Mały Książę (komiks)

Le Petit Prince
komiksy
Henryk Woźniakowski
komiks sfar joann sfar mały książę

Cudowne ilustracje, róża rzuca na kolana.
Minus za czcionkę, czasem miałam kłopot z odszyfrowaniem.

Niskie oceny tłumaczę faktem, że komiks wpadł w ręce czytelników średnio zainteresowanych tą formą sztuki, a raczej czujących sympatię do pierwowzoru. Kreska Sfara jest bardzo charakterystyczna, lecz te poszarpane rysunki mają swoją (całkiem pokaźną) rzeszę zwolenników i na pewno nie mogły zaskoczyć nikogo, kto czytał wczesniej "Wampira" czy "Kota Rabina". Dalekie to...

Dawno nie czytałem Dodrze sobie było przypomnieć Książka naprawdę dobra warta przeczytania

Bardzo ciekawa wersja tej wspaniałej powieści :)

Cena nie adekwatna do zawartości.
Pismo w komiksie jest trudne do odczytania. Teksty w dymkach, są za długie jak na komiks. Trudny język. Nieciekawe kolory i rysunki. Cieszę się, że ją dostałam, bo gdybym ją kupiła byłabym jeszcze bardziej zawiedziona. Nie polecam nikomu.

Świetna komiksowa adaptacja mojej ulubionej lektury szkolnej. Nie ma tu nic, czego nie byłoby w oryginale (no, może prócz początkowej sceny, w której Pilot rozmawia z dymem papierosowym, ale to tylko Sfara poniosła wyobraźnia :P), więc dzieło Exuperego zachowało swoją magię i niepowtarzalny klimat. Zachwyciły mnie też projekty postaci, zwłaszcza to, w jaki sposób Sfar...

Sfar ma kreskę, która mnie osobiście bardzo się podoba, co do reszty, to raczej zabawa z tekstem już nam znanym.

Komiks na podstawie Małego Księcia. Książka wydana pięknie, duży format, twarda oprawa, kredowy papier. Dobrze odzwierciedla historię Małego Księcia, ale dla mnie niestety jest brzydka. Nie spodobały mi się ani obrazki ani styl pisania. Jednak książka warta oglądnięcia.

Na półkach: , , , , ,

Kreska nie przypadła mi do gustu.

• Komiksy
  • Literatura francuska
  • Dla dzieci
  • Komiks
  • 2010
  • Mały książe

Joann Sfar Mały Książę. Na podstawie książki Antoine`a de Saint Exupery`ego Zobacz więcej