Religa. Człowiek z sercem w dłoni

Okładka książki Religa. Człowiek z sercem w dłoni Jan Osiecki
Okładka książki Religa. Człowiek z sercem w dłoni
Jan Osiecki Wydawnictwo: Prószyński i S-ka biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
2014-10-02
2009-03-10
Zbigniew Religa

Okładka książki Sędzia gorszego sortu Jan Osiecki, Andrzej Rzepliński
Sędzia gorszeg... Jan Osiecki, Andrze...
Okładka książki Anatomia katastrofy smoleńskiej. Ostatni lot PLF 101 Tomasz Białoszewski, Jan Osiecki, Mieczysław Prószyński
Anatomia katas... Tomasz Białoszewski...
Okładka książki Wspomnienia (niekoniecznie)dyplomatyczne Ewa Charitonow, Stanisław Ciosek, Jan Osiecki
Wspomnienia (n... Ewa Charitonow, Sta...
Okładka książki Wspomnienia (niekoniecznie) dyplomatyczne Ewa Charitonow, Stanisław Ciosek, Jan Osiecki
Wspomnienia (n... Ewa Charitonow, Sta...

Okładka książki Stuhrmówka, czyli gen wewnętrznej wolności. Maciej Stuhr w rozmowie z Beatą Nowicką Beata Nowicka, Maciej Stuhr
Stuhrmówka, cz... Beata Nowicka, Maci...
Okładka książki Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak Artur Andrus, Maria Czubaszek, Wojciech Karolak
Boks na Ptaku,... Artur Andrus, Maria...
Okładka książki Lubię żyć Ewa Błaszczyk, Agnieszka Litorowicz-Siegert
Lubię żyć Ewa Błaszczyk, Agni...
Okładka książki Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek Marzena Dębska, Romuald Dębski, Magdalena Rigamonti
Bez znieczulen... Marzena Dębska, Rom...
Okładka książki Taka zabawna historia Juliusz Ćwieluch, Krzysztof Kowalewski (aktor)
Taka zabawna h... Juliusz Ćwieluch, K...
Okładka książki Absurdy PRL-u Piotr Lipiński, Michał Matys
Absurdy PRL-u Piotr Lipiński, Mic...

Sięgnęłam po tę publikację z czystej ciekawości. Profesor Religa to znana postać sceny medycznej, jednak moja wiedza o nim była zbyt płytka. Po lekturze wciągającego wywiadu, który stał się fundamentem do napisania scenariusza filmu „Bogowie” z Tomaszem Kotem w roli głównej mogę powiedzieć, że warto było poświęcić trochę czasu na lekturę książki. Nie jest ona idealna i nie do końca przekonał mnie rozdział poświęcony poglądom politycznym profesora, jednak rozumiem zamysł autora. Ostatecznie, profesor gościł na scenie politycznej, zatem pytania o poglądy w tej materii były na miejscu.
Obraz głównego bohatera, który rysuje nam autor książki jawi się bardzo pozytywnie. Nie ma chyba słów, które oddadzą zasługi tego człowieka dla rozwoju medycyny w zakresie kardiochirurgii. Urzekła mnie historia o Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w której działy się medyczne cuda z udziałem profesora. Zresztą, gdy czytamy historię wydarzeń tamtego czasu, w których aktywnym działaczem był Religa, nie sposób przejść obojętnie wobec dokonań samego profesora i ludzi, którzy z nim pracowali. To dowodzi kolejny raz prawdy o potencjale polskich naukowców różnych dziedzin. Szkoda tylko, że tak rzadko docenianych w kraju. Smutny jest także fakt, że osiągnięcia naszych wybitnych rodaków często pozyskują zagraniczne firmy przejmując prawa do efektów ciężkiej pracy i wieloletnich badań.
Polecam tę publikację, gdyż profesor Religa został w niej przedstawiony jako wybitny kardiochirurg ale też osoba o silnym kręgosłupie moralnym i nieugiętym charakterze, dzięki czemu spoglądamy na niego z sympatią.

