladyna, która na pewno będzie łatwa i przyjemna w odbiorze dla najmłodszych czytelników. Czcionka jest na tyle duża, że dziecko może czytać tę książkę samodzielnie. Ilustracje są kolorowe i przyciągają wzrok. Dobro zwycięża, zło przegrywa. Zwyczajna, ale dość dobra pozycja.

Przeciętna, dobro zwycięża, zło przegrywa.

1970

Po lekturze książki "Piotruś Pan" wydawnictwa Olesiejuk, podchodziłam do kolejnej książki spod szyldu tego wydawnictwa bez wygórowanych oczekiwań. "Aladyn" okazał się jednak lekturą ciekawą, nieprzewidywalną i łatwą w odbiorze dla najmłodszych.
Na pewno wielkim atutem tej serii są ilustracje i przyznam szczerze, że głównie dlatego skusiłam się na zakup kilku baśni. Jednak...

Aladyn jest ciekawym świata młodym chłopcem. Zamiast pracować całe dnie spędza na przechadzkach po mieście, podczas których towarzyszy mu małpka Abu. Pewnego razu na swej drodze spotyka czarnoksiężnika, który w zamian za bogactwa prosi go o wyświadczenie przysługi. Aladyn ma wejść do jaskini i przynieść z niej magiczną lampę. Chłopak zgada się gdyż w owej jaskini czekają na...

• Dla dzieci
  • DLA DZIECI (i nie tylko :)
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀
  • 2016