Losing It

literatura młodzieżowa
HarperCollins
2012-12-05
2012-12-05

Wysłuchałam audiobooka z racji początków z książkami w języku angielskim i w tej kwestii się nie zawiodłam - napisana bardzo prostym językiem. Sama książka jest moim zdaniem szkodliwa z racji prezentowanego przez główną bohaterkę zachowania, czyli wywierania na sobie presji z racji bycia dziewicą... Absurdalne. Przedstawienie tego jako problem jest moim zdaniem okropnie złym przykładem dla młodych dziewczyn, które czytając taką książkę mogą same poczuć się źle. Przyjaciółka głównej bohaterki, która wręcz na siłę pchała ją w ręce pierwszych napotkanych na imprezie facetów to raczej średni wzorzec zdrowej relacji przyjacielskiej. Historia sama w sobie dosyć mocno przewidywalna.

Bliss uczęszcza na studia. Czuje się odizolowana, ponieważ jest ciągle dziewicą i nie czuje się z tym dobrze. Postanawia to zmienić. Teraz. Natychmiast. Razem ze swoją koleżanką trafiają do baru. Dziewczyna nie spotyka nikogo godnego zainteresowania. Już ma zamiar wyjść, gdy trafia na Niego. Czyta książkę w barze, co zwraca jej uwagę. Bliss uznaje, iż to on jest materiałem na tę przygodę. Jednak, gdy już ma do wszystkiego dojść, dziewczyna wystraszyła się i ucieka, usprawiedliwiając się chorym kotem. Jest to komiczne. Bliss chce tylko zapomnieć o tej boskiej/strasznej nocy. Następnego dnia idzie na wykład i.... Zgadnijcie na kogo wpada? Właśnie tak, na Niego. Czy Bliss potrafi o nim zapomnieć?

cała recenzja: https://misjaksiazka007.blogspot.com

Najzabawniejsza książka jaką w życiu czytałam, humor przeplata się z erotyzmem, a co ważniejsze, główna bohaterka jest nieprzewidywalna i przekomiczna, zachęcam do przeczytania, ta książka jest tego warta <3

• ✔ Romans
  • ☑ Książki 2013