Reguła myśli

James Dashner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Doktryna śmiertelności (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
THE RULE OF THOUGHTS
Data 1. wydania:
2014-08-26
Anna Dobrzańska
Albatros
dystopia
THE RULE OF THOUGHTS
Doktryna śmiertelności (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Anna Dobrzańska
dystopia

Świat przedstawiony w książce dalej mi się podoba, pomysł super! Natomiast nie mogę znieść Michaela (głównego bohatera... ), mam wrażenie, że w miarę poznawania przygód jego, Sary i Brysona, on sam głupieje. Nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie, ale "co?' powinno się stać jego pseudonimem, tyle razy pada to jakże złożone pytanie.
Druga część trochę mniej mnie...

Część fabuły szczerze mnie irytowała, reakcje bohaterów w sytuacjach skrajnych wydawały się mocno nienaturalne. Mimo wszystko jednak, jak w przypadku pierwszej części, lektura była lekka, szybka i przyjemna.

Pierwsza część była niezła, a w drugiej hitem było tylko to, że bohater tak naprawdę nie istniał a był tworem. Dalej trochę się ciągnie jak flaki z olejem. Jest jakaś ciekawość o to kim będzie Kaine i jak się to wszystko skończy dla nastolatków, jednak nie porywa.

Sprawy się komplikują, a przyjaźnie się zacieśniają, choć może to coś więcej niż przyjaźń?
Kolejny tom, godny poprzednika, pełen akcji, humoru oraz emocji.
Serdecznie polecam :D

Udana kontynuacja. Mimo, że wiele się dzieje to fabuła posuwa się do przodu bardzo powoli, prawie 400 stron crescendo, które nie kończy punktem kulminacyjnym, tylko zaostrza apetyt na kolejną część.

Nie wiem dlaczego zabrałam się do tej kontynuacji skoro "w sieci umysłów" strasznie mnie znudziło. Tak samo w tej części. Większość książki jest bardzo płytka i nudna, bohaterowie nijacy a dialogi naprawdę bardzo dziwne. Jednak jest w niej to coś bo końcówka zachęca do sięgnięcia po kolejna część.
To zdecydowanie pozycja dla młodszych czytelników.

Fajna książka , bardzo dobrze się ją czyta . Choć moim zdaniem trochę gorsza od pierwszej części to też czytanie jej sprawia przyjemność.

Michael jest gracz .. eee.. tworem.
Główny bohater zostaje zostawiony sam sobie w ciele innego człowieka, jak poradzi sobie z taką sytuacją? Nie jeden by pewnie zwariował. Czas wyjść z domu, znaleźć pieniądze na pociąg by dojechać do przyjaciół i przekonać ich o tym kim się jest. Pierwsza w kolejce jest Sara, której rodzice jak widzą Michaela w progu to sprawdzają i...

Bardzo podobna do pierwszej części, jednak z zaciekawieniem odkrywałem dalsze losy głównych bohaterów. Powtarzalna jakość, dobrze się czyta , ale bez fajerwerków.

Niestety znowu się rozczarowałam. Ostatnie rozdziały "W Sieci Umysłów" zachęciły mnie do poznania dalszych losów Michaela/Jacksona i dlatego liczyła, że druga część będzie lepsza. Okazała się jednak zbudowana identycznie, jak jej poprzedniczka. Nudne trzy czwarte książki, a końcówka zaskakująca i zapraszając do dalszego czytania. Mam nadzieję, że przynajmniej finał choć...

Dyskusje

• Chcę w prezencie