Węgrzy wobec Powstania Warszawskiego

Węgrzy Powstanie Warszawskie Węgry II wojna światowa
powieść historyczna
9788362046737
Węgrzy Powstanie Warszawskie Węgry II wojna światowa

Nie pamiętam kiedy ostatni raz widziałem równie nowatorską pracę dotyczącą zagadnień związanych z Powstaniem Warszawskim. Mieliśmy już do czynienia z dziesiątkami książek oceniających je z punktu widzenia politycznego, nie wspominając już chyba liczonych w tysiącach wspomnień, opracowań, wyborów dokumentów i innych publikacji poświęconych walkom poszczególnych oddziałów czy...

O postawie Węgrów wobec PW'44 wiadomo, jednak podawane powszechnie informacje są skrótowe. Książka wypełnia tę lukę w literaturze dotyczącej Powstania.

• KHungaricum
  • Powstanie Warszawskie