Piękna rozprawa o życiu, pasji Wielkiego Człowieka - Wizjonera. Profesor mimo wielu przeciwności systemowych potrafił poświęcić wszystko w imię ratowania życia drugiego człowieka. Wspaniała postać, wybitna, ponadprzeciętna. Profesor w swoim ostatnim wywiadzie w kilku prostych słowach oswaja nas ze śmiercią. Szczery, wzruszający, pozostający w głowie wywiad.

Doskonała książka Jana Osieckiego o profesorze Zbigniewie Relidze. Forma wywiadu pokazuje mam profesora takim jaki był o lat szkolnych, przez początki pracy i chorobę profesora. Mówiąc krótko wspaniały człowiek, którego nawet polityka nie zmieniła.

Absolutnie genialna książka! Chłonie się ją bardzo szybko, dzięki wyjątkowemu rozmówcy, jakim jest prof. Zbigniew Religa. Ogrom życiowej i naukowej mądrości jest tak duży, że w mojej opinii każdy powinien po tę książkę sięgnąć. Polecam z całego serca, już dawno nie czytałam tak dobrej książki

Książka napisana w formie wywiadu ukazuje prawdziwą osobę Zbigniewa Religi. To jakim był lekarzem ale przede wszystkim jakim był człowiekiem. Ukazuję pasję i wiarę jego jako lekarza, walkę o to by można przeszczepiać serce oraz to że marzenia się spełniają. Wspaniały człowiek który odegrał ogromną rolę w medycynie.

Świetna pozycja choć pierwszą przeczytaną o profesorze książkę, "Religa" Dariusza Kortko i Judyty Watoły czytało mi się trochę inaczej. Pewnie tylko dlatego, że książka Osieckiego to wywiad rzeka, a tamta była opowieścią o życiu słynnego kardiochirurga. Sama rozmowa bardzo dobrze poprowadzona. Dziennikarz zadaje sporo przemyślanych pytań. Profesor odpowiada ze szczegółami, często bardzo intymnymi i prywatnymi (chociażby nie miałem pojęcia, że tak jak ja chorował na łuszczycę). Książka zawiera również kilka wstawek, wypowiedzi innych ludzi na temat Profesora Religi. W jednej z nich Eryk Mistewicz, strateg jego kampanii prezydenckiej mówi, że Religa stanowczo zaprotestował aby wykorzystywać jego pacjentów jako narzędzie do zbierania głosów w kampanii prezydenckiej. Facet z zasadami jakich na tym świecie coraz mniej. Dla mnie Religa to fenomenalna postać. Wybitny specjalista ale przy tym bardzo skromny i nastawiony zawsze na dobro pacjenta lekarz. Człowiek z sercem w dłoni. Polecam tą książkę każdemu.

Szczery i bardzo długi wywiad ze Zbigniewem Religą .
Poruszane są tu tematy leczenia,polityki i religii.
Wyrazy szacunku dla tego znakomitego lekarza ,który mimo ze miał możliwość robić karierę w Stanach ,wybrał powrót do kraju żeby tu leczyć ludzi.
Cieszę się że sięgnęłam po tę książkę i tak wiele dowiedziałam się o tym niesamowitym człowieku .

Z czystym sercem polecam <3

Bardzo jestem ciekawa filmu ,który na pewno obejrzę .

Szczery i bardzo długi wywiad ze Zbigniewem Religą .
Poruszane są tu tematy leczenia,polityki i religii.

Z czystym sercem polecam <3...

,, Świat stanie się ubozszy o jednego człowieka.
Tyle że w żaden sposób nie zmieni to świata. '' Teraz po przeczytaniu książki mogę oglądnąć film Bogowie. Książka wzruszyła mnie do głębi. Piękne i proste odpowiedzi wielkiego CZLOWIEKA. Nieczęsto mamy możliwość poznania takich szlachetnych ludzi. Książka umożliwiła mi,, poznać '' jednego z niewielu.

,, Świat stanie się ubozszy o jednego człowieka.

Profesor Religa opowiada, w formie wywiadu przeprowadzonego przez Jana Osieckiego, o swoim życiu zawodowym, prywatnym i politycznym.

Książka zawiera bardzo obszerny wywiad z wspaniałą postacią ze świata medycyny. O początkach przeszczepów i rozwoju kardiochirurgii w Polsce (ale nie tylko) ze Zbigniewem Religą.
Polecam

Polecam