rozwiń zwiń

Anna Maria Nowak
notatnik miłość wspomnienia

Okładka książki Trzy tygodnie z moim bratem Micah Sparks, Nicholas Sparks
Ocena 7,1
Trzy tygodnie ... Micah Sparks, Nicho...
Okładka książki Nowe życie. Nowy początek. Wokini Billy Mills, Nicholas Sparks
Ocena 6,4
Nowe życie. No... Billy Mills, Nichol...

Dla mnie ta książka to było coś niesamowitego, coś co odebrałam dość osobiście.
Pierwsza miłość- piękna, czysta, pokonująca przeciwności losu... I co najważniejsze miłość która trwa do końca pomimo trudności...
Ja i mój mąż też jesteśmy razem przez większe pół życia. On jest moją pierwszą miłością i ja jego... I tak trwamy- szczęśliwie, mam nadzieję że będziemy się kochać do końca jak Noah i Alli w tej powieści (za wyjatkiem Alzheimera 😂)
Zdecydowanie polecam, jeśli ktoś lubi typowo miłosne opowieści!

Dla mnie ta książka to było coś niesamowitego, coś co odebrałam dość osobiście.

Od czasu do czasu lubię poczytać Sparksa. Lubię też ekranizacje jego powieści. Pamiętnik" jest dla mnie dość szczególny, porusza temat wspaniałej miłości , którą rozbiła choroba. Choć to romans, ale ciekawie opowiedziany. Wzrusza i pozwala docenić własne życie i rodzinę.

Moja przygoda ze Sparksem zaczęła się od "Pamiętnika", do którego zresztą kilkukrotnie wracałam.
Za każdym razem jednak, historia miłości głównych bohaterów z jednej strony mnie wzruszała i zachwycała, ale z drugiej czegoś mi w niej brakowało i czułam niedosyt.
Allie i Noah połączyło głębokie uczucie gdy byli jeszcze nastolatkami. Po latach rozłąki spotykają się ponownie i to właśnie na tej rodzącej się na nowo namiętności oparta jest akcja powieści.
Historia jest niezaprzeczalnie piękna i wzruszająca, jedyne czego mi zabrakło to przedstawienia początków relacji głównych bohaterów, co pozwalałoby lepiej zrozumieć zażyłość miedzy nimi.
Sparks w bardzo ujmujący sposób opisuje emocje i rozważania bohaterów, które nie raz zmuszają do krótkiej refleksji, a jednocześnie używa prostego języka, dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Książka z pewnością godna polecenia, w szczególności fanom powieści o głębokich uczuciach i pięknej, pełnej namiętności miłości.
Dodatkowa gwiazdka ze względu na sentyment.

Nie jest to książka o kiczowatej miłości, lecz pięknemu, rozkwitającemu, pełnemu namiętności uczuciu. Od tego dzieła rozpoczęła się moja przygoda ze Sparksem. Mam ogromny sentyment do jego twórczości, a Pamiętnik jest książką, do której bardzo często wracam. Kategorii wiekowej dla ktorej przeznaczone jest to dzieło nie da się określić. Jest to zarówno dobre dla osób w wieku nastoletnim, jak i dojrzałym. Bardzo polecam!

"Kiedy człowiek pierwszy raz się zakochuje jego życie nieodwracalnie się zmienia i choćby nie wiedzieć jak się próbowało, to uczucie nigdy nie zniknie(...). I cokolwiek byś zrobił, zostanie z tobą. Na zawsze."

Ona.
On.
Połączyło ich głębokie uczucie, które tak naprawdę nigdy nie zniknęło, pomimo długiej i bolesnej rozłąki. Zakochali się w sobie jako młodzi ludzie, wciąż kochali się jako dorośli. Kochają się również teraz, gdy ona, chora na Alzheimera, mieszka w domu opieki i nie pamięta kim on jest, a on, schorowany, codziennie odczytuje jej opowiadanie o ich miłości. To przepiękne, prawdziwe i niezniszczalne uczucie. To miłość.

"Pamiętnik" to książka wspaniała, choć jednocześnie bardzo smutna. Prosta i krótka, ale niosąca za sobą dużo wartości. Wzruszająca, dotykająca i poruszająca. Wyciskająca łzy. Niesamowita.

