Ja, Ozzy. Autobiografia

I am Ozzy
biografia, autobiografia, pamiętnik
Dariusz Kopociński
Ozzy Osbourne Black Sabbath Heavy metal

W swojej, dość wąskiej, kategorii – mistrzostwo świata.

Black Sabbath nie jest moim ulubionym zespołem, ale zawsze słucham ich z przyjemnością. Od czasu do czasu mam potrzebę wrzucenia na talerz którejś z ich wczesnych płyt (Black Sabbath albo Paranoid), bo pomimo 50 lat od czasu ich powstania mają w sobie moc. Ozzy nie jest też moim ulubionym wokalistą. Zbudował swoją...

Interesujący wgląd w życie i umysł Ozzy Osbourne'a. Ozzy skupia się w swojej biografii głównie na swoich nałogach, oraz problemach zdrowotnych i relacyjnych przez nie generowanych. Niestety, nie dowiemy się wiele na temat światka muzyki rockowej (z wyjątkiem informacji na temat pozostałych członków grupy Black Sabbath oraz muzyków Motley Crew). Język wokalisty jest...

Jeśli jakaś autobiografia mnie poruszyła i wciągnęła - to właśnie ona!
Język prosty, mocny, jak z dobrym kumplem przy piwie. Ozzy szczery jak Bukowski, a ćpun jeszcze większy, natomiast historie wciągające, że dawno tak szybko czegoś nie przeczytałem.
Uwaga, nie dla fanów trudnej, zaawansowanej, metaforycznej literatury.

Dobra książka. Fajnie się czyta, a Ozzy, to bardzo interesujący facet. Lektura wciągnęła mnie od początku do końca. Brak nudy. Przystępna i prosta w odbiorze. Pomimo, że Ozzy jest Anglikiem, to chyba śmiało można go postawić obok takich ikon Ameryki jak Mickey Mouse i Bruce Springsten. Polecam.

Nie jestem fanem Ozzy'ego, ale tę książkę oceniam na solidne 6 (dobra, może nawet dla fanów bardzo dobra, ale ja osobiście czytałem lepsze). Nie zawiera jakiś super odkrywczych sensacji, Może trochę za dużo o młodości, może trochę za mało o Black Sabath (jak dla mnie) . Na pewno jest wiele fragmenów wzbudzających uśmiech (politowania czy fascynacji zależy już od...

Jeśli chodzi o książki z przedziału "na wakacje" czy "dla relaksu" jest to numer 1. Mimo, iż znam jedynie 1 utwór tej kapeli to życie tego muzyka opisane zostało przezabawnie i na pewno wiele osób zrelaksuje się i ubawi przy tej pozycji.

Jadę autobusem.
Pora powrotów z pracy, więc w miarę tłoczno.

Siedzę, plecak na kolanach, słuchawki na uszach.
Śmieję się pod nosem. Raz, drugi. Ktoś zerka na mnie podejrzliwie. Śmieję się na całego. Przyciągam spojrzenia: „Musi, debil jak nic”.

Wysiadam na przystani, mam przesiadkę.
Stoję pod wiatą i rechoczę. Ktoś się ogląda.
Inny obserwuje spod obrzeża...

Czyta się bardzo dobrze, książka napisana tak jak by sam Ozzy stał obok z kufelkiem piwa i opowiadał Ci swoją historię. W wielu momentach śmiałem się sam do siebie a i były takie, że łzę można było uronić. Świetny gość i świetna książka. Polecam

Książka przeczytana jako "odbicie" biografii zespołu, pt. "Black Sabbath. U piekielnych bram". Ozzy jest na pierwszym miejscu do czasu grania z Black Sabbath. Później jest Sharon i Sharon i Sharon. Chciałem poczytać coś więcej o karierze solowej, jak poznał Zakk Wylde'a i tak dalej. A tu informacje, ile wypił, zapalił, przyjął lub oddał i gdzie moczu.

Rewelacyjna książka, z którą śmiałem się dość często. Ciekawa historia rockmena, który tak jak w wielu innych przypadkach, a szczególnie w autobiografiach, wydaje się być historią niesamowitych przypadków i zbiegów okoliczności, odarta ze wszystkich technicznych parć na szkoło. Przeczytać warto dla śmiechu.

Dyskusje

2 359