Jan Karski – człowiek, któremu powiedziałam prawdę

Okładka książki Jan Karski – człowiek, któremu powiedziałam prawdę Kaya Mirecka-Ploss
Okładka książki Jan Karski – człowiek, któremu powiedziałam prawdę
Kaya Mirecka-Ploss Wydawnictwo: Wydawnictwo Credo biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Credo
2014-01-01
2014-01-01
biografie wspomnienia

Zafascynowana postacią Jana Karskiego (po przeczytaniu książki Tajne Państwo) postanowiłam dowiedzieć się o Karskim czegoś więcej. Moja ciekawość i poszukiwania sprawiły, że trafiłam na tę książkę. Na ścieżce życia autorki pojawił się pewnego dnia Jan Karski - człowiek, który stał się kimś bardzo bliskim dla niej. Dzięki tej książce można z jednej strony poznać losy wojenne, powojenne-emigracyjne K. Mireckiej Ploss ale również ( a dla mnie przede wszystkim) przybliżyć sobie postać Jana Karskiego. To niepowtarzalna okazja zobaczenia Karskiego oczami drugiego człowieka, poznanie go z zupełnie innej, bo osobistej perspektywy.

Niezwykle ciekawa biografia pełna nieoczekiwanych zwrotów w życiu autorki. Los nie szczędził jej tragicznych doświadczeń, jednak mimo to z jej opowieści tchnie niesamowity optymizm kobiety silnej i niezależnej. Pozytywne przesłanie, które wyłania się gdzieś spomiędzy wierszy, aby żyć dalej mimo wszystko, być prawym człowiekiem i pomagać innym, to największy atut tej książki.
Bardzo poruszający jest opis przyjaźni autorki z Janem Karskim. Wspaniali ludzie i wspaniałe relacje jakie ich łączą.

• Biografie, wspomnienia, pamiętniki, dzienniki, listy, rozmowy
  • Biografie
  • Literatura polska (1800-1990)
  • Przeczytane 2017
  • Z polecenia