Zakochać się w ten sposób co bohaterowie to marzenie. Chciałabym którego dnia spotkać tego jedynego człowieka i czuć do niego to, co postacie czują do siebie. Każdy powinien w swoim życiu posiadać takiego kogoś, bo miłość potrafi zdziałać cuda.

Piękna historia, piękne uczucie, piękni ludzie. Po prostu piękna książka.

"Pamiętam każdą wspólnie spędzoną chwilę. A w każdej było coś wspaniałego. Nie potrafię wybrać żadnej z nich i powiedzieć: ta znaczyła więcej niż pozostałe."

Ona.
On.

Do dzisiaj pamiętam emocje jakie mi towarzyszyły podczas czytania tej książki. Zresztą to od niej zaczęła się moja przygoda z książkami Sparksa.

"W chwilach bólu i cierpienia będę Cię tulił i kołysał, zabiorę Twą mękę i uczynię ją swoją"

Książka opowiada o historii Noaha i Allie- dwójce nastolatków, którzy pochodzą z dwóch,całkowicie odmiennych światów. Bohaterowie poznają sie podczas wakacji i łączy ich wyjątkowo silne uczucie. Jednak wkrótce zostają rozdzieleni wbrew swojej woli, a ich miłość zostaje wystawiona na próbę. Czy zdołają odbudować swoją relacje po latach bez kontaktu? Czy mimo upływu czasu są w stanie znowu stworzyć tak piękną parę?

Zamysł historii jest bardzo fajny- niespełniona miłość, która mimo przeszkód w przeszłości zostaje odbudowana to schemat, po który wiele osób chętnie sięga. Aczkolwiek zrealizowanie fabuły zostawia dużo do życzenia. Mimo dużego potencjału książka jest wykonana przeciętnie. Autor miał szerokie spektrum możliwości, aby urozmaicić przygodę Noaha i Allie, a niestety, mimo wszystko pozostawił ubogą historię. Brakuje rozbudowy relacji między bohaterami, którzy mimo ogromnego przeskoku czasowego nie potrzebują czasu na rozbudowę swoich więzi. Ich uczucie jest wyidealizowanę, a motywy podejmowanych działan płytkie. Ubolewam też, iż Nicholas nie rozwinął niektórych wątków, gdyż skupienie się także na pobocznych elementach przyczyniłoby sie do znacznego ulepszenia i poglębienia historii naszych bohaterów. Książka jest wielkim skrótem całej relacji, posiada małoo opisów rozwoju miłości i skupia się tylko na jednym wątku.
Niemniej jednal lektura jest naprawdę bardzo przyjemna. Cała historia jest wyjątkowo ciepła; podjęte są ważne wątki, bohaterowie są dobrze wykreowani, a język autora ujmuje.
"Pamiętnik" czyta sie szybko i mimo, że jest mocno przewidywalny, sądze że warto sięgnąć po tą pozycję, która będzie idealna chociażby długie wieczory!

"Kiedy płaczesz, i ja płaczę, a gdy Ty cierpisz, ja też cierpię"
3/5⭐

Historia o pięknej miłości i przeznaczeniu. Historia, która pokazuje jak silne może być uczucie dwojga ludzi. Jak siła miłości może przezwyciężyć przeciwności losu. Pomimo wybuchowej, czasem zbyt intensywnej relacji, główni bohaterowie darzyli się uczuciem, które trafia się bardzo rzadko. Jednak obie strony muszą bardzo tego pragnąć i równie mocno chcieć być ze sobą, a przede wszystkim walczyć o siebie nawzajem.
Przepiękna historia, opowiadająca o życiu pełnym uczuć i sile miłości, ale wyciskająca z czytelnika także kilka łez.

Dobra książka na jeden wieczór. Historia sama w sobie przepiękna, jednak to chyba kwestia tego, że wzruszają mnie starsi ludzie, ich historie i przeżycia. Nie ukrywam, że był moment wzruszenia w pewnym momencie. 😅
Książkę czyta się bardzo szybko, przyjemna rozrywka. Bohaterowie z początku wydawali mi się przedstawieni bardzo powierzchownie, niemal płasko. Spowodowało to, że nie mogłam do końca zżyć się z postaciami. Dobrze, że ostatnie 50 stron pogłębiło nieco postać Noah.

Bardzo prosta, ale potrafi doprowadzić do łez. Na pewno bardzo wyjątkowa i nie jest wcale ckliwa.