Magic Stars

Okładka książki Magic Stars Ilona Andrews
Okładka książki Magic Stars
Ilona Andrews Wydawnictwo: NYLA Cykl: Kate Daniels (tom 8.5) fantasy, science fiction
Kate Daniels (tom 8.5)
Magic Stars
NYLA
2015-12-08
2015-12-08
Kate Daniels

Derek i Julie samodzielnie walczą z czarodziejem i ogarami. Dobrze się rozumieją.
Fantastyczna opowieść i przyjemnie się czyta , jednym tchem.

Fantastyczna opowieść i przyjemnie się czyta , jednym tchem.

Opowiadanie w który Derek wraz z Julią muszą rozwiązać sprawę zabicia całej rodziny znajomych. Dodatkowo można wyczuć że coś się miedzy nimi zaczyna dziać. Dobrze jest przeczytać o wydarzeniach z Atlanty z innej perspektywy.

Derek i Julia- wspólnie wykonują zlecenie. Ot 2 godziny takiej sobie rozrywki. Zaczynam się znów bać ojca Kate.

Kolejna nowela z cyklu Kate Daniels. Tym razem o Julie i Derek'u. Ciekawe ujęcie ich spojrzenia na sytuację. Całkiem sporo ciekawych rzeczy dowiadujemy się z punktu widzenia Julie, o których nikt nie podejrzewa. Jednak jeszcze więcej od Derek'a, bo to z jego perspektywy jest prowadzona narracja. Szary Wilk ujawnia jak to jest w sobie nosić bestię. Są tego plusy i minusy. Tak jak magicznych gwiazd...
Polecam jako uzupełnienie sagi głównej. Tym bardziej, że jak [już ;)] zwykle epilog jest wisienką na torcie ^^

Fantastyczne opowiadanie z cyklu o Kate Daniels. Jej bohaterami są Derek i Julie. Walczą z czarnoksiężnikiem i kilkoma innymi przedstawicielami nadnaturalnych. Króciutkie, ale sympatyczne. Dla wielbicieli cyklu lektura obowiązkowa.

Tym razem mamy opowiadanie z punktu widzenia Dereka (którego swoją drogą uwielbiam) i Julie (nie wyrobiłam sobie o niej zdania, ale w sumie jestem do niej neutralnie nastawiona). Kate i Currana nie ma, więc ta dwójka angażuje się w sprawę kradzieży kamienia oraz morderstwa rodziny Ivesów, co może zaprowadzić ich w bardzo niebezpieczne miejsce.

Dodatkowo dowiadujemy się, że nasza mała Julie uczy się od swojego przyszywanego dziadka i jestem tylko ciekawa czy wie o tym Kate. To tak jakby Roland szkolił dziewczynę na drugiego Hugha, tylko co mu to da? Tym bardziej chcę kolejny tom... A pozostaje na razie czekanie.

A sama więź Derek - Julie była pokazana dość... niemrawo. Jakoś tak nie czułam się magicznie, gdy to czytałam. Inaczej było przy Dali i Jimie czy Andrei i Raphaelu, aż się chciało czytać. Tutaj z kolei bardziej zainteresował mnie wątek Julie - Roland.

Może kolejny dodatek będzie bardziej porywający w relacji tej dwójki, o ile takowy w ogóle jeszcze będzie.

Dodatkowo dowiadujemy się, że...

"Magia Gwiazd" to króciutkie opowiadanie rozpoczynające serię "Grey Wolf".
Nowela opowiada o Dereku (zmiennokształtnym wilku po trudnych przejściach) i nastoletniej Julie, która jest bardzo uzdolniona magicznie. Wspólnie narażają się na ciąg niebezpieczeństw. Książka trzyma w napięciu. Po jej zakończeniu czytelnik ma ochotę na dalszy ciąg.

Recenzja w szerszej wersji została umieszczona na http://ufeniksa.blogspot.com/2015/12/ostatnio-wydane-i-przeczytane.html

Dlaczego 6 gwiazdek? I wanna more Kate....

Jeżeli chcesz zapoznać się ze wszystkimi urywkami "Magic Stars" i przyszłej Kate Daniels (po angielsku) zapraszam na bloga: http://fascinatingbook.blogspot.com/p/kate-daniels-serries.html

"Magia Gwiazd" to króciutkie opowiadanie rozpoczynające serię "Grey Wolf".

Recenzja w szerszej wersji...

Świetne opowiadanie z niesamowitymi bohaterami. Andrewsowie pozwalają Derekowi wyjść z cienia i to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęli. To bardzo dynamiczny bohater, który niesamowicie się zmienił od wydarzeń opisanych w "Magia uderza", wydarzeń, które go w pewien sposób ukształtowały na nowo.

No i Julie. Na początku byłam sceptyczna, ale teraz muszę przyznać rację Ilonie, która na jedno z pytań fanów, którzy zapytali, czy zamierzają pisać spin-offy innych postaci, odpowiedziała, że bardzo ciekawie byłoby obserwować proces dorastania Julie. To byłoby niesamowicie ciekawe!

+ Magis stars to pozycja obowiązkowa dla każdego fana cyklu o Kate Daniels, który chce sięgnąć za pół roku po dziewiątą już część serii, "Magic binds" i być świadomym pewnych... niuansów, które wypłynęły podczas wydarzeń opisywanych w tym króciutkim acz jak bardzo treściwym opowiadaniu. :)

No i Julie. Na początku byłam sceptyczna, ale teraz muszę przyznać rację...

Krótkie opowiadanie o Julie i Dereku - opisane jako "Grey Wolf #1" - możemy się zatem spodziewać kontynuacji :) W końcu autorzy pozwolili fanom Kate Daniels spojrzeć na Atlantę oczyma Dereka. Nie spodziewałam się, że widok będzie aż tak ponury. Derek stał się samotnym wilkiem, jest lojalny jedynie wobec garstki osób. Ciekawie było przeczytać, jak on postrzegał wydarzenia, które czytelnicy poznali wcześniej z perspektywy Kate. Pojawiło się też parę intrygujących wiadomości związanych z tym, jak (i w czyim towarzystwie) spędza swój wolny czas Julie. Ach, to zdecydowanie trzeba przeczytać :) Dziewczyna dojrzewa, rozwija swój talent i mam tylko nadzieję, że nie pakuje się prosto w kłopoty.

Dla fanów Ilony Andrews - pozycja obowiązkowa!

Cała opinia: http://nanikowy.blogspot.com/2015/12/ilona-andrews-magic-stars.html

• Urban fantasy

Ilona Andrews Magic Stars Zobacz więcej