Nic bardziej mylnego! Twórca Polimatów obala 50 popularnych mitów

Okładka książki Nic bardziej mylnego! Twórca Polimatów obala 50 popularnych mitów
Radek Kotarski Wydawnictwo: Znak Literanova popularnonaukowa
popularnonaukowa
Znak Literanova
2015-10-19
2015-10-19
polimaty

Autor za nas dokopał się odpowiedzi na niektóre szeroko rozpowszechnione mylne przekonania.

Humor Radka znany z jego materiałów wideo czuć tutaj na każdej stronie. Ciekawostki na każdą okazję.
Polecam

Polecam

Książka jest dokładnie tym czego oczekujemy. Zbiorem kilkudziesięciu ciekawostek, które sobie powtarzamy i bardzo często się w nich mylimy. Autor w naukowy, potwierdzony faktami i źródłami sposób z wykorzystaniem bardzo przystępnego języka je opisuje. Czyta się szybko, przyjemnie a cała lektura jest niezwykle satysfakcjonująca. Do tego jest to idealna pozycja na prezent właściwie dla każdej grupy wiekowej. Polecam!

#179#02#2022

Po dłuższym czasie już nie pamiętam większości tego co przeczytałem w książce. Aczkolwiek przyjemnie się czyta argumentacje którymi obrzuca nas autor w książce.

Całkiem przystępnie podana dawka wielu ciekawostek.
Kilka mitów w które wierzyłem zostało obalonych, a chyba taki był cel, więc książka spełniła swoje zadanie.

Całkiem przystępnie podana dawka wielu ciekawostek.

Luźna książka popularnonaukowa, ciekawie wydania. Przyjemny styl autora, dzięki któremu miło się ten tytuł czyta. Niektóre tematy trochę naciągane, może też męczyć duża ilość przypisów z komentarzami. Mimo wszystko luźna i przede wszystkim użyteczna książka. Polecam każdemu.

Można się czegoś dowiedzieć. Szybko się czyta. Traktuje ją jako zbiór ciekawostek.

Strata czasu, nudna, męcząca , tak naprawdę książka o niczym. Autora bardzo lubię, zdecydowanie najgorsza książka.

Lekka i przyjemna książka z mnóstwem ciekawostek :) Można ją czytać „na raty” jesiennymi wieczorami albo jadąc gdzieś pociągiem :)

Ciekawie się czytało. Całkiem lekka i przystępna forma. Fajnie, że są to ciekawostki z różnych dziedzin.

Radek Kotarski Nic bardziej mylnego! Twórca Polimatów obala 50 popularnych mitów Zobacz więcej

Video

Video

Ciekawostki historyczne

Tak wielka bryła musiała powstawać naprawdę długo. Światowy Dzień Bursztynu, czyli 28 czerwca, był w tym roku wyjątkowy dla jednego...
Druga wojna światowa | 2022-06-30
Przypadkowy zamach na Rommla
To był prawdziwy „efekt motyla”. Do tej pory nie znamy jednak odpowiedzi na najważniejsze pytanie: kto ostrzelał tamtego dnia...
Średniowiecze | 2022-06-29
Benedykt IX – papież dewiant
Papież Benedykt IX był prawdziwym dewiantem. Organizował orgie z udziałem dzieci, a jego ulubioną rozrywką było polowanie na ludzi...
Piotr Dróżdż
Dwudziestolecie międzywojenne | 2022-06-28
Heinrich Hoffmann – nadworny fotograf Hitlera
Był nie tylko oficjalnym fotografem Führera, ale też jego bliskim przyjacielem. To on stworzył charakterystyczny wizerunek, który...
Maria Procner
Starożytność | 2022-06-27
Znaleźli mamuta włochatego
We wtorek, 21 czerwca, na polach złota w Klondike na Tradycyjnym Terytorium Trʼondëk Hwëchʼin w Kanadzie znaleziono niemal...
Druga wojna światowa | 2022-06-27
Ofiary zbrodniarzy z Gross-Rosen
Kapo i blokowymi w KL Gross-Rosen zostawali przede wszystkim niemieccy recydywiści: gwałciciele, złodzieje i mordercy. To oni...
Tomasz Bonek
Czytaj więcej
Prowadzone w różnych momentach naszej historii działania wojenne pozostawiły na dnie mórz i oceanów wiele wraków statków. Do...
XIX wiek | 2022-06-27
Romanse Ignacego Paderewskiego
Ignacy Jan Paderewski jak magnes przyciągał kobiety. Dla niego zdradzały i porzucały mężów, wykorzystywały znajomości, by ułatwić...
Iwona Kienzler
Historia najnowsza | 2022-06-26
Historia disco polo
Disco polo to fenomen naszej sceny muzycznej. Polska odbudowywała się po szarych dekadach komunizmu w rytm piosenek „Jesteś...
Anna Baron-Jaworska