Gertruda Mieszkówna i jej rękopis

historia
Von Borowiecky
2013-01-01
2007-01-01

Pokłosie sympozjum. Różni autorzy. Teksty, owszem ciekawe, ale tylko dla ludzi z mocnym zaparciem tematycznym. Ciekawie to czytać razem z Modlitwami Gertrudy. Też tekst o fragmentach możliwie - haeresim sapit !
Poza tym Bóg nie byłby Bogiem, gdybyśmy Go rozumieli w pełni.
Lexicon Totius Latinitatis - a cóż to jest ?

Poza tym Bóg nie byłby Bogiem, gdybyśmy Go rozumieli w pełni.
Lexicon Totius Latinitatis - a cóż to jest ?

Publikacja dość trudna w odbiorze z uwagi na rozbieżność treści. Rozdziały pisane przez poszczególnych badaczy nie mają wspólnej myśli przewodniej, lecz skupiają się na odmiennych zagadnieniach, niekiedy tylko się z sobą zazębiających. Polecam jedynie osobom zainteresowanym średniowiecznym chrześcijaństwem. Zainteresowani znajdą wiele interesujących informacji i poszerzą wiedzę.
Omówione zagadnienia to między innymi: próba interpretacji Modlitewnika jako źródła historycznego z analizą problematyki modlitw, świadectwo ówczesnej chrześcijańskiej kultury, próba znalezienia inspiracji księżnej Gertrudy, zagadnienie nadziei w Modlitewniku, angelologia oraz wizerunki władczyń.

Dodaj cytat z książki Gertruda Mieszkówna i jej rękopis

Ciekawostki historyczne