Felietony diabelskie

Okładka książki Felietony diabelskie
Marek Zając Wydawnictwo: WAM religia
280 str. 4 godz. 40 min.
Kategoria:
religia
Wydawnictwo:
WAM
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
280
Czas czytania
4 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788327701220
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
7,9 7,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Okładka książki Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko Leon Knabit OSB, Łukasz Wojtusik
Ocena 7,6
Dusza z ciała ... Leon Knabit OSB, Łu...
Okładka książki Siostra na krawędzi. O pasjach silniejszych niż narkotyk rozmawiają s. Jolanta Glapka i Agata Puścikowska Jolanta Glapka, Agata Puścikowska
Ocena 7,6
Siostra na kra... Jolanta Glapka, Aga...
Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
17 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
506
56

Na półkach:

Pozytywnie mnie zaskoczyła ta książka. Od Marka Zająca spodziewałem się średniaka dobrego do poczytania, ale nie takie, który pozmienia moje myślenie o kilku sprawach. A jednak.

Pan Marek Zając to dziennikarz, a nie pisarz. Znałem go z religijnych programów TVP, ale zaliczył Tygodnik Powszechny, Radio Plus, RMF FM, KAI i Polsat. Książka jest kontynuacją Listów starego diabła do młodego C.S. Lewisa, czyli to zestaw kolejnych listów Krętacza do Piołuna, ale osadzoną w polskich realiach. Nawiązuje do bieżących wydarzeń sprzed kilku lat, ale podaje je uniwersalnie.

Całość jest inteligenta i wciągnęła mnie. Spodobało mi się to, jak napięcie między tradycją a miłością rozstrzyga na korzyść miłości.

Pozytywnie mnie zaskoczyła ta książka. Od Marka Zająca spodziewałem się średniaka dobrego do poczytania, ale nie takie, który pozmienia moje myślenie o kilku sprawach. A jednak.

Pan Marek Zając to dziennikarz, a nie pisarz. Znałem go z religijnych programów TVP, ale zaliczył Tygodnik Powszechny, Radio Plus, RMF FM, KAI i Polsat. Książka jest kontynuacją Listów starego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
172
100

Na półkach: , , ,

Główną kwestią jaką należy poruszyć i najważniejszym pytaniem na które należy odpowiedzieć, jest to czy "Felietony diabelskie" dorównują pierwowzorowi Lewisa.
W mojej opinii nie.
Choć pierwsze rozdziały były obiecujące, a i kilka bardzo trafnych spostrzeżeń się znajdzie, to jednak nie jest to. Faktycznie, między felietonem a listem jest różnica, w felietonie nie ma fabuły (która ma dla mnie znaczenie), są to raczej kilkustronicowe wypowiedzi odnośnie jednej kwestii.
Objętość każdego z felietonów jest taka sama - trzy strony (warto nadmienić że jest i 88).

Fakt lektura jest raczej łatwa, ale ogólnie rzecz biorąc, całość pozostaje daleko w tyle za "Listami starego diabła do młodego" w których mogliśmy co prawda znaleźć odniesienia do Wielkiej Brytanii, ale nie przeszkadzały one zbytnio. Natomiast tutaj, mnóstwo odniesień do Polski, polaków i polskiego episkopatu - to raczej satyryczna krytyka takiego a takiego postępowania, niż traktat o moralności ujęty w formę pouczeń skierowanych do tego kto ma ją niszczyć.

Ostatecznie, jako coś do poczytania, polecam, ale nie jest to "coś co każdy rozsądny człowiek powinien przeczytać".

Główną kwestią jaką należy poruszyć i najważniejszym pytaniem na które należy odpowiedzieć, jest to czy "Felietony diabelskie" dorównują pierwowzorowi Lewisa.
W mojej opinii nie.
Choć pierwsze rozdziały były obiecujące, a i kilka bardzo trafnych spostrzeżeń się znajdzie, to jednak nie jest to. Faktycznie, między felietonem a listem jest różnica, w felietonie nie ma fabuły...

więcej Pokaż mimo to

avatar
971
957

Na półkach: ,

Felietony diabelskie Marka Zająca, to ironiczne i inteligentnie napisane listy, starego diabła do młodego. Pełne satyry, karykatury i dowcipu ukazują całą prawdę współczesnego człowieka. Marek Zając to ceniony dziennikarz, oraz prezenter telewizyjny m.in. w TVP prowadzi program „Między Ziemią a Niebem”. W swojej książce opisał boskie i ludzkie postaci np. Bóg nazywany jest „Nieprzyjacielem”, Jezus „Cieślą”, a Papież „Oberklechą”, zaś człowieka nazywa „Pacjentem”. Przytoczę tutaj fragment jednego z listów: „Są różne rodzaje nienawiści, jest nienawiść spowodowana gniewem, albo nienawiść karmiąca się zazdrością (bywa wyjątkowo oporna), jak też nienawiść wywodząca się z upokorzenia – przejawiająca się żądzą odwetu- oko za oko i ząb za ząb, a u nas jest cała szczęka za ząb…” Czyż to nie prawda?
Autor w trochę przewrotnej formie, ale jakże prawdziwie, ukazuje rzeczywistość. Nie potrafimy się liczyć z innymi, na pierwszym miejscu stoi własne „Ja” i moje potrzeby. Nawet nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jak dzisiejszy świat potrafi działać na naszą podświadomość, a także naszych dzieci produkując m.in. klocki Lego, czy plastikowe kucyki, które przerobiono na jednorożce, aby pośród małych dziewczynek tworzyć ideologię New Age i kult Lucyfera. Przewrotnie jesteśmy kuszeni przez szatana widząc żebraka, bezdomnego, chorego, więźnia, alkoholika czy narkomana. Po co masz się dzielić z brudasem i swoim dzieciom od ust odejmować? A dlaczego masz na ulicy podchodzić do leżącego – pewnie pijak lub narkoman. Albo mówi, że głodny – to niech się weźmie za porządną pracę, a potem wracamy do swojego domu, zamykamy się na klucz i ani nam przez myśl nie przejdzie, że tamten człowiek potrzebujący to Chrystus. Taka jest nasza mentalność.
Autor w sposób dowcipny i błyskotliwy wytknął nam nasze wady narodowe drwiąc z człowieka. Książka w miękkiej oprawie, zawiera 269 stron i ponad 80 listów do szatana, nazywając go „Drogim Piołunem”.
Pierwsza strona książki to fotografia autora – Marka Zająca, któremu figlarnie dorysowano rogi i ogon. Uważam, że książka jest godna polecenia i uwagi dla każdego Chrześcijanina, aby poznał swoje wady i ułomności, a także poprawił się póki jest jeszcze czas.
Życzę owocnej lektury!
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Felietony diabelskie Marka Zająca, to ironiczne i inteligentnie napisane listy, starego diabła do młodego. Pełne satyry, karykatury i dowcipu ukazują całą prawdę współczesnego człowieka. Marek Zając to ceniony dziennikarz, oraz prezenter telewizyjny m.in. w TVP prowadzi program „Między Ziemią a Niebem”. W swojej książce opisał boskie i ludzkie postaci np. Bóg nazywany jest...

