Tomasz z Akwinu jako psycholog

Von Borowiecky
psychologia etyka filozofia
filozofia, etyka
psychologia etyka filozofia

Starożytność? Średniowiecze? Jak poglądy sprzed kilkuset czy nawet kilku tysięcy lat mogą być pomocne dzisiaj? A jednak tak się dzieje. To niezwykłe, jak pewne klasyczne prawdy i twierdzenia mogą być aktualne i uniwersalne. Jedną z nich jest m.in. prawda o duszy nieśmiertelnej człowieka. Jeżeli uświadomimy sobie tę prawdę, następnie rozważymy rozumnie i nauczymy się...

Dodaj cytat z książki Tomasz z Akwinu jako psycholog