Znaczenie prawdy Ciąg dalszy pragmatyzmu

2000-01-01
2000-01-01
Michał Szczubiałka
Filozofia pragmatyzm prawda

Świetny tytuł i kontynuacja myśli Jamesa. Książka o formie stanowczo lepszej od poprzedniego tytułu, z bardziej doprecyzowanymi pojęciami i rozjaśnieniami filozofii pragmatyzmu. Język jest o wiele spójniejszy w tym tekście niż w jego wykładach, które naprawdę mogły sprawiać człowiekowi problem, nawet obeznanemu w filozofii
(co pokazuje ilość krytyków tego nurtu, nierozumiejący intencji autora).
Na plus jest formuła: krótkie teksty zebrane w jedną całość.
Bardzo przypadł mi do gustu ostatni XV - dialog opisujący rozmowę antypragmatysty z pragmatystą.
Jest to tytuł obowiązkowy do przeczytania po lekturze Pragmatyzmu.

(co pokazuje ilość krytyków tego nurtu,...

Na półkach: , , , , , , , ,

Autor jeszcze jaśniej przedstawia swoją obrazoburczą definicję prawdy. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto przeczytał Pragmatyzm tegoż.

Dodaj cytat z książki Znaczenie prawdy Ciąg dalszy pragmatyzmu