Błękitna lista

2009-01-01
9788375082043
Cezary Murawski
powieść niemiecka literatura niemiecka powieść kryminalna

Dobra książka - lekka i szybko się czyta. w sam raz na przerywnik między dylogią serii. Wstawek o bluesie i przepisów kulinarnych jest trochę. Warto sięgnąć.

Książka jest niedobra z kilku powodów.
#NudnePisanieONiczym #opisy-gotowania-obiadu-i-klikania #lokowanie_produktu #finał-ssie

Co byście powiedzieli na kryminał z prywatnym detektywem, liczący ponad trzysta stron, w którym śledztwo zaczyna się dopiero około setnej strony? Pewnie nic dobrego, tak jak ja. Nudny początek obfituje w kilka retrospektywnych scenek i zbędne...

Sama intryga i pomysł na fabułę jest świetna, ale ten detektyw. Georg Dengler zachowuje się irracjonalnie i idiotycznie, jak na detektywa, albo ma szalone szczęście, albo rozwiązania pchają mu się same w ręce. Niestety sama fabuła nie wystarcza aby stworzyć świetna ksiażkę, przydałoby się jeszcze skrojony na miarę tej książki bohater, którego tu po prostu brak....

Nie pamiętam zupełnie tej książki! Jedyne, co w związku z nią jest w mojej głowie to to, że mi się podobała. Muszę odświeżyć pamięć.

W przeciwieństwie do "Zmowa milczenia" ta książka - "Błękitna lista" wypada bardzo blado.Wziąłem się za nią ze względu na to,że "Zmowa milczenia" bardzo mnie się podobała,no i"męczę" ją i"męczę" i mam duże wątpliwości czy dotrwam do końca.

Mnie ten kryminał polityczny nie wciągnął :( Nie mogłam jej doczytać co rzadko mi się zdarza, zabierałam się za dokończenie tej ksiazki setki razem, nawet gdy byłam bardzo spragniona literatury i nie miałam nic nowego do czytania wolałam przeczytać coś drugi raz niż dokończyć ta książkę.

• Sensacja - thriller - horror - kryminał
  • 2015
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Kryminały
  • Proza
  • Przeczytane w 2012 r.
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Błękitna lista