Jeśli czytasz te słowa... Ostatnie listy żołnierzy z linii frontu

Okładka książki Jeśli czytasz te słowa... Ostatnie listy żołnierzy z linii frontu
Sian Price Wydawnictwo: Wydawnictwo RM biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo RM
2014-03-19
2014-03-19

Wzruszająca i ciekawa. Moja ocena jest taka, że z biegiem czasu widać, że ludzie zaczęli bardziej patrzeć na siebie, oceniać tych, którzy kazali im iść na wojnę i powoli się przeciwstawiać. Nie, ze to moja powinność, tylko dlaczego to jest tak bardzo bez sensu. Piękne listy, pisane z wyczuciem, co chce się powiedzieć i komu, jako słowa pożegnania. Dlaczego pomija się pewne sprawy, jak to wszystko wyrazić? Dowiedziałam sie też o rożnych dziwnych wojnach, o których nie słyszałam, np wojna burska w Afryce. O tym, jakie to mieli wyobrażenie ludzie z Europy i o zderzeniu z realiami buszu innych technik, jedzenia, wody itd. Polecam.

Dość poruszająca książka. Opisane sytuacja aż za bardzo podziałały na moją wyobraźnię.

Dodaj cytat z książki Jeśli czytasz te słowa... Ostatnie listy żołnierzy z linii frontu