Behind the Hands That Kill

Okładka książki Behind the Hands That Kill
J.A. Redmerski Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: W towarzystwie zabójców (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
W towarzystwie zabójców (tom 6)
Behind the Hands That Kill
CreateSpace Independent Publishing Platform
2016-05-07
Data 1. wydania:
2016-05-07
angielski

O mamo, muszę przyznać, że miałam chwilowy zawał!
Ta seria jest totalnie odjechana.
Kocham 🔥🔥

O mamo, muszę przyznać, że miałam chwilowy zawał!
Ta seria jest totalnie odjechana.
Kocham 🔥🔥

Cała seria to jeden wielki rollercoster i jakże było w przypadku wcześniejszych części i tutaj mamy do odkrycia tajemnice. Tajemnice, które mają pochłonąć związek Izabel i Victora, czy ta ciężka próba, czy prawda, którą mężczyzna ukrywał tak długo zabije łączące ich uczucie? Musicie sięgnąć po „Behind the Hands That Kill”, a potem przyszykować się na wybuch.

Na półkach: , , , , , ,

„Ocena własnego życia prowadzi do zmiany w życiu”.

Powinnam była się delektować tą historia , ale niestety nie mogłam, musiałam się dowiedzieć jak ta historia się skończy. No i jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów i wyczerpana przez wszystko, co się wydarzyło.
Urlop naszej ulubionej pary zabójców, Victora i Izabel, zabrała ich do Wenezueli. Wakacje nie trwają długo, gdy ktoś z przeszłości Victora postanawia się zemścić.
Kiedy wraca do niego kontrakt, który zawarł 15 lat wcześniej, by go prześladować, jego miłość nie tylko zostanie wystawiona na próbę, ale ostatecznie zmieni wszystko dla tej pary.
Uwielbiam ekscytujące wydarzenia, które mają miejsce na tych stronach. Chociaż starasz się wyciągnąć każdy zwrot, obrót i objawienie, nie możesz pomóc, ale przeglądasz je, aby dowiedzieć się, co dzieje się dalej.
Ta część nie zawiodła mnie, była pełna momentów obgryzania paznokci, kiedy twoja szczęka uderza w podłogę i ogólne poczucie nostalgii, będąc częścią tak niesamowitych postaci i intrygujących tematów.
Weszliśmy trochę głębiej w psychikę innych członków Zakonu, ale Victor zawsze był dla mnie wielką zagadką. Jest zimnym zabójcą, ale w tej książce mogliśmy dowiedzieć się więcej o tym, co tyka w jego głowie. Powiedzieć, że wydarzenia, które miały miejsce w jego przeszłości, były szokujące, byłoby niedopowiedzeniem. Uwielbiałam zagłębiać się w historię Victora, zanim go poznaliśmy w Meksyku.
Uwielbiałam patrzeć, jak Izabel rozwija się coraz bardziej. Zawsze była tak silną postacią, ale myślę, że tak naprawdę udowadnia ryzyko i działania, które jest gotowa podjąć, nawet gdy to niszczy inne aspekty jej życia. Nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć, co z nią dziej się dalej. Nie chcę nic tu spoilerować, więc jeśli lubisz lekturę wypełnioną napięciem i akcją, połączoną z odrobiną miłości i manipulowaniem umysłem, musisz dać tym książkom szansę. Są bardzo uzależniające i na razie nie widać końca
Gorąco polecam tę serię.

„Ocena własnego życia prowadzi do zmiany w życiu”.

Niestety nie mogłam się doczekać polskiego przekładu dlatego 2 ostatnie części czytałam po angielsku. W tym tomie wakacje Victora i Isabel kończą się nie po ich myśli. Kobieta zostaje porwana przez ex Victora. Nie zapowiada się, by Isabel uszła z tego z życiem.
Pierwsza połowa książki trochę się dłużyła, w drugiej autorka wróciła na swój świetny poziom i zapewniła niesamowite emocje i zwroty akcji, od których nie sposób się oderwać.

"Nawet profesjonalni zabójcy potrzebują wakacji, ale dla Victora Fausta jego wakacje w Wenezueli to coś więcej niż relaks i samotny czas z Izabel Seyfried. Jest to dla niego szansa, by zbliżyć się do Izabel: powiedzieć jej prawdę o tym, dlaczego wysłał ją do Włoch z bratem, prawdę o jego zainteresowaniu Norą Kessler oraz o swojej wiedzy o dziecku Izabel z jej byłym porywaczem. Ale zanim Wiktor zdoła rozlać swoją duszę, rzeczywistość dowodzi, że dla niektórych zabójców wakacje są tylko marzeniami.

Zaatakowana i porwana Izabel zostaje wypchana do walizki, a Victor budzi się w klatce. W każdej innej sytuacji Victor znalazłby wyjście i uratowałby siebie i kobietę, którą kocha - ale nie tym razem. Kiedy ujawnia się tożsamość ich porywaczy, Victor traci wszelką nadzieję i rozpoczyna mentalny proces akceptacji ostatnich chwil jego i Izabel. I ostatnie chwile życia Izabel.

Jakby jego okoliczności nie były wystarczająco skomplikowane, członkowie Zakonu Vonneguta w końcu zbliżają się do Victora. A kiedy to robią, staje twarzą w twarz z kimś innym, kogo kiedyś znał i kochał, który mógłby mu pomóc lub pogorszyć sytuację. Przeszłość Victora wreszcie go dopadła: kobiety, którymi się opiekował, kochał i zabijał; rodziny, które zniszczył; niewybaczalne zbrodnie, które popełnił. A teraz musi zmierzyć się z konsekwencjami i zapłacić ostateczną cenę za rozgrzeszenie.

