Nic bardziej mylnego! Twórca Polimatów obala 50 popularnych mitów

Radosław Kotarski Wydawnictwo: Znak Literanova popularnonaukowa
Znak Literanova
polimaty
popularnonaukowa
polimaty

przeczytane, bo mnie ta książka wołała z biblioteczki: skoro już mnie masz...
Fajnie, że ciekawostki i napisane zjadliwie, tym niemniej wiele mnie nie nauczyło. Raczej źródło ciekawostek niż coś, po czym można zmienić swoje życie.

Z całym szacunkiem do autora, ale odradzam czytanie tej książki, jeśli ktoś jest wyczulony (tak jak ja) na stereotypowe czy pseudo-śmieszne teksty w stylu:
- "Rodowodu określenia kobiety, która - niczym dobry samochód - lekko się prowadzi, powinniśmy szukać w [...]"
- "Zatem dostrzeżenie go (Muru Chińskiego) byłoby równie możliwe, jak odnalezienie czegokolwiek w damskiej...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękne wydanie i wiele ciekawostek.

Przyjemna i lekka, a dodatkowo można się czegoś dowiedzieć.

Niektóre fakty zaskakujące, inne nie. Ciekawie napisana miła wakacyjna literatura ucząca więcej niż klasyczne "czytadło". Ładnie wydana, miło napisana.

Uwielbiam dowiadywać się ciekawych rzeczy. Chociaż o większości ciekawostek wiedziałam, to bardzo przyjemnie i lekko się czytało. I oczywiście na plus bardzo przyjemna dla oka oprawa graficzna oraz niebanalny humor.

Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć (choć niektórych wiedzieć nie chciałam). Polecam

Uwielbiam Radka za charyzmę i poczucie humoru. Bardzo ciekawy człowiek, mogłabym go słuchać codziennie. Książka fajna i lekka, można czytać.

"Nic bardziej mylnego" czyli pozycja... bardzo ciekawa i zaskakująca. Radek Kotarski podjął się obalenia 50 mitów, które mocno zakorzeniły się w kulturze, nie tylko naszej polskiej.

Czy nietoperze są ślepe? Zawisza Czarny miał czarną zbroję? Myszy uwielbiają ser? Czy Napoleon był naprawdę bardzo niski? Najwięcej ciepła ucieka przez głowę?
I w końcu mój ulubiony... Trzmiele...

Niektóre mity bardziej zaskakujące, inne mniej. Czyta się dobrze, bardziej jako zbiór ciekawostek niż książkę.

Dyskusje

1 455
    1 446
  • Chcę w prezencie
  • 2018
  • 2019
  • E-book
  • 2015

Radosław Kotarski Nic bardziej mylnego! Twórca Polimatów obala 50 popularnych mitów Zobacz więcej

Video

Video