Dwanaście minut miłości. Opowieść o Tangu

tango taniec literatura faktu literatura nowozelandzka
Twelve minutes of love: a tango story
literatura faktu
tango taniec literatura faktu literatura nowozelandzka

Mogłabym podsumować jednym stwierdzeniem - aż chce się zapisac na kurs tanga. Ale to jednocześnie opowieść o tańcu, o życiu, o tym jak taniec, zwłaszcza ten potrafi na nie wpłynąć, opowieść o pasji. Opowieść o tym, dlaczego ten taniec jest inny niż wszystkie.

Ukryta historia tanga najbardziej namietnego tanca swiata spisana przez kobiete ktora jest autorka i olsniewa na parkiecie. Kapka prowadzi nas w podroz przez czas i kontynenty. Jednak najwazniejsza podroz to ta w ktorej dominuje serce.

Podzielam pasje autorki i jest mi ją łatwo zrozumieć jeżeli chodzi o emocjonalny wymiar tanga. Podczas czytania zdawało mi się, że zaprosiła mnie na swoją sesje terapeutyczną. To ciekawe, bo w tej hitorii można spojrzeć z boku na wlasne dylematy. Zastanowić sie czemu cięgle czegoś szukamy? Czemu szczeście umiejscowiamy w przyszłosci?

Brakowało mi dojrzałego podsumowania...

Niesamowita książka. Na początku czytało mi się ją dziwnie. Nie wiem czemu. Jednak z każdą stroną coraz bardziej się wciągałam i... miałam ochotę zatańczyć tango! Nie mogłam się od niej oderwać. Polecam.

"Dwanaście minut miłości. Opowieść o Tangu" opowiada w elegancki i zmysłowy sposób o jednym z najbardziej emocjonujących i porywających tańców na świecie. Kapka Kassabova zabiera nas do świata gdzie uczucia i zmysły grają pierwsze skrzypce. Namiętny taniec odgrywa tu ogromną rolę, a autorka posługuje się językiem bogatym i obrazowym. Z przyjemnością wsiąknąłem w lekturę,...

• Reportaż, proza dokumentalna
  • Literatura angielska