Bitwa pod Koniecpolem 21 listopada 1708

INFORTeditions
2014-01-01
2014-01-01
August II Mocny Stanisław Leszczyński Wielka Wojna Północna wojna domowa

Monografia oparta jest na bogatej bibliografii. Autor praktycznie na każdej stronie zawarł przypisy. Mamy dobre wprowadzenie do tematu III wojny północnej, omówienie działań wojennych przed tytułową bitwą, przedstawienie zmiany mundurów w wojsku polskim na styl zachodni i bardzo dobre omówienie samej bitwy. Książka zawiera mapki, które obrazowo przedstawią ruchy wojsk czy przebieg bitwy.

Dodaj cytat z książki Bitwa pod Koniecpolem 21 listopada 1708

Ciekawostki historyczne