Szepty i tajemnice. Tom II

Agnieszka Janiszewska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Szepty i tajemnice (tom 2) literatura piękna
Novae Res
saga rodzinna literatura obyczajowa
Szepty i tajemnice (tom 2)
literatura piękna
saga rodzinna literatura obyczajowa

Druga część powieści to dalsze losy sióstr Alicji i Basi oraz ich rodzin.Losy bardzo zawiłe,dramatyczne,obfitujące w szereg konfliktów i "trzęsień ziemi".Jedni się rodzą,inni umierają,w tle toczą się przygotowania do II wojny światowej. Po przeczytaniu tej części nasunął mi się jeden wniosek: nie warto pielęgnować konfliktów i żywić urazy,rzucać słów,które ranią,bo życie...

Czy zbiegów okoliczności może być w życiu tak wiele? Możliwe, ale jak na jedną powieść, to dla mnie było ich za dużo. Nawróceń i duchowości również . Zdecydowanie lepszy był to pierwszy.

Druga część poplątanych losów rodziny Matzerów. Klimat dawnych wielkich powieści pozostał ten sam, lecz do poprzedniej części czegoś jednak brakuje...

Główną bohaterką "Szeptów i tajemnic" pozostaje nadal Ala i to wokół jej życia uczuciowego i rodzinnego toczy się akcja książki. Na drugi plan schodzi za to Barbara dając pierwszeństwo swojemu mężowi Robertowi, który staje...

Druga część jest równie ciekawa, wojna się skończyła, nie obyło się bez ofiar. Ludzie zaczynają układać sobie życie na nowo ale czy skrywane tajemnice nie wpłyną na ich los?
Polecam

Kolejna część cyklu jest równie dobra jak pierwsza. Czyta się szybko, jest wciągająca bo i dużo się dzieje. Poznajemy dalsze losy rodziny Matzerów na tle tragicznych dwuch Wojen Światowych. Polecam!

Okładka
dziwnie na mnie patrzą

skąd
biblioteka

fabuła
To już tom,drugi.Lata międzywojenne.

Moja opinia

Ten,tom muszę przyznać podobał mi się mniej.Niż,tom numer jeden.
Ale i tak wystawię ocenę bardzo dobrą.
Według mojego gustu,jest tu za dużo czystego romansu.
A za mało,ciekawostek historycznych.
Całkowicie,prawie nic.Nie piszę o wojnie polsko bolszewickiej.
A...

Rewelacyjna II część sagi.
Poznajemy dalsze losy Basi i Ali , które kiedyś były "przyszywanymi siostrami" i przyjaciółkami. A jak jest teraz?
Fenomenalna powieść z początku stulecia prowadzi nas razem z bohaterami przez I wojnę światową, odzyskanie niepodległości, czas międzywojnia ,II wojnę światową do lat 50-tych XX wieku.
To obowiązkowo trzeba przeczytać !

Wspaniała i poruszająca książka. Dostarczyła mi mnóstwo wzruszeń! Polecam!

Na półkach: , , , ,

Krótko mówiąc -Zakochałam się w tej powieści,zakochałam się w jej bohaterach (no może pomijając Baśkę i Ulkę), zakochałam się w klimacie ,w jakim jest napisana .
Jeśli mam porównywać tom II do I ,to uważam ,że leciutko, no może ciut jest słabszy od I,ale jeśli mam porównywać jako całość do innych powieści ,to uważam,że jest po prostu REEEWEEELAAACYJNAAA!
Uwielbiam takie...

Dalsze losy rodziny Matzerów poprzez trudne i ciężkie czasy II wojny światowej i okresie po .

Dyskusje

• 2018