więcej Pokaż mimo to

Reklama
avatar
587
581

Na półkach: ,

Książka napisana w konwencji słynnej książki C.S.Lewisa pt "Listy starego diabła do młodego" Napisana z dużym poczuciem humoru do otaczającej nas rzeczywistości. Pokazuje nasze podstawowe przywary i komentuje ostatnie zdarzenia polityczne i z funkcjonowania kościoła katolickiego.
Generalna konkluzja jest taka, że ani stary ani młody diabeł za ciężkiej roboty z nami polakami nie maja :)

Książka napisana w konwencji słynnej książki C.S.Lewisa pt "Listy starego diabła do młodego" Napisana z dużym poczuciem humoru do otaczającej nas rzeczywistości. Pokazuje nasze podstawowe przywary i komentuje ostatnie zdarzenia polityczne i z funkcjonowania kościoła katolickiego.
Generalna konkluzja jest taka, że ani stary ani młody diabeł za ciężkiej roboty z nami polakami...

więcej Pokaż mimo to

avatar
119
117

Na półkach: ,

Diabelsko dobra!Opis z tyłu mówił: Ironiczne, inteligentne, dające do myślenia. Bóg nazywany "Nieprzyjacielem", Jezus zwykłym "Cieślą", a papież "oberklechą"? Autor w przewrotny sposób opisuje rzeczywistość, nazywając Polskę "nadwiślańskim krajem wariatów".Mnóstwo satyry, karykatury i błyskotliwego dowcipu z piekła rodem. Znasz "Listy starego diabła do młodego" C.S. Lewisa? Jeśli tak, musisz sięgnąć także po "Felietony diabelskie". Jeśli nie, już teraz poznaj demona Krętacza i jego szatańskie pomysły bezczelnie drwiące z człowieka zwanego "pacjentem".Wszystko co jest w opisie odnalazłam w książce. Tytuł, który można czytać na różne sposoby. Składa się z wielu krótkich felietonów. Możemy dawkować sobie rozrywkę czytając po kilka dziennie lub pochłonąć wszystko razem. W moim przypadku skończyło się drugim sposobem. Najśmieszniejsze było jak zaczełam się śmiać w tramwaju :) Felietony Marka Zająca są diabelsko dobre. Poruszają tematy polityczne oraz religijne. Niezwykła ironia nadaje pikanterii. Felietony to tak na prawdę listy dojrzałego diabła do młodego. Wuj poucza Młodego jak być lepszym diabłem. Autor zmusza nas do reflekcji.Podchodząc do czytania bałam się, że felietony będą obrażać "pacjentów" czy ich wartości. Tak jednak się nie stało. Owszem znajdziemy tutaj ironie. Niezwykle wyrafinowaną ironie.Książka, którą powinien przeczytać każdy. Niezależnie od tego w co wierzy i po czyjej stronie w polityce jest.W skrócie. Subtelna. Ironiczna. Refleksyjna. Inteligentna.Moja ocena: ******

Skala ocen: * nie polecam ** nie moja bajka *** daje radę **** dobra ***** bardzo dobra ****** lotta poleca

www.lottaczyta.blox.pl

Diabelsko dobra!Opis z tyłu mówił: Ironiczne, inteligentne, dające do myślenia. Bóg nazywany "Nieprzyjacielem", Jezus zwykłym "Cieślą", a papież "oberklechą"? Autor w przewrotny sposób opisuje rzeczywistość, nazywając Polskę "nadwiślańskim krajem wariatów".Mnóstwo satyry, karykatury i błyskotliwego dowcipu z piekła rodem. Znasz "Listy starego diabła do młodego"...

więcej Pokaż mimo to

avatar
626
545

Na półkach: ,

Bardzo fajny zbiór felietonów, nawiązujący stylem do słynnych "Listów starego diabła do młodego" C. S. Lewisa, tylko dotyczących naszego polskiego podwórka. Ironiczny, celny, dając do myślenia. Polecam

Bardzo fajny zbiór felietonów, nawiązujący stylem do słynnych "Listów starego diabła do młodego" C. S. Lewisa, tylko dotyczących naszego polskiego podwórka. Ironiczny, celny, dając do myślenia. Polecam

Pokaż mimo to


Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Felietony diabelskie


Reklama
zgłoś błąd