Ale kiedy to się skończy, Victor może nie mieć siły, by podnieść to, co zostało, i przejść dalej. Ponieważ to wydarzenie go zmienia. Ponieważ miłość go zmieniła. A ponieważ, inaczej niż wcześniej, kiedy myślał, że tak jest najlepiej, nie wyobraża sobie życia bez Izabel".

Szósta część serii zabiera czytelnika w zwariowaną podróż życia Viktora Fausta, jego przeszłości i słabości. Życie potrafiło zemścić się na nim w sposób okrutny, a jedynym wyjściem z sytuacji jest obdarcie się ze wspomnień przed kobietą którą kocha i wie, że dzięki niej staje się człowiekiem. Rodzeństwo Stone zawładnęło tą częścią książki. Powiązani są z Viktorem i historia zaczęła się 15 lat temu, kiedy to Viktor wypełniał zadanie. Nieoczekiwanym aniołem zbawienia okazuje się Viktora nauczyciel i jego siostra. Naeva - siostra Niklasa i Viktora zna Sarai, jak myślicie skąd? Niestety nie zdradzę tego wątku, bo z pewnością będzie kontynuowany w następnej części? Dużo zawirowań, odkrytych tajemnic, nowych decyzji działania w Zakonie, a przede wszystkim nowy początek nowego zadania w Meksyku. Polecam serdecznie na fanów serii. Biorę się za czytanie kolejnej części.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

8 gwiazdek dla mojej najulubieńszej autorki, tylko osiem bo liczyłam na trochę więcej...więcej akcji, więcej stron, więcej samych bohaterów... Pani Remderski potrafi wgnieść w fotel,ale tym razem poprzestałam na obgryzaniu paznokci. Uwielbiam bohaterów przez nią stworzonych, akcje i fabułę która wciąga nas w wir krwawych i brutalnych wydarzeń. A zapowiedzi kolejnych części były jak napój energetyzujący - dodały mi skrzydeł :-) jest na co czekać.

Na półkach: , , , , ,

"I look at those hands. I look at them, long and hard and symbolically, because in my heart I know they're the hands that will end my life before this night is over."

Najbardziej wyczekiwana przeze mnie książka tego roku. Kiedy autorka w poniedziałek poinformowała, ze ksiązka zostanie wydana przed końcem tego weekendu, codziennie sprawdzałam Amazona, że to może dziś... i trafiło... wczoraj po 21. Jednym tchem przeczytałam i skończyłam o 4:25 rano. Nie żałuję. UWIELBIAM całą serię "In the Company of Killers" i znowu nie mogę się doczekać następnego tomu i tego co ze sobą przyniesie. "Behind the Hands that Kill" to kolejna seria niespodzianek, kolejny pakiet pytań bez odpowiedzi, ponowne dreszcze i ekscytacja z perspektywy przyszłości głównych bohaterów...

Ten tom jest dużo bardziej osobisty... pierwszy raz poznajemy Victora w całej okazałości, wszystkie jego sekrety... wymuszone na nim... zamkniętym w klatce.... i tego wszystkiego doświadczy razem z nim Izabel. To czego się dowie wstrząśnie zarówno jej życiem jak i jej wspólną przyszłością z płatnym zabójcą. Victor traci w jej oczach, przestaje być perfekcyjny pod każdym względem. Oboje również dojrzewają, ich relacja wchodzi na zupełnie nowy poziom. Podoba mi sie to kim stała się Izabel, ale również wydaje mi się, ze jest zbyt pewna siebie i jeszcze się przeliczy co do swoich możliwości. Pierwszy raz też tak bardzo dużo się wali... przestało być idealnie... to na co zapracowali sobie Victor i jego ekipa zostaje zaprzepaszczone, piorytety ulegają drastycznej zmianie, zostaja zmuszeni do natychmiastowego działania jeśli chcą pozostać na powierzchni.

Redmerski ponownie wyciągnęła kilka asów z rękawa, i mimo iż ten tom wydaje sie być mniej obfity w akcję, a główni bohaterowie nie są drapieżnikami lecz w tym przypadku ofiarą - w żaden sposób nie umniejsza to w moich oczach jakości książki - wręcz przeciwnie. Jest ona najbardziej emocjonalna ze wszystkich i w moim odczuciu była bardzo potrzebna aby wyklarować co tak naprawdę czuje Victor, gdyż zwłaszcza po tomie piątym nic nie było do końca jasne z jego strony. Rezultat jaki spotkał jego i Izabel łamie serce, ale dzięki temu perspektywa dalszych tomów staje się tylko bardziej ekscytująca.

Na końcu książki autorka daje wgląd na następne pomysły dotyczące fabuły w tej serii i nie będę ukrywać, że mocno mną wstrząsnęły - te wycinki tylko podnoszą spekulacje w mojej głowie jakim tropem pójdzie Redmerski tym razem a to z kolei doprowadza do palpitacji serca.

Jestem już tak silnie związana z tą serią, że wątpię, bym potrafiła ocenić ją niżej... i choć szósty tom nie jest najlepszy ze wszystkich to i tak zasłużył na pełną dziesiątkę w moich oczach. UWIELBIAM <3